Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S Szocializációs gondok!?

S. O. S Szocializációs gondok!?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az a problémám, hogy a kistestű kutyusom francia bulldog, nagyon fél a nagyobbtestű kan kutyáktól. Ő is kan. Ezért félelmi agressziót mutat feléjük, ami miatt meg is támadhatják, amit én mindenképpen szeretnék megelőzni. Sajnos kisebb korában nem fordítottam akkora hangsúlyt a szocializációjára. Ezt bánom és próbálom kiküszöbölni. Kutyaiskolába járunk, próbálom minnél többször kutyás közösségbe vinni, a szukákkal tök jól eljátszanak, csak a kanoktól tart. Jan Fennel könyvek megvannak, csinálom a gesztusevést, ötperces szabályt, én megyek ki elsőre az ajtón ő csak akkor követhet, ha hívom. Sétánál láb mellett jön pórázon, a mezőn szoktam hosszabbra engedni, elengedni csak játéknál szoktam, ha kijönnek a másik kutyával, hívásra visszajön többnyire. (Eddig mikor elengedtem visszajött, de nem tudom mi lenne ha elengedném és jönne egy idegen kutya, ezért írtam, hogy többnyire) Örülnék, ha mondanátok tippeket, hogy mit tehetnék, hogy tudnám letiltani ilyenkor. Mit tegyek. Nem kioktatást várok, hanem segítséget!! Ja és ivartalanításra holnap fogunk menni!! Kan és 2 éves!
2012. febr. 9. 13:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Merre laktok? Nekem kan kutyám van, bullmasztiff. A légynek sem ártana, mi pedig a ló túloldalán vagyunk, minden kisebb kutya fél tőle... Akár össze is ismertethetnénk őket.


Egyébként ha morog, agresszív, akkor szólj rá és fektesd az oldalára.

2012. febr. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Szia!

Pestiek vagyunk, a 17. kerületben. Miért ti? Örülnék a segítségnek. Ma egy németjuhász rottweiler keverék kutyussal próbáltam haverkodtatni a gazdájával együtt. Párszor megmutattuk őket egymásnak, de az enyém mindig ugatott meg morgott rá és közben elbújt mögém aztán mindig kitámadott. Én próbáltam lefogni és nyugodtan mondani neki, hogy ne féljen esetleg megvárni amíg megnyugszik. Legközelebb akkor majd az oldalára fektetem. Ha szembejön velünk pórázon egy kutya és akkor acsarog akkor mit tegyek? Azt szoktam csinálni, hogy én közömbös maradok és őt pedig magam mögé terelem és úgy megyünk el mellettük...

2012. febr. 9. 13:33
 3/16 anonim ***** válasza:
Legjobb, ha keresel egy megbízható, nagytestű kan kutyát aki tudja kezelni az ilyen helyzeteket és biztosan nem bántja a te kutyádat. Egyszerűen hozzá kell szoktatni a tiedet is, hogy léteznek ilyen kutyák és velük is normálisan kell viselkedni. Budapesten vannak is ilyen terápiás foglalkozások terápiás kutyákkal.
2012. febr. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Mi Székesfehérváriak vagyunk :(

Hát, ennyire részletesen sajnos nem tudom a teendőket. A kutyaoviban látottakat írtam le az előbb, ott egy amstaff volt, aki morgós, picit agresszív volt. Az oktató tanácsára minden ilyen esetben az oldalára volt fektetve a kutyus, nagyon szép eredményeket értek így el vele! Most már simán össze lehet őket engedni még pórázon is.


Egyébként én megpróbálnám elterelni a figyelmét valamivel, ha séta közben jönne egy nagy kutya, vmi jutalomfalattal, sipolós játékkal, vagy bármivel, ami érdekli és így előbb-utóbb megszokná szerintem.

2012. febr. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy már 2éves a kutyád, de az ovit nem próbáltad? Nálunk a suliba szokták engedni a gazdiknak, hogy a hasonló problémával küzdő kutyusokat behozzák a fiatalok közé csak meg kell beszélni előre.
2012. febr. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm az eddigi tanácsokat!

A kutyasuliba, mi még kezdőbe járunk, ami ovi is egyben. Ott vannak kölykök és azokkal tökéletesen kijönnek nagyon jókat játszanak. Kanokkal is. Csak mikor én viszem sétáltatni akkor szokta ezt csinálni mikor jön velünk szembe egy másik kutya. Láttam, hogy a cerberos kutyaiskolának van kutyaterápiája, azt szerintetek érdemes lenne megpróbálni? Mert én meg féltem attól, hogy el van engedve több problémás kutya és lehet, hogy ő húzná a rövidebbet mivel kistestű. Ezzel a németjuhász+roti keverék kutyival próbálom összeszoktatni, mert az nem veszi magára, akárhogy mondja neki a magáét az enyém. De lány kutyákkal nem ilyen. Az ivartalanítás segíthet ezen? Mármint, hogy ne legyen ilyen a kanokkal? Vagy nem tart falkavezérnek? Pedig csinálom a dolgokat a Fennel módszer szerint..

2012. febr. 9. 14:55
 7/16 anonim ***** válasza:
Pórázon csinálja ezt, amikor sétáltok? Volt már példa rá, hogy elengedted és úgy történt a morgás részéről?
2012. febr. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Érdemes megpróbálni a terápiás csoportot, nem hiszem hogy ő húzná a rövidebbet, mert különös figyelmet szentelnek ezeken arra, hogy semmi baj ne történjen. Általában az oktatók, kiképzők is többen vannak, mint egy normál foglalkozáson. Szerintem akár érdeklődésképpen is nyugodtan felveheted velük a kapcsolatot és akkor el tudják mondani, hogyan zajlik náluk egy ilyen foglalkozás és mire lehet számítani.
2012. febr. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Igen, amikor pórázon van akkor szokta ezt csinálni. De viszont elengedni meg nem akarom amig nem ismerik meg egymást a másik kutyuval, mert nem mindegyik szereti, ha az arcába másznak.. Nem tudjátok véletlenül mennyibe kerül a cerbibe a szocializációs foglalkozás? Mert a honlapján nem látok árakat..
2012. febr. 9. 15:08
 10/16 anonim ***** válasza:
Pórázon sokkal agresszívebbek a kutyák! Van egy tacsi, aki ha pórázon van, ki nem állhatja Joeyt, menne neki. Viszont amikor szabadon van és kint vagyunk a többi kutya között, akkor még játszanak is és csak figyelmezteti Joeyt, hogy ne menjen hozzá közelebb, ha már elég volt neki.
2012. febr. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!