Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen hidegben is vigyem...

Ilyen hidegben is vigyem sétálni a kutyám?

Figyelt kérdés
Dobim van, benti kutya, de kertes házban lakunk, így nem azért visszük sétálni, hogy a dolgát elvégezze. Nem nagyon akar kimenni, a hóba pedig bele se megy. Hagyhatom itthon egy pár napig? Ha kivinném megfázna, ugye? Ja és 1,5 éves.
2012. febr. 4. 09:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

lapátold el a havat onnét ahova mennie kéne meg az útvonalat..

a westiem is ezt csinálta, csak én megfogtam és beledobtam ő pedig elfutott. :D

2012. febr. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát ha nem szeretnéd sétálni vinni, akkor kutyatakaróval engedd ki az udvarra, hogy dolgát végezze. Mondjuk még egy hétig ilyen hideget mondanak.
2012. febr. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez ugye vicc? Irány ki a kutyával. Attól, hogy dobermann és rövid a szőre egy 25 perctől semmi baja nem lesz hanem felfrissül. Másfél éves, szóval nem nagyon kölyök már. Ha egy hétig ilyen mínuszok lesznek, addig nem megy ki a kutya? A havat se kell lapátolni, megszeretik azt az állatok. Erőltesd egy csöppet, mert meglátod végül jól fogja magát érezni
2012. febr. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az enyémeket kiengedtem az udvarra, öt perc múlva a legrövidebb szőrű sántikálva jött befelé, annyira fázott a lába. Be akartam fogni őket a szánkó elé egy kis mókázásra, de ezek után lemondok róla.
2012. febr. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
Ne vicceljetek már. nyomás kifele, lehet vele futkározni meg játszani. nekem is dobijaim vannak, és imádják a havat. vagy egymással baromkodnak, vagy labdázok velük egyesével. A kanom képes benne feküdni percekig. Amelyik kutya mozog , az nem fázik. ne kényeztessünk már el egy munkakutyát!!!!!!!
2012. febr. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Adj rá vmi meleg ruhadarabot, hogy védje a mellkasát. Nekem is rövidszőrű kutyám van, Fressnapfban vettem neki bundás kabátot, vígan sétál benne, addig nagyon fázott.
2012. febr. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 gabrielli ***** válasza:

Nekem goldim van, 3 és fél hónapos. Kinti kutya, csak a -20 fok alatti hidegekben alszik bent. Imádja a havat. Ma reggelre hullott kb. egy 30 centis hó, hogy az autó az orrával a havat túrta. A kutyus nagy örömére! Úgy be bújt a hó alá hogy csak a farka hegye látszott ki onnan, amikor lapátoltam a finom porhavat akkor meg szabály szerűen azt élvezte hogy a feldobott hó alá szaladjon. A "játék" végén kesztyűs kézzel leporoltam róla a havat és irány a bélelt ólja! Azt hiszem hogy inkább te ragasztod rá a kutyádra a félelmet a hótól, ugyanis általában a kutyák imádnak a hóban hempergőzni.

Az előbb valaki azt írta hogy sántított a kutyája a hidegtől meg a hótól. Nézd meg időnként ha kint játszanak hogy a lábujjaik közé ne kerüljön fagyott vízcsepp, mert az sérti a tappancsát és ezért sántikál.

2012. febr. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Szilvi & Argos ***** válasza:
92%

Naná, hogy vidd sétálni!!!

Ha kimész vele sétálni, futni, mozogni, labdázni, akkor nem fog fázni...de ehhez mondjuk az kell, hogy ne pórázon baktasson melletted a járdán...

Az én roti-nj mixem is most bent van, reggel kiraktam dolgát intézni a kertbe, 3 perc múlva jelzett, hogy végzett, engedjem be :D Közben meg látszik rajta, hogy unatkozik...hamarosan el is megyünk egy nagy 2 órás sétára ismerős bandával, este meg irány a nagy szánkózó domb :)))

Egyedül természetes, hogy nem akar kimenni a kutya a hóba, minek??? De a gazdival való közös hancúr szuper buli...jut eszembe, még indulás előtt havat is kellene lapátolni...legalább kutyám bemelegszik, mert ugrál fel az égbe a lapátról érkező hóért :D :D :D

2012. febr. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Könyörgöm egy nem egy csivava, semmi baja nem lesz. Nem kell 8 órát a hidegben állnia, egy órás séta közben ha ugrál meg szaladgál, az csak jót tesz neki.

Eszem áll meg, hogy miken képesen emberek problémázni, miközben normális kutyájuk van...

2012. febr. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Voltunk sétálni.

Szerintem nem baj, ha féltem a kutyámat. Nem a mérete a lényeg, hanem az hogy rövid szőrű, lakásban tartott kutya.

2012. febr. 4. 16:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!