Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 7 hónapos kutyám séta közben...

7 hónapos kutyám séta közben más kutyák ürülékét eszi. Van valami hathatós segítség ez ellen?

Figyelt kérdés
Sajnos nem csak arról van szó, hogy a "jobb" falatokat felszedegeti séta közben, hanem szisztematikusan végigjárja a terepet és az összeset feleszi. Csak ez érdekli a séták alkalmával. Kb. egy hónapja rosszabb a helyzet, mostanában már nem is játszik a többi a kutyával,ott hagyja őket és megy "enni". Azon túl hogy borzasztóan gusztustalan (még ha tudom is, hogy kutyák néha ezt csinálják),attól tartok, hogy ez már nem csupán rossz szokás, ahogy máshol írják, hanem komoly gond nála. Mit tehetek?
2012. febr. 7. 00:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
az enyém is csinálta kölyökként, még a macskáink almából is kiszedte, ha előbb fedezte fel,mint mi. más tippet nem tudok adni,mint hogy ne engedd meg neki, húzd el, ha lehajol a kakihoz, már a kezdő mozdulatnál tilts szóban is. és feltétlenül végezz nála féregtelenítést. ha ürüléket eszik, mindegy mikor volt a az utolsó, rögtön kell egy újabb "kúra". az enyém, ahogy cseperedett, abbahagyta. talán sikerült lenevelni, talán ez valami kölyökkutya dolog, nem tudom, de most már rá sem hederít, szerencsére
2012. febr. 7. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Van kiegészítő tabletta rá. Van, aki ananászt ajánl. Van, aki kéksajtot ajánl. Van, aki fogat mos neki mentolos fogkrémmel rögtön utána.

Mindezek nem minden kutyánál jönnek be sajnos.

Annyit tehetsz, szájkosárban mehet szabadon. Ha pedig meglátod, mire készül, letiltod, bünteted. Aztán vagy elhagyja, vagy sem.

2012. febr. 7. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Tiltottam, jutalmaztam, nem foglalkoztam vele, szerintem kimerítettük a palettát. Most szokja a szájkosarat. A gond, hogy jelenleg azzal nem lehet elengedni, mert abban a pillanatban menekül tőlünk.
2012. febr. 7. 01:01
 4/21 anonim ***** válasza:
A szájkosár miatt menekül?
2012. febr. 7. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Póráz a kézben, nyakörv fent a nyak tövénél, ránéz a kakára, felrántod a fejét. Ezt eljátszod úgy 2-300-szor, minden egyes alkalommal, amikor arra jártok, és jó lesz. Ha egy picit nem a kakára koncentrál, hanem rád vagy a többi kutyára, akkor mehet a jutifalat.

Esetleg tudom javasolni Cesar Millan sorozatának ide vágó részeit, volt dolga pár fixált kutyával (fényfoltra, kavicsra, szóval ugyanolyan hétköznepi dolgokra, mint a kutyakaka), adhat jó tippeket.

2012. febr. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Ja, és direkt vidd kakás környezetbe ehhez a leszoktatáshoz, hogy sűrűn kapja az ingert, hogy ez nemkívánatos viselkedés. Nyugodtan állj be két adag kaka közé gyakorolni, úgy fogja leginkább megérteni, hogy mi a helyzet. Meg persze adj neki valami feladatot, amitől kifárad, húzass vele üres szánkót akár, vagy játsszatok rongyhúzósat, ha szereti, mert ha nincs túlpörögve, sokkal könnyebb a dolgod.
2012. febr. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Ezt a pórázos elhúzogatósdit hónapok óta csináljuk, eredménytelenül. Sokáig jutalmaztam is, ha nem nyúlt hozzá, de tisztában van vele, mikor van nálam jutalom falat. És csak olyankor viselkedett "rendesen", ha jutalomfalatot akart kapni. Tudja, hogy nem szabad, és ha a kakás helyen elengedem már csak azért is elszalad, szájában a kakával, mert tudja, hogy rosszat csinál. Szerintem a szájkosárral is azért szalad el, mert megszokta. Egyébként van kakamentes sétáltató hely is, érdekes módon ott rendesen behívható. Kutyáktól is behívható, játék közben is. Kivéve a kaka...
2012. febr. 7. 10:56
 8/21 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy rosszul csináltad. Nem elhúzni kell, hanem elrántani, úgy, hogy végül magától ne foglalkozzon vele, nem pedig azért, mert te ott vagy. Igazából jutalomfalat sem kell hozzá, elég megsimogatni, ha jól viselkedik, és akkor nem fogja jutalomfalathoz kötni a dolgot.


Sokan ott rontják el, hogy nem veszik észre a különbséget a nyugalom és a feszült várakozás között. Szóval van az, amikor a kutya higgadtan, ellazulva néz körbem leül, lefekszik, és várja, mi fog történni, meg amikor erőlteti magát, hogy másfelé nézzen, de orra-szeme ki van tágulva, és arra vár, hogy mikor fordulhat már oda büntetlenül a kakához. Laikusnak mindkét állapot hasonló, de valójában nagyon távol állnak egymástól. Ha az ideges félrenézést jutalmazod, azzal nem érsz el semmit.

2012. febr. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Nem mindegy a jutalmazás ideje.

Ha akkor jutalmazod, amikor elhúzod , az nem jó. Akkor kell jutalmazni, ha csak rászagol, de nem akarja felvenni.

Tedd hosszú pórázra a kritikus helyen és figyeld, mikor ér egy csomaghoz. Abban a pillanatban ránts el és nem! ha kosár van rajta, akkor már a szagolásra is jelzel neki.

2012. febr. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
17%

a konkurencia jelölését tünteti el!

komplett szemléletváltást igényelne-az embernek kellene betölteni a kiskutya életében a vezetői szerepet!-ez eddig nem történt meg-legalábbis kint, a séta közben nem-mivel a séta talán a legfontosabb tevékenység a kutya életében ha itt nem vagy vezető akkor sehol sem...

ha nem tudod hol a hiba hívj házhoz egy szakértőt aki problémás, viselkedészavaros kutyákra és gazdáikra szakosodott

2012. febr. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!