Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyszeri vemhesülésből lehet baj?

Egyszeri vemhesülésből lehet baj?

Figyelt kérdés

Mielőtt félreértés történne: NEM akarom fedeztetni a kutyámat, de mindenki mást mond és érdekelne a dolog.

Szóval, ha egyszer fedeztetve lenne a kutya és születnének kicsijei, utána ivartalanítva lenne, akkor lehet-e probléma a további együttélésbe vele? (mondjuk agresszívabb, félénkebb, könnyebben hízik, stb...)

A választ nagyon köszönöm! :)


2012. febr. 8. 13:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"3.) Az ivarérés utáni ivartalanítás (jobb későn, mint soha)


Ha a kutya vagy a macska már elérte az ivari érettséget, akkor tulajdonképpen késői ivartalanításról kell beszélnünk. Sajnos még mindig makacsul tartja a köztudatban magát az a TÉVHIT, hogy a műtéttel meg kell várni az első ellést vagy hogy tüzelnie kell legalább egyszer minden kutyának és macskának. Ez sajnálatos, hiszen már évtizedekkel ezelőtt kiderült, hogy semmilyen szakmai alapja nincs ezeknek a véleményeknek, egész egyszerűen a tények ismeretének hiányából fakadnak. Ezek a mára elavult tradíciók ott tartják magukat a leginkább, ahol még nem végeztek elegendő korai és ivarérés előtti ivartalanítást, így semmilyen tapasztalat nem áll rendelkezésre és - elsősorban nyelvi okok miatt - nem ismertek az ezekkel kapcsolatos külföldi tudományos vizsgálatok eredményei sem.


Nem csak az a gond, hogy a műtét költségesebb, technikailag nehezebb és hosszabb ideig tart a felnőtt állatokon, de jobban megviseli őket és nagyobb a komplikációk esélye. Emellett sokkal kevesebb betegség, viselkedési probléma előzhető meg vele, mint az ivarérettség előtti műtétekkel. Így pl. az első két tüzelés között ivartalanított szukák esetében nagyobb a tejmirigy-daganat kialakulásának esélye, mint az első tüzelés előtt ivartalanítottaknál, igaz, még így is kisebb, mint a később műtött állatok körében. Ezért ha az ivarérett kutya vagy macska még nincsen ivartalanítva, akkor a leghelyesebb a műtétet minél előbb elvégeztetni, mielőtt kialakul a baj! Minél idősebb a kutya, annál nehezebb, költségesebb és kockázatosabb a műtéte és annál hosszabb ideig tart a műtét utáni lábadozás és eközben is annál több komplikáció fordulhat elő.


Azokban az országokban, ahol a tulajdonosok megfelelő ismeretekkel rendelkeznek a műtét fontosságával és optimális időpontjával kapcsolatban, csak elvétve, leggyakrabban tenyészállatok esetében kerül sor ivarérés utáni ivartalanításra. "

[link]

2012. febr. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nos, véleményem szerint a kutyának SEMMI BAJA nem lesz, ha azonnal ivartalaníttatod. Hidd el, nincs szükség több kölyökre, ezt az "egyszer szüljön a szuka kutya" dolgot véleményem szerint az állatorvosok találták ki, mert ha születnek kölyök , még több mani a zsebükbe. Az én szuka kutyusom semmilyen hátránnyal nem rendelkezik, csak azért mert ivartalanítva van és soha nem szült. Sőt. A szuka kutyák szervezetének nagyon megterhelő az egész folyamat, ráadásul tényleg semmi szüség rá, úgy, hogy annyi kutya van halálra ítélve, főleg mostanság. Csak nézz meg egy Gyepi honlapot és rájössz, több kölyök nem kell!

