Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » MIT csinálja a kutyámmal, ha...

MIT csinálja a kutyámmal, ha állandóan SÍR ha nem vagyok vele?

Figyelt kérdés
Akár ha wc-re elmegyek ő egyből ott sír az ajtó előtt,vagy ha kimegyek a garázsba cigizni akkor is ül az ajtó előtt és sír!ha elmegyek itthonról van hogy 1 órát sír az ajtó előtt!ha csak 5 percre kimegyek az udvarra és vissza jövök úgy üdvözöl mintha nem látott volna már 2 napja!Vagy ha leülök a fotelba és nem tud mellém felugrani ott ül és sír...de ilyenkor nem szoktam direkt felvenni hogy ne az legyen benne hogy ha sír akkor azzal mindent elér!Nem tudom mit csinálhatnék vele!
2012. febr. 9. 21:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Mennyi idős, mióta van veled?
2012. febr. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szoktattad valaha egyedülléthez? Tudatosan falkavezérként viselkedsz? Vagy csak "ahogy esik, úgy puffan" alapon neveled a kutyát?
2012. febr. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
43%

a dolog neve . szeparációs stressz.

elválás a gazditól,a kutya nem érzi magát biztonságban ,stb!!

a rosszul szocializált, és a rosszul nevelt kutyákban kialakuló stresszt jelenti . ami később komolyabb problémákhoz vezet ( szorongásos ,és félelmi agresszió,stb)

ezek miatt a dolgok miatt érdemes FALKAVEZÉRRÉ, válni ,mert a vezér irányít,a vezér szabja meg a szabályokat, így a kutya nyugodttá válik!

NA,...TE KEDVES GAZDI NEM VAGY falkavezér, ,de még lehetsz !!!:)

tanuld meg :)

minden kutyás, aki ezeken a dolgokon átment, tudja ... a lényeg a gazda hozzáállása !!!

és ezek a problémák szinte azonnal megszűnnek !!

2012. febr. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
1éves 9hónapos Pekingi Palotakutya!Rokonaimtól hoztam el szóval már születése óta velem van,mert amikor megszületett minden nap ott voltam vele!ÉN vagyok nála a falkavezér!Mindenben hallgat rám!Bármit mondok neki megcsinálja csak ez a sírás ami aggaszt:/ nem tudom mit csináljak vele!Soha nem engedtem meg neki hogy mindig jöjjön utánam,próbáltam egy kis ,,távolságot" tartani,de sajnos még így is sír! Tanácsokra lenne szükségem hogy mit tehetnék! Köszönöm az eddigi válaszokat!:)
2012. febr. 14. 14:19
 5/9 anonim ***** válasza:

Itt olvashatsz a szeparációs stresszről, amit már említett az egyik válaszoló.


[link]

2012. febr. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ezek pedig kitűnő gyakorlatok arra, hogyan erősítsd meg falkavezérségi pozíciód. (Bár nem akarok kötekedni, de azért messze nem 100%-os a pozíciód, ha a kutyus hisztizik a fent leírt dolgokért...)


[link]

2012. febr. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem veszem kötekedésnek:)100%os falkavezér akarok lenni hogy a kutyámnak a legjobb legyen!:) Köszönöm szépen a linkeket:)
2012. febr. 15. 12:53
 8/9 anonim ***** válasza:

Szívesen :)

Ha érdekel ez a téma, érdemes megvenni vagy elolvasni (neten tárolt változatban fent van) Jan Fennel - Kutyapszichológia c. könyvét, ugyanígy a falkavezérségről szól, sok-sok életbeli példával kiemelve, már-már szájbarágósan :)

2012. febr. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:) Jó könyv lehet!:) Én a Seaser Milan könyveit olvasom azok nagyon tetszenek!:)
2012. febr. 16. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!