Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valóban egészséges rendszerese...

Valóban egészséges rendszeresen CSAK száraz táppal etetni egy kutyát, vagy csak kényelmi (nem kell főzni nekik. Stb. ) miatt akarjuk elhinni és így gondolni?

Figyelt kérdés

Nem kap mást enni a havim, csak szárazat, mert mindenki azt mondja az a jó neki, a doki is köztük van. Egyik ismerősöm azonban a napokban azt mondta nem teszek ezzel jót a kutyámnak.

Akkor most hogy is van ez?


2009. jún. 1. 11:35
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Én ugy vagyok vele,hogy én sem szivesen enném 10-15 éven keresztül ugyanazt minden nap.. Meg ezekbe a tápokba azért jócskán kerülnek adalékanyagok,a szuperprémiumokba is..minden szemetet bele darálnak.. az én kutyáém főtthust eszik+zöldséges+csontokat+rizst+vitaminokat..
2009. jún. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A szuperprémium tápokba NEM kerül szemét,a minőségüket folyamatosaín ellenőrzik.

Az én nagyon rossz evő bullterrierem nyáron nagyrészt tápot kap(Hill's),a főtt étel hamar romlik.

2009. jún. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

ha jó minőségű, gabona nélküli száraztápot kap (prémium tápot), akkor elvileg elég neki, de szerintem keverve a legjobb: házi koszt+száraztáp, néha egymás után(reggeli és ebéd más) vagy tényleg összekeverve.

Igaz, még csak macskám van, de a kutyámat is így fogom etetni, persze más tápanyagarányokkal :)

Amúgy a konzervek kb 60-70%-a víz, a többi ugyanaz a tápanyag, ami a szárazban van, csak máshogy elkészítve. Ezért a konzervet felelegesnek tartom megvenni

2009. jún. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi! Ezek az én dilemmám is...

Az enyém Acana-t, Hill's-et és Happy Dog-ot kap, keverem is néha a hármat. Acana-t szereti leginkább!

Konzervet nem kap, mert abból bezabálna és bűzlik a szája!

Szoktam még adni neki tésztát és rizst, hetente egyszer, kétszer, keverve a konzervbe.


Ismerősöm azt tanácsolta, hogy főzzek rizst és disznómájat, mivel csirkét nem ehet..., vegetás vízben és keverjem össze, lapzselatinnal kocsonyásítsam meg olyan, mint a konzerv, meg eláll a hűtőben.

Ez szerintetek mennyire jó ötlet?

2009. jún. 1. 11:54
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ez jó ötlet.
2009. jún. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk azt mondta a doki, hogy jó a változatos kaja. Mi szárazzal és konzervvel is etetjük. Pár hete elmentünk nagyiékhoz,és ott csak maradékkal etetik a kutyát. Persze mi vittünk neki szárazat,de belekóstolt a maradékba,és kihányta...:( Pedig azok a kutyák 10-14 évesek. Mindegy, én maradok száraznál és konzervnél,nekünk ezek váltak be.
2009. jún. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

szia

nem tudom hogy egészséges e ,hogy csak száraztáppal etetted.Már előttem elmodnták,és én is beleunnék ha vmit 12-15éven keresztül 1 dolgot ennék csak.

Nekem westiem van és én Real Nature táppal etetem és hozzá keverek neki konzervet: Best Meal-t.

2009. jún. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én azt vettem észre minden orvos mást mondd. A mi állatorvosunk azt mondta nem elég egy kutyának a normális fejlődéshez egy fajta kaja, bármilyen jó is az. Változatosan kell etetni, az én kutyám házikoszton él, néha főzünk neki húst, a maradékot is ő kapja és szárazat is mindig adok neki, de azt nem igazán szereti.
2009. jún. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Akkor azt hiszem maradok a száraznál. És váltogatom majd neki őket.

Aztán néha kap főtt ételt is, ha lesz kedvem neki is főzni vagy olyat csinálok magunknak amit ő is ehet.

Szerintem ennyi változatosság elég lesz neki!


köszönöm a válaszokat!

2009. jún. 1. 13:16
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
mi is neha fozunk neki, annyival kiegeszitenem, ha direkt a kutyanak fozol ne sozd meg - anelkul is izlik neki, es a so nem tesz neki jot
2009. jún. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!