Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kikészít, normális ez?

Kikészít, normális ez?

Figyelt kérdés
3 hónapos vizslám 1 hete van itt és szinte egész nap én vagyok vele és ahogy felkelek( felkelt) Szét tép szó szerint. Egész nap csak harcolok vele és belefáradtam, nem tudom úgy meg simogatni hogy ne harapna ahol ér. Tépi a ruhám és belemélyeszti a fogait ( még jó hogy picik) de megérzem és fáj. Elején tűrtem. Már ráütök az orrára vagy a fenekére de nem hagyja abba :S ha nem csinálok semmit akkor harap :S Nem bírok vele és be vagyok zárkózva egész nap a szobámba már félek ki menni :S Ha valaki azt írja csak játszani akar akkor jöjjön ide és nézzük meg :S Tesóm anyum is bántja de nem ennyire :S Mit tegyek? Valaki segítsen :S

2012. febr. 9. 10:31
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:

Szia!

Azzal van a probléma, hogy nem tisztel téged. Vedd meg Jan Fennel könyveit, nagyon hasznosak. Abban minden le van írva, hogy hogyan tudod ezt megszüntetni. Egyébként meg a kutyáknak az a legnagyobb büntetés, ha kizárod a falkából. Ha olyat csinál ami neked nem tetszik pl. harap akkor szó nélkül sétálj ki a szobából vagy tedd ki őt. Ne szólj hozzá egy ideig. Egy pár alkalom után már megfogja érteni. DE ne szólj hozzá, ne is érj hozzá, ne nézz a szemébe ilyenkor, mert azzal csak megerősíted a rossz szokásában. Ne lássa rajtad, hogy felhúzott, maradj közömbös.

2012. febr. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%

Pedig valóban csak játszik. Még nagyon kölyök. És most bocs, de miért nem néztetek utána jobban a fajtának? Egy hete van nálatok, de máris unod és kikészít? Többet kéne vele foglalkozni, mert az nem segít, ha bezárkózol a szobába. Nyilván a kutya csak még őrültebb lesz, ha meglát téged, ne hanyagold el.

Ha ráütsz, azzal csak még tovább hergeled. Ha erősebben beléd harap, szorítsd rá a bőrt a fogaira, annyira erősen, hogy egy kicsit felsírjon, közben mondj erősen egy tiltószót, és rögtön engedd el. Ezzel hamar megtanulja a finom harapást. Másik megoldás a harapás ellen, ha felállsz, megfordulsz és rá sem nézel, nem szólsz hozzá, teljesen figyelmen kívül hagyod. Akkor foglalkozz vele újra, mikor lenyugodott. Ne menj vissza a szobádba, ne zárd ki, mert csak rosszabb lesz ettől.

Már három hónapos, ha megkapta az oltásait, mehettek sétálni. Egy vizslának óriási mozgásigénye van, napi rendszerességű, kimerítő sétákat igényel. Egy-egy nagyobb után ő is olyan lesz, mint egy kis kezesbárány. Emellett tanítani kell, attól is kifárad, nagyon is, fegyelmezettebb lesz, megtanul kommunikálni az emberekkel, csökkennek a gondok is.

Még nagyon fiatal, sok órás foglalkozás kell neki. És ne bántsátok, ne hanyagoljátok!

2012. febr. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
Mikor ezt csinálja sokszor ki teszem a kinti kutyát meg be engedem egy 10 percre de nem használ :( Meg olyankor bejövök a szobámba és akkor meg ugat döngeti az ajtóm meg kaparja, de ezt sem használ :(
2012. febr. 9. 10:42
 4/36 A kérdező kommentje:
napi 3-szor megyünk sétálni de csak 10-15 percre mert vacog. Menekülnöm kell mert annyira fáj, hogy hagyhatnám magam?
2012. febr. 9. 10:44
 5/36 A kérdező kommentje:
Nem tudom kiengedni futkozni sem mert a doki megmondta hogy nem állhat meg egy percre sem és nem ülhet le mert azonnal felfázik:S 10 perce bent vagyok azóta döngeti az ajtót :S és ugat:S ki megyek szétharap úgy is. Kimegyek újra el viszem sétálni de előre félek. Tudtam hogy milyen igényei vannak de azt nem hogy szét harap folyton:(
2012. febr. 9. 10:47
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

Az ütést hanyagold, azt úgy veszi, mintha játszani hívnád/játék lenne. A harapdálásról mi úgy szoktattuk le a kutyát, hogy mikor harapni akart összefogtuk a pofáját, sokszor akár 3-4percig is vagy a párom néha az alsót fogta össze (hüvelykujja bent volt a kutya szájában a többi meg kívül, alul) mind a kettő nagyon kellemetlen neki, így egy idő után rájön, hogy ezt nem kéne csinálnia.

Ha nem akarsz vele foglalkozni és tolakszik, akkor nézd levegőnek, ha összeugrál fordulj el... ne szólj rá, csak hagyd figyelmen kívül. Ha rájött arra, hogy nincs értelme annak amit csinál és elvonul, akkor hagyd pár percig nyugton majd hívd magadhoz és dícsérd meg. Adj neki labdát vagy valamit amivel lefoglalja magát.

Amúgy a marhalábszár vagy nagyobb disznó csontok képesek órákra lekötni (40-50Ft darabja a tescoban, annyi hogy meg kell főzni), meg ott vannak a préselt bőrök is, bár azok nálunk túl hamar elkoptak.

itt van egy kis olvasnivaló is, amit mindjárt többen ajánlanak:

*****

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. febr. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%

Menjetek kutyaoviba és vegyetek neki egy normális, meleg kabátot. Rövid szőrű fajtákhoz egyébként is ajánlott. Az sem baj, ha cipőt is vesztek neki mostanra.

Legalább egy órás sétára lenne most szüksége és arra, hogy más kutyákkal is találkozhasson. Nem kell napi háromszor menni, még nagyon fiatal, egy nagytól akár az egész napot végig aludhatja. Legyél egy kicsit magabiztosabb. Az is jó, hogyha megharap, felsikítasz. Ő érteni fogja. De az nem megoldás, hogy inkább elhanyagolod. Ennél csak rosszabb lesz később így.

2012. febr. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
vegyél fell vastagabb ruhát kesztyűt és amikor rádtámad támadj vissza, teperd le a megadó pózba és fogd le amig le nem nyugszik utána enged el.. ha megint kezdi ugyan ezt csináld meg (közben moroghatsz is rá)
2012. febr. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

Pont abban az időszakban van, h hosszú sétákra és kutyabarátokra lenne szüksége, h megtanulja mi a rend.


Ha erősen harap, akkor korábban már leírták h mi a teendő. De az is jó módszer, ha olyankor elkezdesz keservesen nyüszíteni, mondván ez fáj neked, lesz szíves finomabban.

2012. febr. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a választ mindent megpróbálok épp a papucsomat rágja :D pedig vannak játékai. tegnap anyu virágát metszette le vég (1.5m)nem haragszunk rá ilyenekért tényleg mert még baba, de erről a harapdálásról le kell szoktatnom
2012. febr. 9. 11:18
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!