Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » FONTOS! A kutyam urulekevese...

FONTOS! A kutyam urulekevese ellen mar mit tehetek?

Figyelt kérdés
Ket Kutyam mostmar maniakusan eszi az uruleket.Befogadott kutyak,gondolom a kinti eletbol a berogzodes.Viszont a kisebbik egy idoben elhagyta,mert folyton raszoltam,de most egy ideje,latvan az oregebbiket,amelyik mar maniasan fogyasztja mindharom kutyam uruleket,most ujra raszokott,es mostmar hiaba a raszolas,akkor hagyja,szot fogad,felszedem,de ahogy nem latom,es ujbol kakil,rogton racsap,lattam,figyeltem az ablakbol.Az oregebbik,mar oregen fogadtam be,tudom hogy keptelen leszokni errol.De a kisebb,meg csak 2 es fel eves korul van,es nem orulok hogy ezt csinalja.Szeretnem ha leszokna.Sot,mar a harmadik kutyam is latvan a masik kettot is belekostolt,a fagyott valtozatba,pedig o nem ette elotte.Es mar attol felek o is raszokik.Ketszer szekelnek egy nap,altalaban ugyanabban az idoben,es ez egy ideig jo is volt,mert seta kozben tettek,aztan mar seta kozben nem kakaltak,csak mar otthon,majd latvan hogy mindig felszedem,mar csak akkor teszik mikor eljovok onnan.Multkor nem gyoztem ott rostokolni,megfagytam,vartam mert ido volt a kakalasra,es nem kakaltak.Es mikor tettek?Ahogy bejottem!Neztem az ablakbol.Azert irtam,hogy mar maniakusan koprofagiasok.Es most kaptak vitaminkurat,orvosi tanacsra,tehat nem is vitaminhiany.Kajaban :Premium tapot kapnak,mikor meg nem azt,akkor fozok nekik csirkefarhatat,majat,rizzsel,zoldesegekkel.Mit tehetnek mar hogy legalabb a kicsi elhagyja?Es nem lehet bajuk tole?Fereghajtozom oket emiatt 3-4 havonta.De egyeb betegseggel nem fertozodhetnek igy?pl E-coli bakteriummal?Vagy massal?Legyszi irjatok,akinek sikerult leszoktatni kutyajat es az is akinek nem sikerult,vagy aki csak tud errol barmit.Legyszi!!

2012. febr. 9. 16:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Két jó megoldás is van. Az egyik, hogy ananászt adsz nekik enni, lehetőleg minél többet keverj bele az eledelükbe, a szagától nem fogják talán megenni az ürüléküket.

A másik, a drasztikusabb és hatásosabb a fogkrém. Az egyik ismerősöm megcsinálta háromszor -három egymást követő alkalommal ezt-, nagyon bevált náluk.

A kutyák 98%-a utálja a fogkrém szagát, ízét, mindent benne. A taktika az, hogy zacskót húzol a kezedre, rákensz egy fél tubusnyi fogkrémet és mikor látod, hogy a kutya elkezdte felszedni az ürüléket, egyszerűen belenyúlsz a szájába és alaposan beledörzsölöd a fogkrémet a fogai közé, a szájzugokba, mindenhova. A kutya valószínűleg egy darabig köpni-nyelni nem fog tudni ettől. A lényeg, hogy ezt ne egyszer csináld meg, hanem sorozatban kétszer, háromszor, négyszer, míg nem lesz hatásos.

Vannak persze kutyák, akik szeretik a fogkrémet is, náluk jó lehet a vazelin, a petróleum, az ecet is. Nem lesz ennyitől semmi bajuk.

2012. febr. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Stool Repel-UM tabletta esetleg szájkosarat is kipróbálhatod.

Petróleum meg ecet...nem hiszem,hogy a kutya szájába való.

2012. febr. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mivel nem az a cél, hogy lenyelje az ecetet/fogkrémet/petróleumot, csak az, hogy a viselkedéshez rossz élményt kapcsoljon, nem lesz tőle baja. Nyilván nem tömény ecetre gondolok, hanem híg, mondjuk saláta ecetre. De mint írta, a kutya nem nyeli le, nem kerül a szervezetébe, csak az íze marad meg a szájban.
2012. febr. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez a módszer a kellemetlen érzés vagyis a büntetés elve alapján működne esetleg.De csak abban az esetben ha azonnal tudod alkalmazni amikor eszi az ürülékét.Egyébként nem tudja a kutya mihez kötni a kellemetlen érzést.
2012. febr. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A kérdező azt írta, hogy mindig kint rostokol a kutyák mellett, azonnal végre tudná ezt hajtani, amint a kutya elkezdte felszedni az ürüléket.

És mivel a sz.r evés közben jön a rossz élmény többször is -és csak ekkor- a kutya hamar rájön, hogy hirtelen már egyáltalán nem is jó dolog ezt csinálni.

Egyébként láttad már valaha ezt a módszert? Kipróbáltad? Tudsz róla bármit is, hogy nem használt volna? Mert én nem, sok pozitív változást hallottam már ennek köszönhetően, személyesen is láttam a hatását, tudom, hogy használ.

2012. febr. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

"majd latvan hogy mindig felszedem,mar csak akkor teszik mikor eljovok onnan.Multkor nem gyoztem ott rostokolni,megfagytam,vartam mert ido volt a kakalasra,es nem kakaltak.Es mikor tettek?Ahogy bejottem!Neztem az ablakbol."

Ezt a kérdező írta le ha esetleg nem vetted volna észre.

Van rá gyógyszer,már azt is írtam.

Felőlem meg kenegetheted a kutyád száját petróleummal.

2012. febr. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ki bántott téged, hogy ilyen agresszív és kimondom, primitív vagy? Sajnálom, hogy valami trauma ért vagy valaki felbaszt.a az agyad, de attól még létezik modor és értelem is. Ki kéne próbálnod.

Mint már írtam, nekem erre nem volt szükségem egyik kutyámnál sem, de biztos nem vetted észre.

A szájkosár, pedig mint lehetőség otthon, a kerítés között, valahogy nem túl szimpatikus nekem. Elég nagy ostobaság így. A gond nem oldódik meg ezzel. Én egy olyan tanácsot adtam, ami akár egy életre beválhat, biztos, kipróbált trükk. Te egy olyan dolgot mondtál, ami kikerüli a problémát. És ha nincs szájkosár a kutyákon? Vagy mostantól életük végéig éveken át, minden nap sok órán keresztül szájkosarat kelljen rájuk erőszakolni?

És én gyógyszerekkel sem tömném a kutyám, de persze te csak nyugodtan a sajátodat.

2012. febr. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Elnézésed kérem amiért a petróleum helyett egy speciálisan erre kifejlesztett gyógyszert mertem ajánlani.
2012. febr. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!