Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaház kibélelése, hogyan?

Kutyaház kibélelése, hogyan?

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves szetterem. Szuper, fa kutyaháza van, viszont semmivel sem tudom kibélelni neki. Ha bármiféle lepedőt, paplant teszünk be, azonnal kiviszi és szétszaggatja. Utánaolvastam a neten, mivel lehet még kibélelni, azt írták: polifoam a legjobb erre, és le kell szögezni hogy ne tudja széttépni. Na, ma nekiestünk, polifoammal befedtük a kutyaház alját, belevertünk kb 20 szöget; beengedtük a kutyát, bementünk. Egy perc múlva SEMMI nem volt már a polifoamból, darabjaira tépte. Pedig minden oldalról leszögeltük faléccel. Azt írják, hogy szalmát lehet még betenni, ha csinálunk küszöböt, de én kinézem a kutyámból hogy azt is kihordaná. Mit tegyek? Egyébként néhány ismerősöm szerint nem is annyira igényli a kutya ezt, mivel ugye nagyon hosszú a szőre. Várom a válaszaitokat!
2012. febr. 5. 15:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Tegyél be neki hungarocell-t és szalmát. Az én kutyám alatt is az van.
2012. febr. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Tegyél be egy plédet, szegeld le. Szórjál rá forgácsot, majd szalmát. Így, hátha nem veszi észre a plédet.
2012. febr. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
A hungarocell esélytelen, darabokra tépi. A szalmát pedig elkotorná és a plédet, még leszögelve is addig harapdálja míg szét nem tépheti. Azért köszönöm a válaszaitokat.
2012. febr. 5. 15:58
 4/18 anonim ***** válasza:
durvannak fog tünni ait irok,de apukam semmivel sem belei a kutya házat!allitolag megzokjak!söt most esik a ho idösebb kutya,belehempereg a hoba es ha fazik csakbemegy a hazaba!a meleg lakasba nem akar!szoktatas kerdese,meg valoszinü bunda,es termet
2012. febr. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ne belülről akard bélelni. Kifelé csináld meg a falait. Szigetelő anyag és arra rá egy borító réteg. A padlót szintén így, csak ott befelé. A fedése sima falap, vagy hasonló legyen. A fa meleg anyag. Ha ráfekszik, melegíti. Vizesen hamar szárad a kutya hőjétől. Én még tettem nagy papírdobozt szétnyitva 3 réteget télen. Jó kis játék volt eldarabolni. Ha tönkrement, ment bele az új.
2012. febr. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Mekkora a kutyaház a kutyához viszonyítva? Mekkora a nyílás rajta? Kissebb házat könnyebben fel tud fűteni a kutya testhője és kis nyíláson át nem távozik annyi meleg. Ha pedig nem lejtős a ház teteje akkor a hó is meg tud rajta maradni ami kívűlről hőszigetel. Mi egyébként kemény, vastag szőnyeget szögeltünk be neki a kutyaház aljára, ezzel nem tud mit csinálni.
2012. febr. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

[link]


Ezen a linken megnézhetitek a kutyaházat!

2012. febr. 5. 16:09
 8/18 anonim ***** válasza:

Szép kutyaház,nyáron egy árnyékos helyen kiváló.

Az alja nagyon vékony és gondolom az oldalai sincsenek szigetelve.

Az enyémeknek mindenhol dupla falú,10mm OSB,az alja 10 cm,az oldalai és teteje 5 cm vastag szigetelő anyagból(nikecell),valamint a ház 10 cm-re kiemelve a talajtól.

2012. febr. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nem, nincsenek szigetelve sajnos. A nikecell nálunk rossz ötlet, a kutya 1 másodperc alatt elintézné, mert ugye az is hungarocell. Viszont biztos jó kis kutyaházatok lehet, hogyha ilyen jól le van szigetelve!
2012. febr. 5. 16:24
 10/18 A kérdező kommentje:
Pl. a Goodsban elvileg árulnak ilyen rongyszőnyeget. Ha vennék olyat, azzal kezdhetnék valamit, vagy esélytelen? [link]
2012. febr. 5. 16:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!