Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Volt már német dogod? Mi róla...

Volt már német dogod? Mi róla a tapasztalat?

Figyelt kérdés
Kérlek, ne gyertek azzal, hogy olvassak utána, az már megtörtént, személyes tapasztalatok érdekelnek: mennyire kezelhető, bújós, többi kutyával jól kijön-e?
2012. febr. 8. 14:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem is volt német dog kan kutyám volt.

Jól nevelhető,másik kutyával nem igen jött ki(ő volt a király..)Sokat evett..:)

Az enyém bújós volt,8hetes kora óta velem volt egészen 4éves koráig.

Fedezett,utána nem igen lehetett kezelni(mint a legtöbb kankutyát).

Igaz én egy kicsit komolyra is neveltem mérgesebb legyen,neszesebb.

amúgy nagyon lehet vele büszkélkedni a nagy termete miatt,imádtam.87cm mar magas volt.

Sok sikert!

2012. febr. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Volt egy kan.

Nagyon jól nevelt kedves, ragaszkodó kutya volt. Ha jött valaki megugatta őket de amúgy nagyon szeretett mindenkit. A Házba bejáratos eb volt. Nem mindig törődött a méreteivel és sokszor az ölükbe akart ülni...:)

Más kutyákkal és állatokkal remekül elvolt. Soha nem bántott volna semmit.. Nagy jámbor kutya volt.

Sok siker hozzá!! Csak ajánlani tudom a fajtát.

2012. febr. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kedves Első: hogy lehet, hogy csak négy éves koráig volt veled? Valami baja lett, vagy mi történt?
2012. febr. 8. 17:25
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát nemtudom mennyirevagyok kompetens de a szomszédunknak van egy szukája,4 éves és elég sokat sétáltatunk együtt meg hát sokat érintkezek ha a kutyusainknak veszek vmit akkor neki is. Az ő kapcsulatukrol tudok bezélni.

Egy kis családban él kertes házban ,van egy 13 éves kislányuk meg 40-50évközötti házaspár hát a férfi az igazi falkavezér náluk,sose vitték kutyasuliba de a kutya ugy fél ha felemelei az apa a hangját mint a tűztől(pedig hozzátennémsosem bántattota,csak fegyelmezete) Szofogado okos kutya lett,mellesleg gyönyörű szép. A kislánnyal igazi játszós bujos,mindent eltűr neki és kisebb korában is mindent eltűrt,lovagolt a hátán stb. Nem utolso sorban iszonyat jo házörző,de nem feleslegesen ugatós,tudom h sajnos ma már a betörök nem rettennek vissza a kutyátol,de nagyon éber és gyors.Pikk pakk ott terem a kapunál ha bárki jön,eidegenekkel jol kijön ha ott a gazda,ellenben hiába ismerem 4 éve nem mernék bemenni a gazdák nélkül hozzájuk.

sztem egy remek kutya,egyetlen hátránya,h mivel hatalmas ezért az etetése nem elhanyagolható,ez alatt azt értem h tényleg premium minőségű táppal kell etetni,nincs kivétel!Ha nem igy teszed akkor később észreeheted h nem lesz szép felépitése,hirtelen növkeszik,izületi problémái lesznek stb. És hát a minőség mellett a mennyiség is fontos,nem keveset eszik naponta,ami sajnos nem kevés ürülékkel jár.

De van egy remek mondás a német dogokra: ". Azt mondják, a betörő bejutni még bejuthat egy olyan házba, ahol dog is lakik, de kijutni már nem fog onnan"

2012. febr. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A komondorra is ezt mondják, érdekes:) Nagyon tetszik, egyedül az etetése miatt gondolkoznék el rajta, hogy nem, mert gondolom, megeszik vagy annyit, mint 4 másik kutya.
2012. febr. 8. 18:14
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát igen valahogy ugy:)

nézd meg ezt a videot:)

[link]

2012. febr. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

szép kutyák , viszont nagyon sokat esznek mint már írták és fontos hogy etetés utána elkell őket zárni egy kisebb helyre ,mert nagyon könnyen bélcsavarodásuk lehet ha kajálás után mozognak..a másik amit sajnálok ezekben a nagy óriásokban hogy rövid ideig élnek, 7-8 évig általában,max 9..

a tv-ben hallottam mindezt amit leírtam..

2012. febr. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ELSŐ VAGYOK!!!!

Nem történt vele semmi,fájó szívvel kellet megválnom tőle mert elköltöztünk,ott meg nem szerették,féltek tőle,egyszer meg is mérgezték,de sajnos nem tudtam bebizonyítani ki volt.Így jó helyre került..........

Merem ajánlani,vágj bele nyugodtan!

Üdv.

2012. febr. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!