Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek lehet benne ír...

Mailerdeamon kérdése:

Szerintetek lehet benne ír farkaskutya?

Figyelt kérdés

Még nincs egy éves ez a keverék kan és annyira különbözik az "átlagtól", hogy gondolkodóba ejtett, honnan hozhatta ezt a nyúlánk termetet és ezt a furcsa szőrt. Az ír farkas jutott eszembe, persze ő nem annyira magas és kecses, ráadásul foltos (hiszen keverék), de nem tudok másik fajtáról, amelyik testalkatát és szőrét tekintve hasonlítana rá. Mit gondoltok?


[link]



2012. febr. 2. 13:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem biztos h 1 kutyától hozta. Lehet h egyik felmenője egy nagytestű volt, a másik hosszú szőrű, stb. A genetika csodái :)
2012. febr. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Akiteki ***** válasza:
Bármilyen kutya hasonlíthat rá testalkatában. Akár óriás snaci is lehet benne. A feje egyáltalán nem hasonlít.
2012. febr. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
hát a landseer és a drótszőrű griffon is beugrott :) de az ír farkas is sanszos :)
2012. febr. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Persze hogy lehet, sőt. Gondoltam még drótszőrű német vizslára is, meg óriás schnauzerre, de annál sokkal finomabb. És olyan mély mellkasa van és felhúzott hasa... és ez a szőr! :)
2012. febr. 2. 14:06
 5/15 anonim ***** válasza:
Én is ír farkast látom benne. Nagyon aranyos.
2012. febr. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Igen, az orra sokkal rövidebb, mint az írnek, de a feje nagyon keskeny, finom, nem olyan mint egy vizsláé vagy snacié. Nem tudom, honnan lehet.
2012. febr. 2. 14:16
 7/15 Akiteki ***** válasza:
Ír farkas nem túl gyakori, kevés az esély, hogy pont az keveredett volna valakivel. Mindenesetre igen jól sikerült mix.
2012. febr. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Én is azt hittem, hogy lehetetlen ír farkas mixxel találkozni, de pont tegnap olvastam egy interjút egy tenyésztővel, aki minden évben talál menhelyen néhány fajtatiszta ír farkast vagy annak keverékét. Onnan jutott eszembe, hogy talán benne is lehet valamennyi, mert az agarakon kívül szinte az összes nagytestű kutya erősebb felépítésű nála és ha mondjuk egy agárjellegű mix találkozik egy kisebb termetű korccsal, kb. ez lehet a végeredmény. És ilyen szőrt én még egy kutyán se láttam (persze ez minősíthet engem is :).
2012. febr. 2. 14:32
 9/15 Akiteki ***** válasza:
Simizni Te szoktad, biztosan jobban tudod nálunk, milyen a szőre. Egyébként a deerhoundnak is ugyanolyan szőre van, bár az még ritkább.
2012. febr. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Igen, és az is agár, csak még finomabb nála, meg az írnél is.


Végül is mindegy miből van, a lényeg, hogy gazdás legyen minél előbb.

2012. febr. 2. 14:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!