Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem tudok úgy ránézni,...

Miért nem tudok úgy ránézni, ahogy mások?

Figyelt kérdés

Az a problémám hogy "nem szeretem" a kutyákat!

Kiskoromban nagyon vágytam egyre de nem kaptam mert panelben laktunk!

Barátnőm kutyáját imádom,mindig megsimogatom, megpuszilgatom de csak az övét!Másik barátnőm kutyája kifejezetten irritál és szinte sosem nyúlok hozzá,de ha hozzá nyúlok akkor őt is megpuszilgatom!

De közben meg annyira felnézek azokra akik a kutyájukkal lelki társak,akik annyira szeretik egymást hogy még a gondolatát is ismerik a másiknak!

De engem iszonyatosan zavar hogy állandóan utánam császkál,hogy szétszedi a lakást,hogy már-már rajong az emberért!

Azt érzem hogy szeretnék egy kutyát,de így hogy tudnám szeretni?

Miért zavar ennyire a ragaszkodása?Hogy tudnék ezen változtatni?

Normális válaszokat légyszi!


2012. febr. 3. 07:07
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Más ember is van ilyen. Egyszerűen nem vagy kutyabolond. Nagymamám, nagybátyám is ilyen típusú. szeretik a kutyákat, az enyémet megsimogatják, de különösebben nem rajonganak annyira a kutyákért. Megnézik az utcán is, ha látnak egy aranyosat, de nem zengenek ódákat róla. Ezen nem tudsz változtatni, te ilyennek születtél. De lehet ha saját kutyád lenne, amire a pénzt te kerested volna meg, akkor máshogy viszonyulnál hozzájuk
2012. febr. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Elsövel értek egyet :) nekem is vannak ilyen rokonaim :) tartanak kutyát, de nem házikedvencnek,hanem csak munkaállatnak, adnak enni, séta is van, de több nem nagyon :) te ilyen vagy, nem kell ezért meijedni :) kutyád attól még lehet, de inkább olyat válassz ami nem anyira ragaszkodó faj :)
2012. febr. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Pl milyet keressek Kedves 2.?

De én ha tetszik egy kutya szerelmes tudok lenné belé!Pl ismerősék vettek egy kutyát...hát halálos vagyok érte!:)

Meg aranyosak mikor jönnek utánam!Szóval én szerelembe tudok esni,csak az a baj ideig óráig!:S

Az zavar hogy van olyan amelyik belemászik az aurámba annyira akarja a közelséget meg a foglalkozást és nekem ez már terhes!És attól félek hogy ezt mindennaposan nem bírnám elviselni!

Igazából ilyeneket nem zavarnak hogy zsepit szétrág,vagy hogy kijön utánam mondjuk a konyhába!Jöjjön,csak feküdjön le valahova és hagyjon békén!:)

Örülnék ha lenne olyan kutya ami annyira nem emberközpontú!:)

2012. febr. 3. 07:43
 4/27 Akiteki ***** válasza:
81%
Pedig ez nagyon egyszerű: Ne akarj kutyát. Azért, mert a barátnőidnek van, nem kell feltétlenül neked is beszerezni egyet. Sokan tartanak otthon hüllőket is. Én iszonyodom tőlük és nem is akarok rajta változtatni. Ennyi.
2012. febr. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

Fajtát sajnos nem tudok ajánlani, de szerintem semmi probléma nincsen azzal, ahogyan érzel. Az első kutyánk kinti kutya volt. Szerettük, de csak úgy, mint egy másik élőlényt. Kapott enni, játékokat, elvittük orvoshoz és mindig megsimogattuk, amikor a kertben jártunk. Viszont nem alakult ki olyan szoros kötődés. A kutya ugyan úgy állt hozzánk, ahogy mi hozzá. A kutyák nagyon jól megérzik, kiben milyen érzések bujkálnak. Tudják a határokat, amit meg mégsem, azt meg tudod nekik tanítani. A mostani kutyánk igazi családtag. Anyukám változott a legtöbbet. Az előző kutyánkkal ők csak egy helyen éltek. Mind a kettő tudta, hogy ott a másik, de semmi közük nem volt egymáshoz. A mostaniért viszont anyukám is rajong. Nem zavarja, hogy bent lakik a lakásban, ágyban alszik és mindenhol ott van. Minden ember változik/változhat. Sok fog múlni azon, hogy megtalálod-e azt a kutyát, akivel kiegészítitek egymást vagy csak egy aranyos társ kerül melléd.

Mielőtt megveszed a kutyát, olvass utána a fajtajellemzőknek, sokat fog segíteni a választásban.

