Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kezdjek a kutyámmal?

Mit kezdjek a kutyámmal?

Figyelt kérdés

A problémám az, hogy van 2 kutyám... és az egyik annak ellenére, hogy adok neki minőségi tápot, vizet stb... megeszi az ürülékét.. /kakit/. Tudom elég érdekes, de most is hazaértem, és azt ette..


Ez normális dolog kutyáknál ? hogyan szoktassam le róla ha nem normális dolog?


ui: félek hogy a másik kutyust is rászoktatja, mert már láttam azt is 1x hogy csinálta...


előre is köszi a segítséget!


2012. febr. 3. 10:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
23%
Valószínűleg vitaminhiánya van. Adj neki gyümölcsöt például banánt.
2012. febr. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha minőségi tápot kap nem lehet vitaminhiánya!

Nem normális dolog, ha rajtakapod rá kell szólni, meg kell neki tiltani.

Azt még megpróbálhatod, hogy ananászt keversz a kajájukba, attól olyan szaga lesz a végterméknek, hogy esze ágában sem lesz megenni. Vagy elvileg már lehet kapni ilyen tablettát is.

2012. febr. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nagyon sok oka lehet..


[link]


Ezt olvasd át!

2012. febr. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Akiteki ***** válasza:
62%
Hülye szokás, de nem ragályos. A szarban nincs semmilyen vitamin, a kutya meg egyébként sem tudja, hogy mi az a vitamin. Rá kell szólni és nem hagyni. Gyorsan összeszedni a kakát, hogy ne legyen alkalma megenni. Nálunk is csinálta az egyik kutyám, de leszoktattam. Néha még eszébe jut, de egy rákiabálás segít.
2012. febr. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Milyen tápot eszik? nekem az egyik kutyám Acanát kapott addig ette az ürüléket majd amint másik tápra álltunk rá azonnal abbahagyta az ürülék evést.


Szerintem lehet vitamin hiány, meglehet próbálni neki béres cseppet adni, mi azzal próbálkoztunk elöszőr de amikor abbahagytuk újra ette az ürüléket és a táp váltás hozott végleges eredményt.


De az ananászt is ki lehet próbálni vagy van erre kapható tabletta, ezek is jók viszont folyamatosan kell őket adni.

2012. febr. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Akiteki ebben nem értünk egyet. Nálam most van egy kölyök aki eszi az ürüléket és a nagyok akikkel eddig ilyen gond nem volt szintén elkezdték. De míg ők néhány tiltás után már kezdik felfogni, hogy nem szabad a kicsi az nem, hiába tiltjuk, mossuk a fogát stb stb semmi nem használt.
2012. febr. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó! Nem szidtad le a kicsit, amikor bekakilt (arra gondolok, amíg nem lett szobatiszta)?

Mert ő ezért is elkezdhette, leszidtad, ő pedig jobbnak látta eltüntetni. A nagyok pedig átvették a rossz szokást.

2012. febr. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha megfigyeltétek, van olyan táp, amitől a kutyakakinak olyan a szaga, mint magának a tápnak, ezért eszi meg, mohóságból. Hasznos lehet, ha tápot váltasz. Esetleg szórsz a kakira őrölt borsot, és hagyod, hogy elkezdje enni. Nagyon gyorsan le fog szokni róla. Az, ha rászólsz, csak ott működik, ahol a kutya és a gazdi között nagy az összhang, és más dologban is feltétel nélkül engedelmeskedik. De ha neked ez nem megy, még nem vagy rossz gazdi, keress más praktikát.
2012. febr. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Akiteki ***** válasza:

Nálam pedig a 14-ből csak egynek van ez a hülye szokása. Biztosan van benne valami kölyökkori trauma, mert ő az, aki 7 hónapos koráig, amíg el nem hoztuk, ketreclakó volt. Gondolom igyekezett eltüntetni a végterméket. Beletelt vagy másfél évbe, mire leszokott róla. Még most is előfordul, hogy felkapja, de ha rászólok azonnal kiköpi.

Az viszont tuti, hogy semmiféle táplálással nincs összefüggésben, mert a széklet csak az emészthetetlen salakanyagokat tartalmazza, minden hasznos dolog felszívódott már előtte. Jó is lenne, ha a szervezet tudná, hogy mi kell neki, nem lenne szükség egy csomó orvosra.

2012. febr. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Erre mondják, hogy "kevés vagy,mint szarban a vitamin" XD


Szerintem azért eheti,mert annak ellenére, hogy ürülék, a táp összetevői miatt csábító szaga, íze lehet...és még rá segíthet erre, ha a kutya éhes is...

2012. febr. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!