Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik fehér boxer?

Létezik fehér boxer?

Figyelt kérdés
Vasárnap sétáltam apámmal és láttam egy embert egy fehér kutyájával, én azt mondtam, hogy boxer, apám azt cáfolta, azt mondtam, hogy argentin dog, arra apám azt válaszolta, hogy lehet. De láttam az állat fejét is, egyáltalán nem olyan, mint egy argentin dognak, inkább olyan boxerzerű, hosszú volt a farka is, tudjátok, igazából a boxer amúgy hosszú farkú kutya, a farkát csak megkurtítják. Én jól ismerem az állatokat, de mondjátok meg nekem, hogy van a boxernek fehér színvariációja?

2012. febr. 9. 21:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Persze, létezik! :)
2012. febr. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Van, csak nem törzskönyvezhetik. Hibának számít a túl sok fehér.
2012. febr. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2012. febr. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Fehér van, szín hibának számít mint írták. Állítólag a fehér boxerek süketek (vagyis elég sok a fehér süket boxer).
2012. febr. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
37%

A legutolsót cáfolnám, az az argentin dog, amik közt sok a süket. Rengeteg fehér boxert láttam már, de egy sem volt az. Persze ettől függetlenül még lehet pár.

De ez egy egyszerű színhiba a standard szerint, mivel az egyik felmenőjük teljesen fehér volt, így természetes, hogy születnek fehér boxerek is.

[link]

2012. febr. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Mailerdeamon ***** válasza:
Igen, a mentett boxerek túlnyomó része fehér és el tudom képzelni hogy tenyésztő, szaporító által kerülnek oda. Sok köztük a süket is. Az egyik ismerősömé ráadásul allergiás is szinte mindenre.
2012. febr. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
# 4/6 -es vagyok, hát jó. Én csak hallottam mert mondta 1 ismerős hogy született x fehér kölyök hogy az színhibás és hogy azok között van süket is vagyis nagyobb az esélye a süketségnek.bocs előbb rosszul írtam :)
2012. febr. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól hogy fehér, még törzskönyvezik, csak épp tenyésztésből kizáró ok. A süketség és a fehér szín előfordulásának gyakorisága pedig a kapcsolt gének miatt van. Ezért nem kívánatos a fehér szín a boxereknél. Hiába szép, ha problémát okozhat.
2012. febr. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez meg egy argentin dog: [link]
2012. febr. 10. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a megnyugtató válaszokat.
2012. febr. 10. 19:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!