2012. febr. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm Tilla a válaszodat!

Igazából nem biztos hogy fajta tisztát szeretnék!Nem tudom hogy kéne választanom!Természetesen nem holnap szaladok egy kutyáért,azért csak átrágom még!

De akkor honnan fogom tudni hogy jól választottam?Hogy ő az a kutya akit én szeretnék?

Mármint a fajtajegy mindegyikre jellemző de attól függetlenül is külön személyiségek...szóval honnan fogom tudni hogy pont ő az aki nekem kell?

Mégsem cserélgethetem mint egy ruhát!Viszont ha elhozok egyet,nem fogok azért 10 évig szenvedni,meg szenvedtetni ha nem fogom szeretni,mert annak sincs értelme!

Egyébként nagyszülőknél volt kutyám,na de hétvégi kutya volt egy kennelben...szóval túl nagy barátság nem alakult ki vele!Lehet ezért nem tudok hozzájuk ragaszkodni annyira?

2012. febr. 3. 08:25
 7/27 anonim ***** válasza:

Erőltetni nem szabad a dolgokat. Ha úgy érzed, hogy csak meg szeretnéd próbálni, nem egyből elkötelezni magad fogadj be ideiglenesen egy menhelyi kutyust. Ha hozzád nő meg is tarthatod és lesz gy hű társad. Ha csak úgy elvagy vele, akkor még mindig jobb neki nálad, mint a menhelyen és csak addig lesz ott, amíg nem lesz gazdija.

Így ilyen érzésekkel, tenyésztőtől nagyon kicsi az esély, hogy kutyát kaphass, ami nem véletlen. Próbálják kiszűrni azokat a gazdákat, akiknek gondot okozhat a kutya, akár lelkileg nincsenek felkészülve rá, akár idejük nem lenne...

Ha úgy érzed, hogy felkészültél rá és neked kell egy ilyen vagy olyan fajta, mert nélküle nem szeretnél élni. Akkor fognak nyugodt szívvel adni. Akkor leszel arra "kész".

Ha meg jól érzed magad így a bőrödben, csak azért szeretnél változtatni, mert másnak is van, akkor ne erőltesd a kutyát. Inkább szerezz egy macskát, azok nem annyira ragaszkodóak.

2012. febr. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Köszi!

Nem,szó nincs arról hogy azért kell mert másnak is van!Eszembe se jutott!Csak azért hoztam a példát hogy lássátok nem vagyok teljesen érdektelen a kutyákkal szemben!

De tényleg azt érzem hogy szeretnék egyet,és ez már nem tegnap jött elő!Sokszor elő szokott!

Csak tényleg félek attól hogy nem úgy fog össze jönni ahogy én szeretném!

2012. febr. 3. 08:45
 9/27 anonim ***** válasza:
Akkor vedd fel egy közeli menhellyel a kapcsolatot és jelentkezz ideiglenes befogadónak. Segítenek kiválasztani azt a kutyát akivel valószínűleg jó csapatot alkotnátok és ha te is úgy érzed, hogy megszeretted, akkor egyszerűen örökbe fogadod. Ha nem, akkor is csak addig lesz nálad, amíg nem talál egy végleges otthont. Vagy sok helyen úgynevezett próbaidőre is kiadják a kutyát, ez általában 2-3hét vagy egy hónap. Ha megtetszik egy kutyus akkor hazaviszed, közben folyamatosan tarják veled a kapcsolatot és ha bármi gond lenne akkor sajnos visszaviszed. Még mindig jobb megoldás, mintha csak úgy magadhoz veszel egy kutyát és éveken keresztül muszájból gondoskodsz róla, szeretet nélkül.
2012. febr. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha lesz egy kutyád, akit Te nevelsz fel, akkor rajongásid fogod szeretni - szerintem. Teljesen más, ha barátnőd kutyájával vagy, őt simogatod, ha találkozol egy idegen kutyával az utcán.

Gondold el, elhozol egy 8-9 hetes kis szőrmókot, akinek az életéért Te vagy felelős. Nézed, hogy eszik-e, iszik-e, ha nem miért, ha sokat miért. Pisilt-e, kakilt-e, ha igen miért oda, ha nem miért...Ahogy tanítgatod, és a kutya hozzád idomul (mert mindig hasonlítanak a gazdira), egyre fontosabb lesz Neked és egymás gondolatát is ismerni fogjátok.

Én szeretem a kutyákat, de a sajátomért rajongok. És ő is értem.

Ha a fent leírtak idegenek Tőled, akkor nem vagy kutyabolond :)

2012. febr. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!