Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jól etetem a kutyámat?

Jól etetem a kutyámat?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok a véleményetekre, mert sok negatív véleményt látok itt az etetéssel kapcsolatban. Esetleg adhatnátok tanácsot, ha nem jó, hogy miként etethetném jobban. Szóval:

Három éves múlt, kistestű kutya. Egy nap egyszer kap enni, este.

Egy héten 2x-3x főzök neki. Rizst szoktam főzni, ehhez általában csirke májat vagy darált húst főzök. (ritkán csirke mellet, kis nyesedéket is). Szoktam hozzá pár szem borsót, meg kis répát főzni. Néha almát is reszelek bele. Vasárnap mindig főtt husit kap (csirke, pulyka) meg ehhez tápot. Szoktam neki csontot is adni ropogtatni, ha úgy van szintén csirke vagy pulyka csont.

A hét többi napján száraztápot eszik Dog Chow vagy Friskies.


Meg még azt szeretném megkérdezni, hogy mennyire probléma, ha felnőtt létére junior tápot eszik?


2012. febr. 9. 21:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen jól eteted, nem minden kutya eszik főtt ételt. A junior táp nem a legjobb számára, mert most ezt nem tudom pontosan, hogy nem tartalmaz annyi vitamint, vagy hogy túl sok tápanyagot tartalmaz. Válts egy dog chow adult tápra
2012. febr. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Az a baj, hogy utálja a nagy szemű tápokat. Mivel iszonyúan kicsi a foga sokáig tart neki megrágni és nem szereti. Persze ha probléma akkor váltunk felnőttre. Végül is boltban jutalom falatként megette, de lehet csak azért mert a "szukája" előtt akart villogni. Akkor mindent benyel a kis bolond :)
2012. febr. 9. 21:14
 3/10 anonim ***** válasza:

Túrót és tojást szoktak még mások adni.


Sok boltban tudsz kimért tápot is venni, így meg tudod nézni mekkora szemek vannak benne :)

2012. febr. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A borsót hagyd ki neki, az nem túl jó neki. Tápból meg válassz egy félét ne össze vissza és abból is ha a 2közül lehet csak választani, akkor a DC-t.

Esetleg ami jobb minőségű és ugyanabban az árban/olcsóbban van az a Josera, Arion premium, Brit, Susa, Belcando dinner tápok. Válts felnőtt tápra, olcsóbb és jobb is.

2012. febr. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem szokott össze vissza tápot kapni, most egy ideje Dog Chow-ot eszik. Majd kipróbálom belőle a felnőttet, kíváncsi leszek mennyire eszi majd meg.

Az a baj, hogy mindig is a kis szemű táphoz volt hozzá szokva. Ez előtt Josera Miniwell-t kapott ami kis testűeknek való felnőtt táp. De a szemei kicsik voltak. Sajnos drága, most nem tehetem meg. 800forint vagy mennyi kilója. Ennél a Dog Chow olcsóbb.


Köszönöm a válaszokat, borsót akkor nem kap többet. Marad a répa.

Tojást szoktam neki adni egy héten egyszer.

2012. febr. 9. 21:24
 6/10 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy ha lenne rá pénzem se vennék Joserát. Nagyon sok volt a széklete tőle. Szerintem ez nem normális. Körülbelül 2x több mikor elkezdtem etetni vele. Utána kicsit kompenzálódott mert majdnem 3 hónapig ezt ette, de soknak találtam.
2012. febr. 9. 21:26
 7/10 anonim ***** válasza:
Az akkor tényleg nem olcsó. Amiről tudom, hogy biztos kis szemű az a susa minikrok, ha lehet nálatok kapni kimérve esetleg nézd meg.
2012. febr. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A tápot akár ki is hagyhatod, ha nem találod meg a megfelelőt. A husi a legjobb.
2012. febr. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Megtalálni megtaláltam, csak sajnos arra meg végképp nincs már pénzem. Talán valamikor májusban. Royal Canin Mini Adult volt egyébként. Felnőtt táp kistestűeknek szintén. Tökéletes volt, de... 1400ft/kg most nem megy. Erről váltottam Joserára, de már azt sem tudom.

Dog Chow viszonylag tűrhető, meg is eszi és a széklete sem annyi.


Köszönöm a válaszokat.

2012. febr. 9. 21:59
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyetértek a többiekkel, a DC-t vedd inkább.

Nincs kistestű kutyusom, de szinte mindenhol azt írják, hogy jobb nekik a napi 2x-i etetés. :)

2012. febr. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!