Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutyának mit ajánlotok...

Első kutyának mit ajánlotok ami megfelelne az életvitelemnek?

Figyelt kérdés
Fontos lenne hogy legyen könnyen kezelhető vagyis; sportos,könnyen tanítható,engedelmes. Viszont nemszeretném ha nagyon pacsizós lenne azaz bárkihez odaszaladna buszon,vagy parkban. Legyen kicsit tartózkodóbb. Egész hétvégén ráérek,plussz hétköznap 2-3órára,de akkor akár intenzíven (kutyától függöen) Valami különleges kutyust szeretnék,tehát nem ilyen labrador,golden,...stb.
2012. febr. 5. 14:06
1 2
 1/15 anonim válasza:
Nekünk két pulink van, nagyon okos, jól tanítható kutyák, nem barátkoznak idegenekkel, de a barátainkkal jó fejek:-) A bundájuk törődést igényel, de nem vészes. A buszozást viszont nem tudom mennyire szertnék. Mi sokat labdázunk, frizbizünk velük, nagyon imádják.
2012. febr. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Akiteki ***** válasza:
Mekkora legyen méretre? Szőre hosszú vagy rövid?
2012. febr. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nekem rövid szőrű csivava (chihuahua) van! Okos kutya, nem a legnagyobb de jó! Nagyon lehet szeretni, elég könnyen tanul, de némelyik elég makacs! Nem barátkozik idegenekkel, inkább megugatja őket! A barátokat nem bántja! Az utazást nagyon szereti, az enyém meg amit még láttam, nagyon szerette! Mindig kikukucskált az ablakon!
2012. febr. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hmm..a méret,és a szőr is mind1. Ápolom a szőrét ha kell,de ha rövid szőrű az sem baj.
2012. febr. 5. 14:17
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

pumi(sportos, tanulékony, hűséges, idegenekkel tartózkodó),mudi( a legkedvencebb kutyafajtám /a keverékek mellett/ róla én nem tudok rosszat mondani mert nekem tökéletes ami nem azt jelenti h számodra nincs negatív tulajdonsága!!),aussie(itt M.o-n elég borsos az ára, de gyönyörű ritkább mint a border collie és nem is olyan hiperaktív és kicsit tartózkodóbb az idegenekkel szemben), belga juhászkutya(Groenendael,Laekenois,Malinois,Tervueren)(egygazdás, okos,aktív , tartózkodóbb az idegenekkel) Brie-i juhászkutya (ritkább M.o.-n az utcán nem fog veled szembe jönni olyan gyakran ilyen fajta, okos, aktív, könnyen tanítható), Holland juhászkutya (aktív, hasonlít egy kicsit küllemre a német juhászhoz de egészségesebb fajta, tanulékony aktív ) most hirtelen ennyi jutott eszembe! De ha nem számít, hogy fajtatiszta legyen akkor nézz ki a közeli menhelyre rengeteg ilyesmi kölyök és felnőtt kutya található.


Ez nem ide tartozik, de leírom! Ha fajtatiszta kutya mellett döntesz akkor csakis kizárólag törzskönyves kutyát vegyél. Ez nem sznobság vagy ilyesmi! Ezzel bizonyítod, hogy tényleg olyan fajta és nem csak fajta jellegű keverék!

Sok sikert ! Majd mond el, hogy melyik jön be neked! ;)

2012. febr. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Keverèk,shnauzer,bischon havanese
2012. febr. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Akiteki ***** válasza:
Nekem van egy tibeti terrierem, pont ilyen jellem, ahogy leírtad. Nagyon könnyen tanul, imád rohangálni, de az idegeneket nem kedveli. Még a lakásba bejövő ismerősök között is van, aki nem simogathatja meg. De ha valakit megszeret, azzal nagyon kedves.
2012. febr. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Mailerdeamon ***** válasza:

Nekünk van egy ilyen gazdikeresőnk, de ő labrador keverék. Sajnos túl "átlagosnak" született a kis fóka fejével és a puha bundájával. :)


[link]

2012. febr. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nekem a border collie jutott eszembe a kérdést olvasva, de azt nem tudom, hogy hogy viselkedik az idegenekkel. Viszont imádom ezt a fajtát, csak sajnos én nem vagyok az a sportos alkat, úgyhogy nekem nem lenne szerencsés!:)
2012. febr. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
A border collie általában nem tartózkodó az idegenekkel. Ahogy a kérdező mondta (úgy fogalmazva) könnyen lepacsizik az idegenekkel főleg ha labda van nála :))
2012. febr. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!