Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka kutyát mikor legjobb...

Szuka kutyát mikor legjobb ivartalanítani?

Figyelt kérdés

Rengeteg hiedelem kering a téma körül: soha, csak az első tüzelés előtt, első tüzelés után, első fialás után, stb. A variációk végtelen sorát meg lehet találni.

Az a kérdésem, hogy te hogy gondolod, és miért? :)


Aki úgy gondolja, ossza meg a kan kutyák ivartalanításáról szóló elméletét.


Igazából csak a véleményetekre vagyok kíváncsi, ez amolyan beszélgetős, véleménymegosztós kérdés! :)


2012. febr. 3. 19:09
 1/4 Mailerdeamon ***** válasza:

A legideálisabb az első tüzelés előtt, mert nagyban csökkenti a méhgyulladás és az emlődaganat kialakulásának esélyét.


Kanokat 7 hónapos körül körül heréli a legtöbb állatorvos, van aki korábban, van aki később. Mindenképpen érdemes elvégeztetni ha nem tenyészállatról van szó, nem csak a felelős állattartás jegyében, hanem mert ezzel megelőzhetők az esetleges prosztata gondok.

2012. febr. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! :)
2012. febr. 3. 19:27
 3/4 anonim ***** válasza:

usa-németország,anglia ( már akár 8 hetes korában is ivartalanítják a kölyköket,hiszen ÍGY ADJÁK EL !!!)

M.országon ez még nem így működik, de talán később ???

szerintem 4-5-6 hónapos korukig a legjobb megtenni !

2012. febr. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egészségügyi szempontból(pl.: daganatos megbetegedések) a nemi érés előtt érdemes (első tüzelés, kanoknál 7-8 hónapos kor) kivéve ha diszplázia gyanús, akkor érdemes megvárni a kifejlett kort (állatorvos véleménye).


Én csak azért vártam meg a kifejlett kort, hogy beérjen a személyisége a kutyáimnak, mert így alakultak ki náluk a 'lányos' és 'fiús' viselkedések. Persze ennek meg vannak a hátrányai, - jelölgető kan, hisztis szuka - de nekem nem tetszenek a semleges nemű kutyák.

2012. febr. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!