Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Alaszkai Malamut gazdikat...

Alaszkai Malamut gazdikat kérdem! Tapasztalatok? Mire figyeljek?

Figyelt kérdés
Kérlek írjátok le a kutyusotok jellemét, jó és rossz tulajdonságát? Honnan és mikor vettétek magatokhoz? Képet is küldhettek!
2012. febr. 4. 20:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Huskys is válaszolhat?:D
2012. febr. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Hovarju ***** válasza:

22 évvel ezelőtt kaptam egy 3 hónapos malamut kan kölyköt, törzskönyvel, tetoválva (akkor még nem volt chip)

Nagyon aranyos kutyus volt. Szerintem sokkal hamarabb tanult meg dolgokat, mint a német juhászunk, de sokkal önfejübb volt nála. Ha pl. visszahívtam a séta alatt, akkor előbb körülnézett, hogy miért hivtam, aztán útközben még pisilt egyet, majd odajött.

Imádta a gyerekeket. A kölyök kutyákat, a szukákat és a spánielnél kisebb méretű kanokat, nem bántotta. Nem kezdeményezett verekedés, de ha megtámadták, megvédte magát.

Sosem végzett sem rajtam sem más emberen, dolgon párzó mozdulatokat. Bármit elvehettem tőle. Igaz kb.7 hónapos korában le kellett győznöm. (megharaptam a fülét - azon volt a legkevesebb szőr:-) )

Rengeteget jártunk vele kirándulni a Budai hegyekbe, és néha messzebb is. A testvérem vitte kutyasuliba, ott sok mindent megtanult. Mi is nagyon sokat tanultunk tőle.

Ha ez a kutya most lenne itt velem biztosan engednék a tenyésztő unszolásának, hogy járjak el hozzá és megtanítja szánt húzni.

Hát hirtelen ennyi jutott eszembe róla.

2012. febr. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ő volt az:)

[link]


13 évet élt velünk, 7 hetesen hoztuk el anno. Eleinte sokat sírt, vonyított, bátyám nevelgette, okos kutyus lett belőle. Sok dolgot értett, viszont annál kevesebbet volt hajlandó megcsinálni. :D Elég makacsok tudnak lenni, nálunk hamar kiderült, hogy a 12 éves bátyám nem elég hozzá, apukám segítsége azért kellett. Borzasztó jámbor volt, egyszer egy hajléktalan télen befordult a kerítésünkön, Alex reggelig melegítette. :D A mérete miatt sokan féltek tőle. Kisebb kutyákra a világért sem mordult volna, de ha két roti kan jött, lehetett volna belőle balhé. Ragaszkodó volt, egyszer apukám véletlenül bezárta magát az épülő házban egy kilincs nélküli helyiségbe, a kutya pedig órákat ült a tenyérnyi szoba ajtaja előtt és "beszélgetett" apukámmal.


A lényeg, hogy biztos kéz kell hozzá, sok szocializáció és megfelelő kondiban kell tartani. Érdemes szánba/szánkó elé fogni, hagy húzzon egy kicsit, vagy ha esetleg komolyan érdekel a kutyaszánozás keresd fel az Szánhúzóklubot, biztos tudnak segíteni. Mostanában kiállításokon egész gyakran látok szép egyedeket.


A nyári meleggel vigyázni kell, bár én állítom, Alex jobban bírta a nagy meleget, mint a mostani goldenünk. :)


Sok sikert, és csak tenyésztőtől vegyél egészséges, a megfelelő papírokkal rendelkező kölyköt! :)

2012. febr. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!