Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhász tarók! Akarjak...

Német juhász tarók! Akarjak még n. juhászt?

Figyelt kérdés

Régebben német juhászt akartam, mert nagyon szép állat, és rendkivül okos, könnyen tanitható, eddig a legjobbakat hallotttam a fajtáról!

De a szomszédomban van egy németjuhász, kan - és nagyon vad, szerintem túl domináns, az utca végén ha meglát valakit akkor már veri a kaput és kegyetlenül ugat, a kutyánk ha a mi területünkön van, már akkoor sem hagyja abba az ugatást, pedig csak szemben van velünk - és ráadásul a mi kutyánk szuka, még csak egy éves a kutya, de már 5-6 hónapos korában is ilyen volt, sose kötötték meg, nem is verték, de nem tudom hogy minden németjuhász ilyen?

Én értem ha terület védő, de ez már több annál, szerintem dilis!

Vagy minden német juhász ilyen?


2012. febr. 5. 09:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Minden kutya olyan, amilyennek nevelik.
2012. febr. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Így van! És hogy szokták mondani? Nem lehet elég korán elkezdeni a nevelést!:) Családunkban több németjuhász is előfordult, mindegyik nyugodt, kiegyensúlyozott volt.
2012. febr. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
hát nem tdopm hol ronthatták el, nem igazán tanitották ba a vadságra- nekem eddig a kedvenc fajtám volt, de miután ő idekerült megutáltam, sose utáltam még kutyát, de őt nem szeretem! Folyton csak ugat, néha ha átjön hozzánk valaki már akkor is, pedig szemben laknak, nem az ő területe.... :S
2012. febr. 5. 09:17
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A nj és más hasonló természetű kutyák is könnyen megőrülnek, ha csak a kertbe vannak kidobva, séta, foglalkozás, tanítás nélkül, úgy, hogy csak max. napi egyszer láthatják a "gazdit", mikor kidobja a kajájukat. Nyilván ez a nj egy teljesen rosszul szocializált kutya, azért ilyen, mert ingerszegény környezetben él, ahol nincs semmi, ami fejlesztené és lekötné a szellemi igényeit, nem tudja levezetni a fizikai energiáit sem, hát ne csodálkozz, hogy pont egy gazda-centrikus munkakutya fog ebbe belebolondulni, aki él-hal a munkáért. Különösen egy kan. Ez olyan, mintha egy gyereket zárnál be egy szobába egyedül, társaság nélkül évekre.


Egyébként egy domináns kutyával sokkal többet és jobb eredményeket lehet elérni, megfelelő bánásmóddal.

Egy ereje teljében levő nj-t már kölyök korától tanítani kell, szabályokat állítani, azokat betartani, megfelelően szocializálni emberekre, kutyákra, macskákra, ami csak a környezetében van. Napi kimerítő sétát igényel, akár ÖV foglalkozásokat is, ahol az ösztöneit is ki tudja élni, és ahol a gazda megtanulja ezeket kezelni, kordában tartani.

Ha te ezeket nem tudnád biztosítani egy nj-nek, ne tarts, mert valóban meg bolondulna.

2012. febr. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Itt rontották el. Olvasd el, kedves kérdező.

[link]

Sokat segít.

Én is hamarosan egy kölyök németjuhász gazdája leszek. Sok sikert hozzá neked is. :)

2012. febr. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
*megbolondulna
2012. febr. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Bátran ajánlom a német juhászt, ha van elég időd foglalkozni vele! Ha te vagy a főnök, fizikailag, és szellemileg is lefoglalod, akkor egy nagyon jó társ válik belőle, aki mellesleg jó házörző is.
2012. febr. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
42%

Biztos hogy le fognak pontozni, de én pont az ilyen kutyákat szeretem, nem azokat akik az első pillanattól kezdve megalázkodnak és mindenkit szeretnek. Kicsit zavaros a kérdés, most a Te kutyád vagy a szomszédé?

Mindenesetre ha a szomszédé, figyeld meg, hogy veri-e, bántja-e. Ha igen fel is jelentheted...

Nos, ahogy mondták, minden kutya olyan amilyenre nevelik. Őt vagy sehogy se nevelték vagy rosszul. Mindenesetre az ilyen a leghűségesebb kutya! Az én kutyám is ilyen...

De a legtöbb német juhász, ne aggódj, a területén kívül mindenki seggét tisztára nyalja.

2012. febr. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
gondolom a gazdája kib@szta a kertbe aztán azóta ottvan csak akkor lát embert ha kaját adnak neki...így elég egyértelmű hogy szocializálatlanság miatt ilyen elmebeteg.szomszédunkban is van egy,neki az a szerencséje h ki tud szökni,és így kiskora óta ha nem is nagyon de azért megtanult viselkedni,meg a mi családunk is foglalkozott vele sokat m megsajnáltuk.egyébként szerintem alapból dominánsak,ha meg nincs velük foglalkozva akkor ilyenek lesznek,mint nálatok.simán vehetsz ha foglalkozol vele nem lesznek ilyenek.ismerek kettőt is rendes gazdival.nagyon megbízható nyugodt kutyák
2012. febr. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez a kutya valószínűleg rosszul nevelt, szocializált állat. Én nagyon sokat dolgoztam az enyémmel, hogy ne legyen se agresszív, se túlzott védőösztönű. Rengeteget jártam vele emberek, gyerekek közé kölyökkorától, még többet kutyák közé és most van egy 4 éves egyáltalán nem ember-centrikus, domináns szukám. Engem imád, bármit kérhetek és tehetek vele, a hűsége jeles, pórázt már gyakorlatilag nem is ismer, nem kell a sétákhoz. Bár megvan az emberekkel, de inkább csak tűri a közelségüket, simogatásukat. Nem megy oda senkihez, nem akar, inkább elvonul. Persze, kiváló házőrző az enyém is, ez fajta tulajdonság. De mondjuk ez már túlzás nekem, amit a kérdező kiírt a szomszéd kutyáról, hogy még másik területet is bevédene. Sajnos az ilyen kutyákat szokták megmérgezni a közelben lakók.
2012. febr. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!