Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire komoly műtét egy...

Mennyire komoly műtét egy szuka kutya ivartalanítása?

Figyelt kérdés
Meddig tart a lábadozás? Mekkora a seb? Kap gallért a kutya? Nagyon kell rá vigyázni?
2012. febr. 4. 21:10
 1/4 anonim ***** válasza:
10%
Rutinműtét, nagyon kicsi a komplikáció esélye. 5-6 nap múlva varratszedés, addig érdemes kímélni, nehogy felszakadjon a seb. Gallért adnak, de az én kutyámon pl. egy percig nem volt rajta, mert hozzá sem nyúlt a sebéhez. A vágás kb. 2 centis, pár hónap után már semmi nyoma nem lesz.
2012. febr. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
36%

2 centi?? mekkora kutya az?:)

komoly műtét, hiszen felvágják a hasát és eltávolítják több szervét. de rutinműtét, és kisebb veszéllyel jár, mintha akutan, méhgyulladás miatt kell operálni a kutyádat, meg nem kell tüzelésekkor óvatoskodni a kanokkal.

ha vigyázol rá, hogy ne nyalja a sebét, akkor nem kell rá gallér. a sebet tisztán kell tartani a varratszedésig. pár hét múlva már csak a csupasz hasán látod, hogy műtve volt, mert a kutya a régi lesz :)

2012. febr. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Akiteki ***** válasza:

Minden műtét legnagyobb veszélye az altatás. A többi tényleg rutin az orvosnak.

Én minden kutyám műtétjénél ott vagyok, nem kicsi az ivartalanítás. Sok helyen kell vágni, kötni.

Gallért nem szoktam rájuk adni, zavarja is őket, meg a többi kutya attól még tudná nyalogatni a sebet. Inkább ráhúzok egy pólót és a hátánál megkötözöm.

[link]

Így a kosztól is védve van. Normál esetben másnap már szaladgál a többiekkel a kertben, egy hét múlva már ki is lehet venni a varratokat. Nem kell rá jobban vigyázni, mint máskor.

2012. febr. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
50%
nagy műtét, és fáj is a kutyának. De másnap már fel kell kelnie, és 1 hét múlva elvileg már a tisztulás is befejeződik, és gyógyultnak számit a kutya.
2012. febr. 5. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!