Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Farkaskutya vételén gondolkodo...

Farkaskutya vételén gondolkodom. Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Okos és tanítható kutya legyen, a maga szintjén nagyon intelligens. Egy Huskyn gondolkodtam, de itt, a Felvidéken, talán túl meleg lenne neki az égajlat? Valami olyat szeretnék, ami nagyon hasonlít a szurke farkasra.
2012. febr. 3. 00:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ezekre az északi típusú kutyákra nem igazán mondható el, hogy engedelmesek és könnyen kiképezhetőek, a csehszlovák farkaskutyára meg még úgyse. Döntsd el melyik a fontosabb, a farkasszerű kinézet, vagy a könnyen kezelhetőség, munkakedv. Német juhász esetleg?
2012. febr. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
40%

Ha farkas kutyát veszel nagyon figyelj oda a tenyésztőre mert eléggé elkorcsosult az állomány, sok a csípő diszpláziás és egyéb gondokkal küszködő kutyus. Ne szaporítótól vegyél.

Esetleg menhelyen is szétnézhetsz ott eleve megvizsgálják és felmérik a viselkedését.

Első kutya vagy már volt kutyád? Mert azért kell hozzá a következetes, határozott fellépés, meg a kutyaiskola sem árt. A husky édes de konok, makacs és ha nincs helye, unja magát elég szökős fajta.

Én inkább a német juhásszal indítanék. Egy hajszálnyival könnyebben kezelhetőek.

2012. febr. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
58%
Ordas német juhász.Persze, csak akkor, ha meg tudod oldani a napi szinten való foglalkozást számára szellemileg és testileg.
2012. febr. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
38%
A csehszlovák farkaskutya hasonlít a legeslegjobban a farkasra, de nagyon nehezen lehet nevelni őket. Határozott vezetőt igényel. A husky, malamut is kissé makacs fajta, de ha mozgatod orrvérzésig, akkor egy picivel nyugodtabb. Vigyázz, mert ha gondol egyet, és unatkozik, akkor kereket old. Én is a németjuhászt javaslom, nekem kifejezetten tetszik az ordas színű is, és a hosszú szőrű ónémetjuhász is.
2012. febr. 3. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az lesövel értek egyet. Inkább jucit vegyél, eléggé farkas kinézete van és okos is :)
2012. febr. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Menhelyi husky-keverékek gyakran farkas-szerűek.

Lehet, hogy ez is aktuális még:

[link]

Ők menhelyen vannak, útlevél kell, szállításban tudnak segíteni valószínűleg:

[link]

Nem tudom, Felvidéken belül hol laksz, ő Ózdon van, a határtól nem messze:

[link]

Az is megoldás, ha szlovákul beírod a google-ba, hogy husky német juhász keverék, és szétnézel az apróhirdetések, menhelyek találatai közt.

2012. febr. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem hiába hívják FARKASkutyának...még sok benne a farkasokra jellemző viselkedési forma, mint az önfejűség,agresszió,préda keresése..s.tb...ezek nem a legjobb jellemvonások szerintem egy kutyában. A Huskyra sokan mondják, hogy önfejű...tény,de lehet tanítani,megértetni vele, hogy nem mindig csinálhatja azt amit Ő akar, akkor amikor Ő akarja...egy farkaskutyának ezt meg magyarázhatod, nagy ívben tojni fog rá. A Husky sokkal jobban háziasított szerintem ,mint egy Farkaskutya.
2012. febr. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Szia, szerintem ne vegyél német juhász max keveréket mert sajnos tényleg el lett b*szva az egész a sok buta tenyésztő miatt, husky tényleg elég autom jellemű. nekem most van 1 3 éves nj keverék kanom hát mit mondjak elején nehéz aztán naponta birkoztunk , harcoltunk (sose harapott meg erősen ), aztán szépen lassan lenyugodott.
2012. febr. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
autonom*
2012. febr. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

ma 11:51

Mondd csak, melyik fajta az , aminek a neve " farkaskutya"?

2012. febr. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!