Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 éves vizslámon miért...

10 éves vizslámon miért jelennek meg testszerte, szétszórtan kisebb csomók?

Figyelt kérdés
2 orvos is látta, igazán nem tudják megmondani, hogy mitől és mi az. /Igy mintavétel megtörtént, de még várom az eredményét, illetve vérvételre is viszem jövő héten/ Az érdekelne itt, hogy járt e valaki hasonló helyzetben az idősödő kutyájával, vizslájával? Tapasztalat ez ügyben jó lenne hozzáértő embertől, mert aggódom!

2012. febr. 10. 11:46
1 2
 1/15 Zoro válasza:
0%

mert rakos!

Amugy nem tudom, de ahol lakom alberletben a tulajnak van egy oreg kutyaja. Es azon is tele van pupok meg csomok. A nyakan, a fulekorul. Kerdeztem tole mitol van, de csak annyit mondottra, mert oreg. De nem igazan erdekelt a kerdes ezert nem faggatam tovabb. De o nagyon kutyamanias. Sot igazabol kutyakkal foglalkozik, vagy inkabb foglalkozott. Negy kutyaja van ezert eleg budos a lakas, de ez mar mas tema. Majd megkerdezem tole. De szerintem tiszatara olyan mint a rakcsomok. Nem?

2012. febr. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy sok a kérdőjel ezügyben :( és az orvos se nyugtat meg. Lehet ártatlan zsircsomó vagy idős kutyákra jellemző csomó vagy fajta jelleg vagy genetika vagy lehet jó- és rosszindulatú...de mivel nekem is életem első idősödő kutyája -mert remélem van még pár évünk együtt- igy marad a kérdés, hogy mennyire essek kétségbe...de valóban ahogy irtad, benne van az is, hogy "kiragyásodik" és semmi komolyabb...:(
2012. febr. 10. 12:02
 3/15 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm vizsláján is voltak, de azok csak zsírcsomók voltak. Kiműtötték belőle őket és azóta is jól van a kutya.
2012. febr. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nem kell egyből a legrosszabbra gondolni. Itt senki sem tudja megmondani mik azok a csomók, csak az 1. hozzászóláshoz hasonlóan kétségbe ejtenek, mert mindenkinek először a rák jut eszébe. Az eredmény majd biztosat mond, az orvos pedig majd elmondja a lehetőségeket. Remélem nincs nagy baj!
2012. febr. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Mozgathatók a csomók a kutya bőre alatt?

Ha igen, akkor valószínűleg csak zsírcsomó. Esetleg nem kötött, tehát jóindulatú daganat lehet, de én a zsírcsomóra tippelnék.


Ha teljesen kötöttek a dudorok akkor viszont lehet komolyabb is :/


Az orvosokat pedig nagyon érdemes megválogatni. Anyósom shi-tzuját a 4. orvos gyógyította meg, de akkor már annyira le volt gyengülve, hogy kis híján a doki kezében halt meg.

Valami kis izét lenyelt, ami eldugította a belét, de ezt 3! orvos nem vette észre, és azt mondták csak levert a kutya!!

2012. febr. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Azt meg mondani sem kell, a 3 orvos kis híján 40k-t leakasztott a nagy semmiért anyósomról, akinek a végén hitelt kellett felvenni a kutya gyógyítására...
2012. febr. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
a nagynénémnek is vizslája van. ugyanilyen csomók vannak rajta. az állatorvos azt mondta, az öregségtől van, ez a fajta hajlamos rá. csak zsírcsomók, ki lehetne műteni, de gondot nem okoznak, igazából a műtét több rizikóval jár, mint maga a csomó. kivéve, ha valamelyik begyullad. kb 5-6 évvel ezelőtt jelentek meg és semmilyen panaszt nem okoztak, nem gyulladtak be és nem rákosodtak el
2012. febr. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is nagyon abban reménykedek, hogy "vizslajellegről" lehet szó, és öregségi csomók! Ezért kérdeztem rá, mert ha már többeknél volt/van és a kutya éli életét ezekkel, akkor már pozitivabban látom a dolgot! A műtéti eltávolitást nálunk is akkor javasolják, -amennyiben jóindulatú- ha zavaró helyen van és megsérülhet stb. Sajnos kettő a mellső lábán van, ahol viszont nincs zsirréteg, igy mig pici addig kellene leszedni...de ahogy egyik kommentelő is irta, sajna nem találtam meg a 10 év alatt!! azt a dokit akiben teljesen megbiznék. A hozzáállással vannak problémáim és azzal, hogy fásultan, olykor "pénzremenősen" állnak a dologhoz...de köszi mindenkinek a hozzászólást!!
2012. febr. 10. 12:49
 9/15 anonim ***** válasza:
ismerösöméknek volt egy vizslája neki a hasa alatt volt egy nagyon nagy daganat
2012. febr. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom, merre laksz.

Anyósom a végén Gödre vitte a klinikára a kutyát (ha jól emlékszem, de ha szeretnéd, megkérdezem majd). Teljesen meg volt elégedve velük, imádták a kutyát, óvatosan nyúltak hozzá, dédelgették. Pár napra bent tartották, kapott nasit, sétáltatták, játszottak vele. Ráadásul jóval olcsóbban is dolgoztak, mint a többi kuruzsló.

2012. febr. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!