Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy idősebb kutyához befogadtu...

Egy idősebb kutyához befogadtunk egy kölyök kutyát. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

A történet egyszerű, régóta van egy kutyánk nagyon szeretjük, ő is minket. De egyik reggel a kertünkbe bemászott egy kölyök kutya. Nem volt szívünk kitenni az utcára, vagy menhelyre vinni. Befogadtuk, csináltunk neki helyet a másik mellet. Meg is tűri maga mellet a nagy kutya a kölyköt, azzal nincs probléma. Csak ha próbál közeledni hozzá, vagy ráugrik netán( mivel kölyök kutya és nagyon játékos), vagy ha labdáznánk, a nagy kutya ugatja, utána kap, morog rá.

Ez természetes lenne? vagy célszerűbb inkább elvinni a kiskutyát, vagy elajándékozni? mert természetesen a nagy kutya a fontosabb. Viszont szeretnénk a kicsit is megtartani, mert nagyon szeretni való és hálás eb.


Ötletek, tapasztalatok? köszi szépen.


2012. febr. 4. 12:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt/van :). Idősödő -9 éves- vizsink mellé jött egy kis újonc és volt hogy odamorgott, kapott, ilyenkor azonnal jeleztük neki, hogy ez nem OK! Ez hetekig tartó történet, de Te vagy a falkavezér, igy Te mondod meg mit lehet mit nem...nyilván nyűg lehet az idősebbnek a fiatal csitri viselkedése, ez is érthető, igy rendre fogja utasitani, de bántani nem fogja. Azonban pihenést kell biztositani számára az örökös zaklatástól, de rá lehet őket vezetni mi a "szabály". Aztán később majd jön a rangsor vita, ott is résen kell lenni és leosztani a lapokat mint gazda-falkavezér, hogy ki hova tartozik. De nálunk simán ment, igaz mindig szem előtt vannak, benti kutyák. Azonban emiatt semmiképp nem kell megválni a kicsitől :)
2012. febr. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%

A felnőttet tiltsd le arról, hogy beleszóljon a ti játékotokba. Viszont ha ráugrik a kölyök és ő rendre utasítja, az normális, neki sok a kölyök játéka. De a picit vinni kellene más kutyák társaságába is, hogy játszani is tudjon.


Én azt javasolnám, hogy teljesen külön foglalkozz a két kutyával. Míg az egyikkel játszol, tanítod, bármit csinálsz, a másik legyen elzárva.

2012. febr. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Mailerdeamon ***** válasza:

Szerintem pont együtt kellene foglalkozni velük, a különválasztásból semmi jó nem sül ki.


Milyen idős a kutyád, nem öreg már? Mi csak az öreg, félvak kutyánknak hagyjuk, hogy megmorogja a többit, mert nem olyan türelmes már. Őt be is szoktuk csukni a kennelébe ha nem vagyunk velük, hogy ne piszkálják a többiek.

2012. febr. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mailerdeamon-nak irnám, hogy a külön foglalkozásnak azért van jelentőssége, mert a kiskutya könnyen a nagy kutyát részesitheti előnyben az emberrel szemben, őt fogja követni mindenben. Erre szokták alkalmazni, hogy a gazda külön-külön foglalkozik velük naponta, igy alakulhat ki, hogy a kicsi is az embert tekinti majd falkavezérnek!
2012. febr. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Második válaszoló vagyok. A kutyáknál nagyon veszélyes tud lenni a "hűbéri rendszer", az, amit az utolsó is írt, hogy -különösen fiataloknál jellemző ez- a másik kutyát fogadja el vezérként, az ő szabályait tartja be, neki tartozik engedelmességgel. Ahhoz, hogy több kutyával lehessen normális életet kialakítani az a legegyszerűbb, ha mindegyik kutyát külön-külön becsatornázza a gazda magához. Biztos lehet együtt is a kettőt (vagy többet), de ember legyen a talpán, aki egyszerre, egymás mellett 2,3,4 kutyát is tud tanítani, tud büntetni, tud velük megfelelően játszani, kordában tartani őket. Elvonják egymás figyelmét, kioldják egymást büntiben, nem is szólva arról, hogy könnyen kialakulhat a rivalizálás a gazdi kegyeiért ilyenkor. Akkortól ajánlott a több kutya együttes foglalkozása, ha már mind csak a gazdiban látják A Vezért. Én nem azt mondtam, hogy az életük során soha nem találkozhatnak, hanem azt, hogy míg a pici nincs teljesen a gazdája vezérsége alatt, nem tökéletesen (vagy legalább majdnem) kontrollálható és irányítható, addig legalább külön érdemes velük foglalkozni. Utána már nem lesz többet gond. Mailerdaemon, te még nem láttál olyat, (akár a saját, akár más kutyáknál), hogy a gazda hívta a kutyáit, az egyik jött lelkesen, a másik pedig csak az elsőt követte? Én már rengeteg ilyet tapasztaltam. Sokszor a gazdinak fel sem tűnnek ezek, csak ha történik valami komoly, akkor veszi észre, hogy a kutya nem hallgat rá.
2012. febr. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!