Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elektromos nyakörv és/vagy...

Téékáá kérdése:

Elektromos nyakörv és/vagy második hosszú poráz?

Figyelt kérdés
Van egy szökős 13 hónapos kutyán!A probléma akkor lép fel mikor póráz nélkül sétálunk és felbukkan a közelben egy másik kutya, ő ahogy észreveszi hátracsapja a füleit és rohan oda!Egy gyenge pillanatomban mikor egy ilyen akciója után megfogtam párat rácsaptam a farára, azóta mikor ilyet csinál nem mer visszajönni!Amikor csak simán szimatolgat valamerre és hivom rögtön szalad oda és megis dicsérem,jutifali!Szerintem ő megtanulta h ha elfut tőlem mondjuk egy másik kutyához nemtudom megbüntetni érte. Arra gondoltam 2 pórázt teszek rá egy 1O métereset és amit sétánál használunk és csak a kissebbet veszem le róla mikor "elengedem", a másikat húzza maga után, és mikor oda akar rohanni másik kutyához, v macskához akkor berántok neki!Vagy a másik az elektromos nyakörv, ugyszintén mikor szökni akar rászólok h NEM és megrázom!(olvastam h van olyan ami vibrálni tud).Valakinek vannak tapasztalatai ezekkel a módszerekkel kapcsolatban?
2012. febr. 5. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Inkább póráz mint elektromos nyakörv!!
2012. febr. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Az elektromos nyakörv nem illegális?
2012. febr. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
mind a kettő működhet jól ha megfelelően használod. Nekem van elektromos nyakörvem, ez nem áramot vezet hanem nagyon erősen rezonál, nálunk bevált. Mondjuk vadászkutyák kiképzésénél használtam néha sima elektromosat, az is jó csak nagyon a megfelelő pillanatban kell használni.
2012. febr. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Akiteki ***** válasza:
A 10 méteres póráz nem csak arra jó, hogy nem tud elfutni, de remekül meg lehet vele tanítani a behívást is.
2012. febr. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Mailerdeamon ***** válasza:
Szerintem teljesen felesleges két póráz. Tegyél rá egy hosszút, hajtsd szépen össze kb. 50 centis körökbe, így bármikor tudsz vele engedni vagy visszavenni.
2012. febr. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a te esetedben az elektromos nyakörv erős túlzás. Inkább fogj egy fél literes palackot, tegyél bele egy pár darab apró kavicsot és ha nem figyel, dobd mellé.
2012. febr. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hosszú porázzal próbálkozunk és egyenlőre megvagyok elégedve!Adok időt neki, megpróbálom énis datenni magam, ha nem jön be megy a nyakörv!
2012. febr. 5. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!