Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerikában tényleg egész nap...

Amerikában tényleg egész nap boxban tartják sokan a kutyákat?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben sok amerikai szakkönyvet- és cikket olvasok a kutyákról. Lehet, hogy az angol nyelv miatt félreértek valamit, de nekem eléggé az jön le, hogy sokan egész nap boxban (nem kennelben!) tartják a kutyáikat és csak a séta meg a munka/sport idejére mehetnek ki. Vagy ha nem is egész nap, de addig, amíg dolgozik a gazdi, vagy éjszakára. Ha beírod a gugliba, hogy crating a dog all day vagy crating a dog while at work, egy halom cikket találsz a témában! A sztaki szótár szerint a to crate azt jelenti, hogy rekeszbe, ládába csomagol. Nekem úgy tűnik, hogy náluk a tartsuk-e boxban kérdés valami olyasmi, mint nálunk az, hogy használjunk-e folytó nyakörvet. Szerintem ez elég megdöbbentő, ha igaz. Mi itt Mo-n úgy gondolunk Amerikára, mint valami kutyaparadicsomra, ahol ahol ha valaki csak csúnyán néz egy kutyára, már elviszik a rendőrök, de ez a "crating all day" kimeríti az állatkínzás fogalmát és nálunk ilyen épeszű embernek nem jutna eszébe.
2012. febr. 8. 19:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
14%

Gyakran járunk Amerikába általában 1 évben 1x.

Elég gyakori dolog hogy a kutyákat boxban tartják. De ez nem egy borzasztó dolog amilyennek hangzik.

Általában arra az időre szokták őket betenni a "box-ba" amikor munkába mennek vagy el mennek otthonról.

És ez mindig a lakásban van!! Még hozzá azért mert így a kutya nem fog be pisilni a házba mert a saját helyére nem piiszkít így mikor a "box-ban" van akkor visszatartja. És nem rág szét dolgokat a lakásban.

Annyira nem haszontolon dolog az én kutyámnak is van. És én hasznosnak tartom!!

2012. febr. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
51%
Ez durva. Bizony a crate azt jelenti, amire gondolsz. Ez eléggé ledöbbentett most.
2012. febr. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
53%
uhh, ez nagyon gáz :((
2012. febr. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
47%
Én is boxban tartom a kutyáim amíg nem vagyok itthon. Sok különbség nincs, hogy a boxban alszik amíg nem vagyok ott, vagy nem a boxban alszik. És amúgy elég neves magyar kutyaiskola is ajánlja főleg ha nem tökéletes a kutya nevelése.
2012. febr. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

"Elég gyakori dolog hogy a kutyákat boxban tartják. De ez nem egy borzasztó dolog amilyennek hangzik.

Általában arra az időre szokták őket betenni a "box-ba" amikor munkába mennek vagy el mennek otthonról.

És ez mindig a lakásban van!! Még hozzá azért mert így a kutya nem fog be pisilni a házba mert a saját helyére nem piiszkít így mikor a "box-ban" van akkor visszatartja. És nem rág szét dolgokat a lakásba"


Tehát, ha a kutya nincs rendesen szobatisztaságra szoktatva és megnevelve, ezért inkább bezárják. Szép.

2012. febr. 8. 19:38
 6/22 anonim ***** válasza:

1 vagyok


Itt van pl. egy textil box [link]


ilyenekre gondolj....

2012. febr. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
20%
Hát nem egészen. Az enyém is szobatiszta de mégis inkább amíg nem vagyok itthon boxban van...
2012. febr. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Tudom milyen, nekem is van. Ha kiállításra vagy versenyre megyünk, néha én is bezárom oda. De nem napi 8 órára vagy még többre. A probléma a szűk hely miatt van. Biztos vagyok benne, hogy ez stresszeli a kutyát, amit egyébként az olvasmányaim is alátámasztanak.

Például: [link]

2012. febr. 8. 19:43
 9/22 anonim ***** válasza:
47%

szerintem teljesen rendben van a dolog. ha kiskorától erre szoktatod a kutyát, akkor a szobaketrec egy biztonságos kis zug lesz neki, ahol senki nem zavarja, és nem fogja bánni, hogy be van zárva, amíg nem vagy otthon.

egy kedves ismerősöm is így tartja a kutyáit. éjszakára is bevonulnak a helyükre, pedig olyankor be se zárja őket, de szeretnek ott lenni. ráadásul ha tüzel a szuka, valahogy el kell őket különítenie, és ha csak azokra az időszakokra zárná, az jobban összezavarja a kutyát.

2012. febr. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Ha rendesen le van mozgatva egy kutya agyilag és fizikailag akkor tök mindegy a dobozban vagy a lakásban alszik...

Nagyon sok kutyakiképzőnél is vannak kiképző boxok

[link]

itt vannak a kutyák amikor nem dolgoznak.


nálam is van ilyen box rendszer ahol nyugi van és ebben vannak a kutyák ha nem dolgozok velük.

2012. febr. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!