Az együttélés szerintem egy ivartalanított kuttyal SOKKAL könnyebb! Nincs tüzelés,nincs hiszti a kanok miatt, és ezek által a kutya annyira nem stresszes, vagyis nyugodtabb. :) Ha figylesz az étkezésére, az elhízás sem lehetséges, miért enne többet? Mert nem tüzel? :d Az enyém ugyanolyan tökéletes súlyban van, az egyetlen dolog, amiről tudnod kell, hogy az első 2 hónapban a kutyád hormonháztartása egy kicsit fel fog borulni, ezért aztán néha furcsán fog reagálni más kutyák közeledése ( ez saját tapasztalat, de természetesen ez sem biztos, hogy minden kutyánál így van) amúgy meg hidd el, az ivartalanításból csak jól jöhetsz ki te is és a kutyád is! De kérlek ,tényleg ne fedeztesd más kutyával csak azért mert egy régi buta hiedelem szerint erre "szüksége van" a kutyádnak. ( ez olyan, mint hogy vki azért nem vesz fekete macskát , mert majd szerencsétlenséget hoz a fejére..-.-)

Sok szerencsét! :)

2012. febr. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Minden vemhesség veszélyes. Pont. A legnagyobb odafigyelés és állatorvosi felügyelet mellett is adódhat olyan probléma, amin egész egyszerűen nem lehet segíteni.
2012. febr. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Leírtam, hogy nem szeretnék kölyköt, inkább ivartalanítom a kutyám, csak szüleim és osztálytársam nyaggat miatta nagyon, és meg is mutatom majd ezt nekik, hogy na én ezért nem akarok piciket. :) De az első válasz miatt nagyon besokkoltam. A kutyám elmúlt egy éves és most fogom ivartalanítattni, de akkor tényleg rákos lehet? :( Én már sajnos nem tudom visszaforgatni az időt, hogy hamarabb ivartalanítassam. :(
2012. febr. 8. 16:28
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Főleg az első vemhesség szokott veszélyes lenni, a te kutyád ráadásul még csak egy éves múlt, még fejletlen, kb. 13 éves gyereknek felel meg. Egy kamaszlány is ki tudja hordani a babát, de ugye, hogy ártalmas? Az első cikken ne ijedj meg, úgy kell értelmezni, hogy a rákos kutyák hány százalékánál mennyi idős korban lett elvégezve a műtét. Sosem késő, a tiéd még bőven időben van! Etesd jó minőségű táppal, pl. Brit, Acana, Josera, esetleg Happy Dog, Dog Chow, és ne Pedigree-vel, Chappy-vel, Porcijóval meg hasonlókkal, mert ezek tele vannak ízfokozókkal és színezékekkel, vitamin meg fehérje pedig alig van benne. Jó minőségű tápból kevesebbet is eszik a kutya.
2012. febr. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Minél később ivartalanítanak egy szukát, annál nagyobb esély van emlődaganat kialakulására. Ez nem azt jelenti, hogy kis is alakul, csak azt hogy több az esélye, mintha nem lenne ivartalanítva. Amúgy azt is érdemes tudni, hogy ez idősebb kutyáknál valószínűbb (nagytestűeknél 7 év felett)

Mint előttem már többen írták, az első szülés igen veszélyes. Persze ez függ a kutya fajtájától is.

De ha jól tudom, akkor az emlődaganatok kutyáknál hormonális alapúak, azaz a fedeztetés még nagyobb esélyt ad az emlődaganat kialakulásának később.

Nem kell fedeztetni, mehet ivartalanítódni. Nektek is jobb lesz, neki is.

Elhízásról meg annyit, hogy igen elhízhat, de ez főként a ti hibátok. A legtöbb gazdi megpróbál kompenzálni, hogy "Jaj szegény kutya elvesztette nőiességét". A kutyák ugyan a tüzelés alatt stresszesebbek, így kevesebbet esznek, de az elhízást könnyen el lehet kerülni azzal, hogy a műtét után csökkentitek 10%-kal a kajáját, valamint mozogtok vele eleget.

2012. febr. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!