Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Steffordshire terrier blöki...

Steffordshire terrier blöki meddig maradhat kint a minuszokban?

Figyelt kérdés
6 éves blökink kerti eb, van 2 háza amiket váltogat. Mindig a szélvdettebbe van éppen. Ebben a hidegben engedjük be? én engedném, a párom nem..
2012. febr. 2. 19:55
 1/9 anonim ***** válasza:
6 éves meglett jószágot semmi értelme beengedni. Nekem is staffordshire terrierem van, még kétéves ugyan, de ítélet neki, ha behívnám a lakásba. Házak között is válogathat a tied, majd behúzódik ha fázik, ne féltsd, etesd meg, foglalkozz vele, de majd elintézi magának a fűtés kérdését, azaz, hogy hova bújik be. Amúgy az ólat felmelegíti saját testhőmérsékletével. Ne engedd be szerintem, sokkal jobb ha ugyanugy kint van, mint szokott
2012. febr. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A szakemberek, állatorvosok azt javasolják, hogy ebben a nagyon hidegben mindenképpen zárt helyen éjszakázzon a kutyus. A stafi egyébként is rövidszőrű, könnyen megfázhat. Ha már nem engeditek be, akkor legalább a házába tegyetek be meleg takarókat, és az ajtót sem árt egy felakasztott ronggyal lezárni, hogy minél több meleg maradjon benn.

Én biztos beengedném, nem érdekelne a párom véleménye. Ha már állatot tartok, akkor nem hagyom megfagyni.

2012. febr. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az első vagyok: Én azért tanácsoltam, hogy inkább maradjon kint, mivel eddig is kint lakott, írtad, hogy kinti eb. A függönyös módszer segíthet
2012. febr. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha a párod nem engedi, akkor nem mindegy?

Amúgy meg szelőztesd meg neki, hogy ha a kutya tüdőgyulladást kap, azt kva drága kezelni, és akkor biztosan be kell majd vinni. Jobb megelőzni a problémát.

2012. febr. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy szélvédett helyen legyen az ól,a mérete ne legyen túl nagy, mert nem tudja befűteni. Tegyél bele almot Pl. szalmát vagy szénát. A bejáraton a függgöny nagyon hasznos lehet.Jó minőségű táplálékot kapjon. Mivel felnőtt kutyus elég naponta egyszer etetni. Én ilyenkor beáztatom a tápot, és langyosan bő vízzel adom nekik, amit azonnal megesznek, nem fagy meg.Napközben szinte már nem is isznak, pedig kapnak langyos vizet. A stafi rövid szőrű, ezért ezt a hideget nehezebben viseli. Ha van garázsod, kazánházad oda bengedheted éjszakára.
2012. febr. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Na nálunk ilyen lelógó dolgok nem működnek mert azonnal letépi. Kicsit lökött, mert volt, hogy beszüögelteünk neki szőnyegpadlót, hogy jó meleg legyen, ő meg kitépte az egészet. Éjjelre mindig kap meleg ronygokat, de nappal kitépi és fecniket gyárt belőle. Sztem ma még nem jön be, de holnaptól valószínüleg beengedem, féltem, hogy baja lesz. Csak nehogy hozzászokjon, pici gyerekeink vannak, így 22,5 fok van bent.
2012. febr. 2. 20:43
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha ennyire rombol, az nem azért van, mert dilis. Mennyit foglalkoztok vele? Jártok minden nap sétálni, tanítjátok, kap feladatokat? Ha ki lenne fáradva éjszakára, biztos nem azzal lenne elfoglalva, hogy mit szedjen szét maga körül, hanem békésen szunyálna.

Ettől függetlenül persze be kell vinni éjjelre, csak mondom, hogy amúgy a normális élethez mi mindenre van szüksége, télen is.

2012. febr. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 compactegon ***** válasza:
valószínűleg házőrzőnek vették szentemet, de ők nem igazán erre valók. ha nem foglalkoztok vele, nem tanítjátok, sétáltatjátok stb, akkor neveletlen lesz és szétszed mindent bent is. de amúgy is meg kell tanítani nekik a határokat. ami egyébként gyakorlatilag percek alatt véghezvihető (ha valaki komolyan gondolja, és egyértelműek a jelzései a kutya aszámára).
2012. febr. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Van némi félreértés a dologban. Éjjel nem rombol, de reggel amint felkel, kihúzza atakarókat a házából és tépi. Aztán kint rákeszik a ronygokra. Bent nem rombol, csendben lefekszik, meghúzz magát. 3 éves koráig "szobakutya" volt, mi több, volt egy fotel ami csak az övé és a máltai Társáé volt. De a gyerekek miatt kiszoktattuk, szinte zökkenőmentesen. Foglalkozunk vele, szeretjük, ez nem is volt kérdés.
2012. febr. 3. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!