Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti ebben a hidegben mennyit...

Ti ebben a hidegben mennyit sétáltok a kutyátokkal?

Figyelt kérdés
Nekem shih-tzum van, nagy bundával, de akkor is félek,hogy megfázik. Egyszerűen nem akar feljönni,mert annyira imádja a havat..és tényleg rendesen tiltakozik.
2012. febr. 4. 10:15
 1/9 Szilvi & Argos ***** válasza:
39%

Nagy bundában ruha nélkül sem fog megfázni addig, amíg folyamatosan mozogsz, játszol, futkározol vele...de ne pórázon kelljen baktatnia melletted!!!

Mi ugyanannyit, ha nem többet sétálunk. Kertes ház, kinti-benti eb...most egy eü-i kertben való bóklászás után itt döglik mellettem, de hamarosan megyünk bandázni egy jó két órát, este meg szánkózni :))) roti-nj keverék

2012. febr. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
el szoktam engedni és szabályosan elrohan,mert nem akar hazajönni.. pedig ilyet sosem csinált :D
2012. febr. 4. 10:28
 3/9 anonim ***** válasza:
Mi most jóval kevesebbet sétálunk sajnos, mert főleg ez a friss hó, ami nálunk van, beleragad a lábába, összefagy és már az egyik tappancsát kisebesítette sajnos. Pedig imádja a havat és nekem is szívem nagy vágya, hogy gyönyörű képeket próbáljak csinálni most róla kint.
2012. febr. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Szilvi & Argos ***** válasza:

Mennyi idős a shi-tzu? Látott már havat korábban?

(Azért ne mindig az legyen, amit a kis eb akar...ne nőjön a fejedre, vigyázz! :D)

2012. febr. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mert melege van odafent és jó neki egy kis hűvös. Nem fog megfázni. ugyan úgy mint eddig. igazából a kutyákat nem zavarja a hideg és a hó, sőtt örülnek neki hogy nem 30 fok van. Amúgy ilyenkor az emberek hajlamosak átvetíteni saját érzésüket a kutyára, hogy "szegény biztosan fázik"..Igen? Úgy látszik, hogy az ajtót kaparja és reszketnek a lábai? Hát nem. Akkor meg mi a francot kell aggódni?? szerintem hagyjad had játszon, az enyémek oda kint is nagyon élvezik a havat! :)
2012. febr. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ameddig intenzíven mozog, addig nem fázik meg. Csak utána vidd be, hogy a melegben megszáradjon.

(A labradorom a 2 fokos Dunában úszott, utána még szaladgált a többi kutyával és semmi baja nem lett tőle). Láttam olyat is, amelyikre ráfagyott a víz és jégcsapok lógtak a kutyáról, szintén semmi baja nem lett.

A kistestű vagy rövid szőrű kutya mondjuk más tészta, de nem kell őket sem félteni egy kis hóban játszástól...

2012. febr. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó nekem a kistestű kutyám alatt szakadt be tavaly a Tisza, és úgy kellett megkeresnem a kutyát és betörnöm a jeget hogy ki tudjam húzni. Kb fél percig volt a vízben utána még hazasétáltunk, nem lakok közel szal olyan 2 kilómétert végül áttörölgettem de ennek ellenére nem hoztam be. Azóta sincs semmi baja! A kis kutyáknak se lesz semmi baja, kipótolva az utolsó kommentjét! :)
2012. febr. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
3éves lesz:D már látott havat, de mindig örül neki.
2012. febr. 4. 15:33
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én 6 hónapos kutyim megfázott az első hótól, tüsszögött, köhögött, irány az állatorvos. Szurit kapott és antibiotikumot, nem volt kint sokat, félórákat, mégis. Pedig Beagle.
2012. febr. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!