Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyának C vitamin?

Kutyának C vitamin?

Figyelt kérdés
Sokan ajánlották nekem, hogy adjak a kutyámnak C vitamint. Kiváncsi vagyok más kutyás emberek véleményére is? Valaki ad a utyájának C vitamint így télvíz idején? A kutya nagytestű, de kinti-benti kutya. (inkább benti) Baja lehet tőle? Vettem neki Béres C vitamint 500mgos filmtablettát, de még nem kezdtem el adni, holnap megyünk dokihoz, akkor megkérdezem ezt is, de mindenesetre érdekel más kutyások véleménye is. Köszönöm előre is, ja és lehurrogásokra egyáltalán nem vagyok kiváncsi, szóval ezek a "jóakarók" kíméljenek!
2012. febr. 2. 19:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%

én adok de 500 mg szerintem nagyon sok és a természetes eredetű sokkal jobb (pl csipkebogyó)

én is megkérdeztem az orvosom ő azt mondta, hogy adhatom neki mert ártani nem árt és egyre több kutatás van arról, hogy mégis szüksége van rá a kutyának..

2012. febr. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%
Semmi baja nem lesz tőle, a C vitamint nem lehet túladagolni.
2012. febr. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Bár a kutya szervezete képes előállítani a C-vitamint, bizony nekik is jót tesz, ha adunk nekik bizonyos esetekben. A szuka kutyámnak Escherichia Coli okozta húgyúti fertőzése van. Egy kalap pénzt otthagytam az orvosoknál, nem sikerült kiirtani. Az egyik doki, akivel beszéltem, adott egy ötletet: kiegészítésnek a terápia mellé adjak neki C-vitamint. Bevált. A c-vitamin ugyanis savasítja a vizeletet, amit az a dög nem szeret. Így most antibigyó nélkül, csupán a c-vitaminnal sikerül tünet mentesen tartani. Az immunrendszert is erősíti. De úgy tudom, a c-vitamint még kölyök korban is érdemes adni a kutyának, ugyanis a porcképződésben is szerepe van.
2012. febr. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém most volt beteg, a doki javasolta, hogy adjunk neki még. Úgyhogy Béres C vitamint kap.
2012. febr. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%
A kutya a természetes C vitamint tudja a legjobban hasznosítani. Csipkebogyóból készültet pl.
2012. febr. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Alexandra! Mi volt a baja Joeynak? Megfázott? Képzeld, múlthéten megtörtént az ivartalanítás is, és sajnos Kongónak nagyon érzékeny a combján a bőre, ezért a borotválás helyén felhólyagzott, és nagyon viszketett neki, sokat szenvedtünk. Kentem neki bőrnyugtató krémmel, meg Aloeval, és egy hét kellett, hogy megnyugodjon. Holnap megyünk varratszedésre. Nehéz hét van mögöttünk.:) A sántítása viszont Hála Istennek elmúlt.:) Te is ezt az 500mgos Béres C vitamint adod a Nagyfiúnak?
2012. febr. 2. 21:48
 7/15 A kérdező kommentje:
És köszönöm a válaszokat, tapasztalataitok megosztását! Jöhet még, szívesen veszem.:)
2012. febr. 2. 21:49
 8/15 anonim ***** válasza:
37%

ha minden rendben a kutyával teljesen felesleges mivel szervezete termel elegendő c vitamint, sőt káros is lehet a túladagolása a vesére nézve ....

jó minőségű táplálék, megfelelő mozgás, nyugodt, kiegyensúlolyozott életvitel eredménye az erős immunrendszer

egy beteg kutyának sincs szüksége napi 15-20 mg!!!c-vitaminnál

2012. febr. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ú szegény :(

Igen, megfázott, torokgyulladása volt. Erre kapott Sumamed-et, meg még valamit, emellé adtuk a doki javaslatára a C vitamint.

Szegény Kongó :( Joeyn végig rajta volt a gallér és gyönyörűen begyógyult a sebe..

2012. febr. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
84%
Ja.. én a 200 mg-osat adtam, mert nem emlékeztem kristálytisztán, hogy mit mondott a doki.. Úgy rémlik, hogy a nagyobb is mehet belőle :)
2012. febr. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!