Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ma délelőtt észrevettem a...

Ma délelőtt észrevettem a kutyám nyakán, közel a lapockánál egy kisebb csomót. Nem fáj neki, elég tömör. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Bővebben:

Tehát észrevettem a csomót, kemény, kb. 1-1,5 cm átmérőjű, a bőrével együtt mozog. Volt már ilyen hasonló, megnyugodtam, hogy zsírcsomó.

Nem hagyott nyugodni a dolog, tovább simiztem a blökit és találtam még egy hasonló "kaliberű", ám nagyobb csomót, közel az előzőhöz. Itt már megijedtem, de a párom megnyugtatott.

Az imént játszottunk a kutyával és a két lapockája között is észrevettem egy csomót. Most már teljesen parázok.

A párom nyugtatgat, de én teljesen ki vagyok borulva. Hétvégén a kutyadokink nem dolgozik, a nagy hó miatt meg nem tudjuk elvinni másikhoz :(


Nem rég szült, majd muszáj volt ivartalanítani, végül az előzmények miatt veseelégtelensége lett szegénykémnek. De ebből is kilábaltunk szerencsésen.


Mi lehet ez?


2012. febr. 4. 18:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
szerintem is zsírcsomó de azért majd ha elmúlik ez az ítélet idő mutassátok meg a dokinak ő biztosat fog tudni mondani.
2012. febr. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 970630 válasza:

A szemölcs gyakori probléma majd minden idős kutyánál, főleg spánieleknél és az uszkároknál. Ezek elfertőződhetnek, ilyenkor az állatorvos tanácsolhatja azok sebészi eltávolítását. A ciszta hullámzó tapintatú erőteljes vagy enyhén feszülő hólyagként érzékelhető a bőr alatt, míg a tumor, ami általában jóindulatú és inkább idős kutyákon jelentkezik, a bőr alatt elmozdítható tömött tapintású csomó.


Mindenképp menj el vele orvoshoz!!

2012. febr. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
vidd el dokihoz. Lehet limphoma vagy golyva, de lehet csak zsircsomó. Nem ütötte meg valamikor?
2012. febr. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Valószínuleg zsírcsomó! Minnél hamarabb menj el vele orvoshoz.
2012. febr. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem mondhatnám öreg kutyának, 4,5 éves és szálkás szőrű magyar vizsla. Szemölcse sem volt ott.


Persze, amint tudom viszem dokihoz, de addig megőrülök... :(


Ez lehet, hogy hülyeség, de az egyik kölyköt megtartottuk és néha elég durván játszanak... múltkor is láttam, hogy a kicsi beleharapott az anyja nyakán a bőrbe és úgy rángatta... Ettől, vagy a hatalmas esésektől nem lehet???

2012. febr. 4. 18:23
 6/11 970630 válasza:
egyszerre 3?áá nemhiszem.amúgy a kiskutya erőből harapta a nyakát? vagy csak játékból? mert nekemis van 1 shar-pei keverék kutyám és azis harapdálja a cicát de csak játékból és semmi baja a cicának:)
2012. febr. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Természetesen csak játékból, a vizslák nem vadállatok... csak ez is felmerült bennem, hogy mi van ha...
2012. febr. 4. 18:33
 8/11 Mailerdeamon ***** válasza:
Lehet, hogy csak tályog, ne stresszelj. Ha nincs más tünete a kutyának akkor ráér orvoshoz vinni hétfőn, ezen a két napon nem múlik.
2012. febr. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Akiteki ***** válasza:
Biztos, hogy nem seb? Nálunk is szokott ilyen lenni a nagyokon, mikor a kicsik játszanak a tűhegyes fogaikkal.
2012. febr. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hétfoig kibírja! Nem fáj neki ha hozzáérsz?

A kutyá ellenálló állatok, és szerintem lehet magától is meggyógyulna az a csomója, de jobb félni mint megijedni!

Ha elvitted dokihoz, megmondanád mi volt ez a csomó?

A válszod elore is koszi! Addig is jobbulást! :)

2012. febr. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!