Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez normális? Ugyértem azt...

Ez normális? Ugyértem azt hittem sírva fakadok amikor megláttam a kutyámat a pitbull közelében. (többi lent)

Figyelt kérdés

Kimentünk a kutyámmal sétálni a parkba.Ott szoktak szabadon rohangálni kutyák.Én is elengedtem a kutyámat.Teszem hozzá soha nem bántott soha senkit.Nagyon játékos.És nem is nagy.Oda ment játszani a kutya barátaihoz.Játszogatott velük vagy 20 percet.Aztán látott egy másik kutyát aki meg volt kötve és egy 35 körüli férfi sétáltatta.Pitbull kutya volt a másik kutya.A kutyám próbált ismerkedni vele.Oda ment hozzá erre a pitbull elkezdett ugatni és a levegőbe harapni.Ha a gazdája nem fogta volna megeszi a kutyámat.Én odafutottam ,de még messzebb voltam.Futás közben ordítottam a kutyám nevét és azt,hogy gyere ide! De nem hallgatott rám.Mikor már majdnem odaértem a pitbull gazdája ezt kiáltotta oda nekem:Siess mert megöli a korcsodat!Meg azt,hogy: Tanítsd meg ezt a patkányt,hogy viselkedjen!Láttam az emberen,hogy már vissza sem akarja a pitbullját fogni.Már csak 2 ujjal tartotta a pórázát a kutyájának.Én az utolsó pillanatban értem oda és megragadtam a kutyám hámját és felemeltem és elkezdtem nyugtatgatni.Közben kicsit magamat is nyugtatgattam mivel sírtam.A kutyámat és engem is lelkileg megviselt.Kérdem én.Sokan azt mondják,hogy a pitbull ó az csak rosszat tud tenni.Szerintem nem!Attól függ ,hogy nevelik(szerintem).Bár azzal nem vitatkozom ,hogy a pitbullokat viadalokra tenyésztették.De szerintem lehet pár kivétel.Már bocsánat,hogy ilyet mondok de látszott a pitbull gazdáján,hogy egy igazi tapló és utálja a többi kutyát.Én eddig nem féltem a pitbulloktól.(teszem hozzá nagy állatbarát vagyok.Van 1 kutyám,3 macskám,halaim,hörcsögöm,lovam, és halaim mellesleg még lovaglok is.És a lovakért oda vagyok már 11 éve és 11 éves vagyok) A tárgyra visszatérve.Már megértem,hogy az emberek félnek a pitbulloktól.Szerintetek ezen nem kéne változtatni?Szerintem mindenki kialakít magában egy képet a pitbullokról.Én már hozzá vettem az "azok a dolgok amiket megszeretnék valósítani" naplómba,hogy próbáljunk változtatni ezeken.Szerintetek ez hülyeség?

U.i:Bocsánat ha hosszan írtam le.


2012. febr. 2. 19:09
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
93%

Lehet, hogy a gazdi igazi tapló, lehet, hogy a kutya agresszív, de Te vagy a hibás. Az ő kutyája pórázon volt (nyilván nem véletlenül) és a tiéd ment oda.

Én nem engedem oda olyan kutyákhoz a sajátomat, akiket pórázon tartanak.

Elhiszem, hogy elfutott, akkor viszont ne engedd el pórázról, ha nem tudod behívni.

2012. febr. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
Mi bajod?De 11 éves vagyok.2000.Szeptemberében születtem
2012. febr. 2. 19:15
 3/42 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem a kutyádnak hallgatnia kéne Rád...ezen dolgozz!

Itt valóban nem a pitbull volt a legnagyobb gond, hanem a gazdája.

De egy kétségbeesett, síró gazdinak sincs nagy tekintélye egy kutyánál. Ha Te megijedsz és bepánikolsz, az csak ront a helyzeten.

2012. febr. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 Mailerdeamon ***** válasza:
69%
Nem hülyeség, ez lenne a normális. Egy kutya sem születik ilyennek, ők a gazdáik áldozataik. Ezeknek a fajtáknak a megítélésén csak úgy lehet változtatni, ha az emberek személyesen is egyre több nyugodt, kiegyensúlyozott kutyával találkoznak, mert a személyes tapasztalat a legfontosabb. Ezzel lehet, hogy sokan meg is próbálkoznak, de tévedésből azt hiszik, hogy ezekkel a kutyákkal "keményen" kell bánni, holott pont, hogy tilos. Egy határozott, következetes, szerető gazda a szükséges mozgás és a fajtársakkal való kapcsolat biztosításával képes felnevelni egy kiegyensúlyozott kutyát, bármilyen fajtájú is legyen.
2012. febr. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
91%
Itt sajnos te voltál a hibás fél a te kutyád szalad oda egy már pórázon levő kutyához. Viszont a másik fél is hibás hogy ilyen agresszióval van a többi kutya felé ott is lehetnek nevelési gondok és nem is kicsi. Viszont te addig ne enged el a kutyusod míg 99-100°be nem hívható.
2012. febr. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
93%

Itt te és a te kutyád volt az aki nem megfelelően viselkedett. Az, hogy a másik gazda viselkedése hagy némi kivetnivalót maga után az más kérdés. Az ő kutyája pórázon volt,az ugatáson kívül mást nem tett.

Ha pórázról elengeded a kutyát, akkor annak 100%osan visszahívhatónak kell lennie, mi van ha egy autó elé szalad ki?

Ha meg nem megy, akkor nem sírva felkapod és nyugtatod, hanem jól leteremted, megbünteted, hogy nem fogadott szót.

2012. febr. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
82%

"De szerintem lehet pár kivétel."

Nem nem csak pár kivétel van. Egyik pitbull sem úgy születik, agresszív vagy kutyázik vagy stb. Minden ilyen kutyát az ember tesz ilyené. Minden nevelés kérdése. Egy tacskó is lehet agresszív ha úgy nevelik,és egy pit is lehet kezes bárány.Egy Amstaff gazdi! :)

2012. febr. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!:)

Annak aki azt írja,hogy nem 11 éves vagyok üzenem: Hagy tudjam már jobban!Nem te vagy én!Miért szerinted hány éves vagyok???Mr./Mrs. nem 11 éves vagy

2012. febr. 2. 19:20
 9/42 anonim ***** válasza:
78%
Mióta divat lett az amstaff és a pibull, azóta a legtöbb kőagyú ilyen kutyát tart. És mellettük nem meglepő, hogy neveletlen, szocializálatlan kutyák vannak.
2012. febr. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
90%

Te vagy a hibás, ha nem tudod behívni a kutyádat, akkor ne engedd el. A másik kutyát pórázon sétáltatták, nyilván nem véletlenül. Amikor jön egy másik kutya pórázon, akkor úgy szokás, hogy megfogod a tiedet és csak akkor engeded oda, ha abba a másik kutya gazdája beleegyezik.

Pitbullból is van nagyon sok normális, nem kell általánosítani.

2012. febr. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!