Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 mini pincher fejlődéséről...

5 mini pincher fejlődéséről vélemény? ( Többi lent)

Figyelt kérdés
2012. febr. 9. 22:07
 1/10 A kérdező kommentje:
sziasztok. Voltunk ma ortopédusnál. Dr. Bende Zoltánnál. Nagyon rendes és segítőkész volt. Megvizsgálta a kutyust, műteni nem érdemes mert több 100.000 a műtét és akkor sem lesz neki tökéletes. Viszont mutatott torna gyakorlatokat amit mindennap 3 szor kell vele csinálni és sokat fog javulni az állapota. Már gazdit is találtam a kicsikének. 6 hónapos koráig itt lesz, hogy tornáztatni tudjam, meg felerősíteni utána a nagyszüleimhez kerül 2 házzal arrébb..:) Illetve még egy fiúcskának találtam gazdit. Már csak két fiúcska várja gazdáját de elkérték a számom a rendelőbe mert valaki kétségbe esetten pincsert keresett náluk:)
2012. febr. 9. 22:10
 2/10 Mailerdeamon ***** válasza:

Mi baja is van annak a kis pincsinek? Csak mert nálunk is vannak sérült kutyák és jól jöhet ha tudom, hogy milyen gyakorlatokat ajánlott a doki.


Szerencsés kis banda hogy már van gazdijuk! :)

2012. febr. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem pincsi hanem pincher. Húzza a hátsó lábát nem tudja teljesen használni. Úgy néz ki, hogy az anyaméhben rosszul állt a lába és eldeformálódott. Nagyon feszesek neki az ínszalagjai illetve a térdkalácsa is elvan csúszva. Azt ajánlotta a doki hogy teljesen ki kell nyújtani a lábát majd vissza engedni. Alkalmanként: 5-7 perc reggel,délben,este. Illetve sokat kell neki szőnyegen mászkálni mert ott megtudja támasztani a lábát. Azt mondja találkozott már ilyen esettel és fél év alatt sokat javult a kutyus. Bár én is úgy látom, hogy jobban terheli mióta a szőnyegen mászkál.
2012. febr. 9. 22:28
 4/10 anonim ***** válasza:
Remek, hogy végre találtál orvost, aki érdemben megnézte és tanácsot is adott a kicsire. Gondolom, nyáron érdemes lesz úsztatni is, mert az úszás igen jó izomjavító.
2012. febr. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Mailerdeamon ***** válasza:

Persze, pincher, nekünk is van kettő de mi néha törpepincsizzük őket. :)


Ha már most látszik a javulás, jobban használja a lábát akkor szinte biztosan felépül. Nekünk is van csúszó-mászónk (gerinctöréses), mi úgy tornáztatjuk, hogy felemeljük és letesszük, hogy gyakorolja hogyan kell alátámasztania a lábával a testsúlyát.


Ő egyébként úgy húzza, mint egy fóka? Nem horzsolja le a bőrt? Mert mi akármit teszünk rá mindent elkoptat. :(

2012. febr. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Akiteki ***** válasza:

Mailerdeamon

Tudom, hogy most nem megy, de ha jobb idő lesz, akkor valahogy el kéne vinni őket úszni. Az én kutyámat az hozta rendbe a műtét után. Ugyanúgy sokáig húzta a lábát, lekopott a szőr és sebes lett a lábfeje. Aztán nyáron állandóan úszkált és sokkal jobb lett a mozgása.

2012. febr. 10. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Mailerdeamon ***** válasza:

Igen, mi is gondoltunk rá, tervezzük is hogy nyáron összedobjuk a pénzt egy ilyen nagyobb, merev falú kerti medencére és akkor már ötcsillagos kutyarehabilitációs központ leszünk! :))


Addig is tudnánk szegényemet egy nagy kád vízben is tempóztatni, de a lába egyelőre folyamatosan be van kötve a mert még fókázik, csak néha lépeget.


Ti tettetek valamit a lábára hogy ne kopjon el?

2012. febr. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
[link] Ő is úgy meg, mint egy fóka, de bekötik a lábát, hogy ne horzsolja le a bőrt. Fantasztikus ez a kutyus, bevallom megkönnyeztem.
2012. febr. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Mailerdeamon ***** válasza:

Dettó mint a miénk: [link]


Az a baj hogy ez a kötést szinte naponta újra kell kötni, pedig sokat van kennelben a kutya. Már próbáltunk többféle kutyacipőt is, de azok meg kilyukadnak.

2012. febr. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Akiteki ***** válasza:
Nem tettem semmit rá. Sokat sétáltunk és nagyon lassú tempóban. Egy amerikai állatorvosos filmben láttam, hogy egy kutya műtét után továbbra sem akarta használni a lábát és úgy vették rá, hogy nagyon lassan sétáltak vele, akkor kénytelen volt rendesen letenni. Ha állásban nem hajlítja vissza, akkor működik.
2012. febr. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!