Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sétákra valami megoldás?

Sétákra valami megoldás?

Figyelt kérdés

Tettem már fel kérdést, a mudival kapcsolatban, köszönöm (itt is) azoknak akik írtak.

Aki nem tudná Győr környékén lakom, 2 kutyánk van (egyiket nem merem elvinni, csivava meg nem bírja az órás túrákat). Egy mudit szeretnék, Duna part, völgy,erdő sok lehetőség nyugodt sétákra. De elég sok a "kedves" ember erre aki nyitva hagyja a kaput, kutyája kiszalad és más kutyára ugrik. Sokan ide dobják ki a megunt kutyákat, aminek persze nem lesz jó sorsa, de egy felnőtt kutyát mi sem merünk befogadni, mert kölyköt előbb elfogadnak a sajátok is. És van a másik lehetőség ami az hogy nem érdekli az embereket a kutyája kiszökik és úgy csinál bajt. Lehet érthetetlen hogy jön össze a mudi és ez a probléma, de úgy néz ki bele férne még egy kutya. Ilyen problémát hogy lehetne megoldani? Nem bántanék egy kutyát sem, de mégis volt már benne részem akármit csináltam nem állt meg a kutya, amstaffunkra(amin szájkosár volt...) jött másik kutya.Pasi meg 2 méterre állt tőlem és nézte hogy küzdök 2 kutyával. Egy Mudival ezt hogy lehetne megoldani?


Mielőtt jönnek a kioktatós válaszok, hogy menhely meg mégis megmentenénk egy kutyát, az amstaff is utcáról lett mentve. És minden álmom egy mudi, köszönöm és bocsánat hog y ilyen összefüggéstelen lett :)


2012. febr. 5. 15:11
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
jaj elfelejtettem írni hogy nem az amstaffunk hibája hogy nem merem elvinni...Szóval az se jöjjön hogy biztos nem sétál, meg nevelni kéne stb. köszönöm:)
2012. febr. 5. 15:15
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Aki megértette fordítson!
2012. febr. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 Akiteki ***** válasza:
Próbálom: van a kérdezőnek két neveletlen kutyája: egy amstaff meg egy csivava. És most szeretne egy mudit is valamiért. De hogy jön ide a más kidobott kutyája ezt én sem értem.
2012. febr. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Jó röviden újra, van 2 kutyánk 1 csivava és egy amstaff, az amstaffot nem merem elvinni sétálni (nem ő hibája), mentett kutya de semmi baj nincs vele, szeretnék egy mudit, és nem tudom hogy séta közben mikor rájön 1 kutya milyen megoldások lehetnek, nem bántanék kutyát, de mégis csak olyan szempontból fontosabb a saját kutya..őő remélem így érthetőbb
2012. febr. 5. 15:43
 5/28 A kérdező kommentje:
mert talán más kidobott kutyája neki megy azoknak akik sétáltatják a kutyát. Öm mikor mondtam hogy neveletlenek a kutyáink?
2012. febr. 5. 15:44
 6/28 anonim ***** válasza:
Vegyél a boltban kutyariasztó sprayt, minden állatkereskedésben kapható 5-10000 Ft környékén. Én is nemrég vettem, miután a kutyámat, aki szelíd és jámbor, megtámadta egy másik és alig tudtam elijeszteni séta közben.
2012. febr. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
Vegyél inkább egy bors sprayt, meg egy gumibotot. Probléma megoldva. Mi is így sétálunk.
2012. febr. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
76%
ha az amstaffot nem bírod sétáltatni, miért lenne könnyebb dolgod a mudival? (hiszen azt állítod, h nem az amstaff viselkedésével van a baj. vagy mégis?) moldd meg a kutyatámadás problémáját és ha megvan a megoldás, akkor sétálj nagyokat az amstaffoddal. minek ebbe belekeverni egy újabb kutyát, az álom mudit...? neked ez a kettő is sok. rendesen nem tudod őket nevelni és kifogásokra hivatkozva hanyagolod őket, erre beszereznél még egy kutyát. az a szegény amstaff meg az életben nem jut el sétálni.
2012. febr. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Ismétlem az Amstaff kijut az udvarból. hetente jár futni + sétákra megy, nem velem, én kimegyek labdázok vele. Nem az amstaffal van baj, azzal hogy mindenki beleköt hogy mit keres nálam a kutya, és van sok a kóbor eb, gondolom egy mudi sem futna el, ahogy amstaff se tenné és mégsem kötnének belém.:)
2012. febr. 5. 16:29
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

"És van a másik lehetőség ami az hogy nem érdekli az embereket a kutyája kiszökik és úgy csinál bajt."


ezek szerint te is ebbe a kategóriába tartozol. nagy vehemenciával kritizálod a többi lakost, amiért nem akadályozzák meg, h kiszökjön az udvarukból a kutyájuk, de a te amstaffod ugyanúgy kiszökik. lol

2012. febr. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!