Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az amstaff mennyire intelligen...

Az amstaff mennyire intelligens fajta?

Figyelt kérdés
Nem az érdekel, mennyire tanítható, mert az inkább rajtam múlik, meg hát munkakutya, nyilván jó az ilyenekben. Inkább a problémamegoldó képessége, kreativitása, helyzetfelismerő képessége érdekelne. Szóval hogy csak a parancsok precíz teljesítésében jó, mint pl. a németjuhász (szeretem a fajtát, de nem az eszéért :)), vagy olyan kis kreatív oldala is van, mint a többi terriernek?
2012. febr. 5. 18:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, mire szeretnéd használni? Mennyit foglalkozol vele? stb.
2012. febr. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Attól függ az intelligenciája? Kétlem :)

Egyébként a kérdés merőben elméleti, egy jó ideig még biztos nem lesz amstaffom, bár szerepel a bakancslistán :)

2012. febr. 5. 19:33
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát figyi nekem van egy 8 honapos amstaffom,és rendkivűl okosnak tartom. Volt sok kutyám,kisebb nagyobb harcias békés,mind törzsköyves de nem ezen mulik ez tény!:)

Imád tanulni,annyira lelkesen végzi el a feladatokat amiket kiszabsz rá,vagy parancsokat,néha azt hizsem jobban élvzi mint a játékot!!!Tényleg!y konrkétn az enyémről nem hiszem el h kutya:) néha kicsit olyan mint egy ember,ugy ül,figyel,szinészkedik,minden egyes sjaát megnyilvánulása olyan mint eg embernek,egy kutyát sem láttam még ilyennek!Kérdezz nyugodtan többet,remélem tudtam segiteni.

KReativ,hát olyannyira kreativ,hog

2012. febr. 6. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Téékáá ***** válasza:
79%
Nekem ezek a dolgok jutnak eszembe róla: találékony, alkalmaszkódó,játékos, nagyszivü, bátor, energikus de mindezek mellet érzékeny(pl. ha gond van acsaládba, megérzi és látni rajta h őt is bántja valami) és végül hé az a kankuty ott nekem szót be?:D
2012. febr. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Igen határozott IGEN!A miénk már 9 éves de nagyon okos és rendes,és miből gondolom hogy intelligens?sokszor támadott már rá kisebb nagyobb kutya de SOHA nem vette fel a harcot senkivel sem.lepereg róla.mintha nem is őt csipkedné a kis kóbór kutya.de nagyobbat sem bántana soha!eddig még nem is volt rá példa,túl jó szívű :)nagyon szuper a kommunikációja a többi kutyával.azonnal tudja kivel játszhat vagy sem,pedig nem járt suliba csak sokat sétáltunk és minden kutyához oda engedtem hogy saját maga által tudjon szocializálódni.és bejött :)
2012. febr. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 compactegon ***** válasza:

nagyon. konkrét példa:

pacsi adását 10.-re tudta (másik lábbal 5-6 alkalom, tehát összesen a két láb volt vagy 5-6 perc mire megtanulta).

mondjuk kajáért mindenre hajlandó :D

össze tud kötni szavakat, mint például:

"ha pisilsz utána (ezt is megtanítottam kiskorában) megyünk labdát venni. meg már tolta és indult a bolt felé, ahol egyébként kétszer volt előtte.

szinte látszik rajta bármit mondasz, hogy csikorognak a kerekek, annyira figyel. cserébe nem jön ki jól a kutyusok 30%-ával, de ez gyári hiba :) imádom, mert amúgy egy bohócgizi.

2012. febr. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Szia! Nekem is van egy 8éves kislányka. Volt előtte is kutyám és mellette is van egy spánielem, de ő a legokosabb. Ahogy eddig is írták nagyon minimális ismétlés után megjegyez mindent. Kenelbe van de pillanatok alatt kinyitja a kaput és minden más ajtót :D nagyon leleményes. Ha kiszaladgálta magát el se mozdul a gazdi mellől, nagyon ragaszkodó. Viszont az enyém csak a nála kisebb kutyákkal jön ki jól. Az egyik legjobb kutyusok szerintem :)
2012. febr. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Ami staffokat ismertem, azoknak is sütött az értelem a szeméből, csak nem tudtam, hogy ez mennyire általános :)
2012. febr. 9. 00:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!