Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajta nekem az...

Milyen kutyafajta nekem az ideális?

Figyelt kérdés

Körülmények:

benti kutya lenne ; kis-közepes testűt szeretnék ; 1.kutyás lenne ;jól jöjjön ki más kutyákkal ;ciccákkal ; gyerekekkel

Kutyafajták:

Eurázsiai ; wolfspitz ;kis pitz ; közép spitz ; csivava ;yorkie ??? ti is mondhattok más kuyafajtákat !

Ezeknek a kutyafajtáknak mekkora a mozgás igénye???

Jó TENYÉSZTŐt tudtok ajánlani???

előre is köszi a válaszokat :D!!!


2009. jún. 2. 15:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]

itt a fajtabemutatóra kattintasz, és lefele görgetve abc sorrendben van nagyon sok fajta minden fő jellegzetessége (tartható-e kertben/lakásban, jó házörző-e, mennyi a mozgásigénye stb)

2009. jún. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kis spitzem volt, ő jól elvolt benn, igazi királykisasszony volt :))) (ajándékba kaptam egy tenyésztőtől, mivel már nem lehettek kiskutyái egy komplikáció miatt, így nekem adta, tehát már öreg kutyusként került hozzánk) Sajnos már elpusztult :((((

Jelenleg palotapincsink van. Ő nagyon egygazdis, cicát imádja, ngyon jól elvannak, de igazi hisztizsák. Ha nem az van, amit ő akar akkor nagyon tud hisztizni, megsértődik ilyesmik :) Igazi egyéniség :)

2009. jún. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

eurázsiai,wolfspitz nem kezdőnek való,szerintem csivava..


a többi,főleg a spitzek komoly szőrápolást igényelnek..

2009. jún. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
16%
Ami jó nagyot harap!
2009. jún. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%

Szia! Én azt ajánlanám töltsd ki ezt! Nagyon sok kutyafajtát kiad, leírja a tulajdonságaikat! :

[link]

2009. jún. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mudi.

Kedves, barátságos, okos, közepes méretű, sok színből válszthatsz, keveset eszik, nem igényel sok gondozást a szöre, könnyen tanítható, stb...

De bármilyen fajtát választasz:

- mielőbb kutyasuli (legalább az alapokat tanuljátok meg)

- minden kutyát le KELL mozgatni MINDEN NAP!

- ha kölyök korától Te neveled (főként) rajtad múlik miként jön ki más kutyákkal, állatokkal, emberekkel.

2009. jún. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
okés okés köszi a válaszokat!
2009. jún. 2. 16:34
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a csivavát egyáltalán nem ajánlom gyerek mellé. Szerintem nagyon szép kutyák a spánielek és az uszkárok
2009. jún. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Első kutyának lakásba a törpetacskót tudom ajánlani, mivel a tacskó eredetileg a vadászkutyák közé tartozik, nem olyan hisztis, mint pl. egy terrier vagy csivava. Nekem most csivavám van, de ha rájön a hisztiroham belekap a kezedbe. A törpetacsim viszont mindenkivel kijött, az ovis gyekekeknek is nyugodtan odaadhattam. Mivel rövidszőrű, nem igényel sok ápolást.
2009. jún. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Eurázsiai ; wolfspitz szerintem nem első kutyásnak való !

én is eurázsiait néztem ki megunknak.

gondoltam : tökéletes kutya .

igaz makacs,önfejű ,stb , de gyönyörű !!

eurázsiai tenyésztő: www.eurasier-valilberg.hu

végül is más fajta mellett döntöttem , mint első kutyás .

2009. jún. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!