Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy felnőtt németjucit hogy...

Egy felnőtt németjucit hogy tudnák összeszoktatni pár cicával?

Figyelt kérdés
Kihozok a menhelyről egy németjucit pár nap múlva. Imádom a németjuhászokat, és ő ebből a fajtábol is az egyik leggyönyörűbb példány. Szóval én mindenféleképpen ki szeretném hozni, mert néztem a képeit és beleszerettem. Olvastam róla, hogy más kutyusokkal jól kijön, és nyugodt. nekem van egy játékos kicsi tacsi keverékem, meg egy kicsit félős de nagyon szelíd goldenem és 7 cicám. Tudom a 7 sok, de összejöttek..:D A lényeg, hogy attól nem tartok annyira, hogy a kutyusokat bántja, mert ha igaz amit leírtak, akkor nem fogja, de viszont a cicákkal össze kéne valahogy szoktatnom. A kutyus most 3 éves. A goldent is menhelyről hoztam fél éve. Rá is mondták, hogy ól kijön más kutyusokkal. Én meg féltem,. hogy megeszi a macskáimat. De lám, a tacsival országos cimborák lettek, mindig játszanak stb... a macskáimat meg nem bántja. Nem is foglalkozik velük. Max ha a macska futkos az udvaron, akkor ő próbál vele "versenyt" futni..:D Szóval a lényeg, hogy tudom, hogy 3 évesen már nehéz tanítani, de ha esetleg, ő nem fogadná el úgy a macskáimat, mint a golden, akkor hogy tudom szépen összeszoktatni őket? Mert úgy tudom, a németjuhász nagyon okos és könnyen tanítható.. Ezért használják a rendőrségen is.. Szóval van ötletetek vagy tapasztalataitok? Előre is nagyon köszönöm! Menni fog a zöld kezecske!:D;) jah, és bocsi az íráshibákért, csak kicsit siettem...:D
2012. febr. 6. 00:43
 1/6 anonim ***** válasza:
46%

A németjuhásszal az a baj, hogy valahogy zsigerből rühelli a macskákat (legalábbis nekem volt már 2 németjuhászom, apósomnak is 2 németjuhásza van, és bizony tűnt már el a gyomrukban pár bátor szomszéd macsek, hiába tanítgattuk meg szidtuk őket).


Én annyit tudok javasolni, úgy hozd el a menhelyről, hogy ha probléma van, visszaviszed.

Tudom kegyetlen, de gondolom a kutyát előbb visszaadod, minthogy rámenjenek a macskáid.

Próbáld meg őket lassan összeszoktatni: először mutass meg neki egy macskát (persze csak úgy, hogy ne tudjon hozzáférni), hátha alapjáraton nem bántja.

Ha őrjöng rá, adj neki egy hetet, próbáld összeszoktatni őket.

Ha nem megy, sajnos valószínűleg nem is igazán jön össze a dolog :(

2012. febr. 6. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
felnőtt kutya esetében talán nehezebb, de nem lehetetlen. amúgy kutyája válogatja. nekünk is volt német juhászunk és mellé két macsek, soha nem bántotta őket, sőt. óvta védelmezte az arra járó kutyáktól. az egyik cicus nőstény volt, a kiscicáit nyugodtan odaengedte a kuty közelébe, aki még bébiszitterkedést is vállat. pl nem engedte, h a cicák a kerítésen kívűlre menjenek. nem igaz tehát, h alapból ellenégesek lennének a macskákkal
2012. febr. 6. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
46%
Baromi egyszerű, két ember kell hozzá. Az egyik megfogja a cicát, lefogja a lábait hogy ne karmoljon, a másik ugyanígy a kutya száját összefogja és a két orrot, kutya, cica orrot összenyomkodjátok. Garantáltan egymásba szeretnek, 1 perc leforgása alatt. Attól fogva, nyalják egymást, bújnak egymáshoz és együtt alszanak. Ez egy kipróbált, tuti tipp. Az anyámtól tanultam ezt a módszert, már többször sikerült.
2012. febr. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja és nem gond hogy hány éves a kutya.
2012. febr. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én nj-om már egy tucat cicámat megölte. És sosem tudtam vele megszerettetni őket, pedig már 5 éves.
2012. febr. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Az orrösszenyomós nagyon aranyosan hangzik, majd megpróbálom!:) És utolsó válaszoló, sajnálom..:(
2012. febr. 7. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!