Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Afrikai oroszlán kutya!...

Afrikai oroszlán kutya! Mennyire lehet tanítani őket? Mennyire szófogadóak?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvastam más és más dolgokat róluk,van ahol azt írják könnyen tanul,szófogadó,máshol,hogy akkor csinál meg dolgokat,amikor úgy gondolja.most mi az igazság?és mennyire jók házi kedvencnek?valakinek tapasztalat??

(szeretnék majd a leendő kutyámmal futni kirándulni,de nem akarom,hogy elszökjön vagy fegyelmezetlen

legyen)


2012. febr. 5. 10:58
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Afrikai vagy, ha igen akkor vedd meg, DE HA NEM akkor magyar fajtát vegyél.
2012. febr. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Engedelmesek, de persze következetes nevelést igényelnek, mert dominanciára hajlamosak, főleg más kutyákkal szemben. Egyébként nyugodtak, idegenekkel tartózkodóak, kiváló sportkutyák, szóval sportolásra tökéletes választás. Kutyaiskolában találkoztam egy ridgebackel, a gazdájának tökéletesen szót fogadott.
2012. febr. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ!!

első hát vegyél te magyar fajtát,én meg olyat veszek ami nekem tetszik....

2012. febr. 5. 12:28
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen,nagyon értelmes állatok,könnyen tanulnak,megértik a parancsokat.DE:azt hogy teljesítsék is,ahhoz már egy kis ráérzés is kell ehhez a kutyafajtához....Nagyon nagyon önfejűek.A durva bánásmódot,katonás nevelést nem értékelik.Más kutyákkal,főleg a kanok, borzasztó domináns viselkedést mutatnak,még jó szocializáció és helyes kutya-gazdi rangsor esetén is...Az elszökés pedig...Ez egy nevelés kérdése,de elég csavargó hajlamúak,főleg ha vadat éreznek.Első naptól,ahogy hozzád kerül,a visszahívásra szánj a legtöbb időt és szigort.A visszahívás szent legyen,hanem kellemetlen helyzetekbe kerülhetsz.Lakásba ideális,ha mozgásigényét,ami nagyon nagy,ki tudod elégíteni.Szőre nem hull,vagy minimálisat,semmi zavaró.A kényelmes helyeket a lakásban hamar megkapja,s azokat,olyan egyedi,ricsi stílusban meg is akarja szerezni..Ami még nagyon fontos:nagyon erős kutyák,magas fájdalomküszöbbel.Sok sikert,ha ezt a fajtát választod,s ha nem,akkor is.

Egy RR gazdi.

2012. febr. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm!! igazán hasznos jellemzést írtál róluk!!:)
2012. febr. 5. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!