Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek erről?...

Mi a véleményetek erről? (többi alul)

Figyelt kérdés

Az apukámnak egy barátja tud szerezni francia bulldogot 40-50 ezerig (törzskönyv nélkül).

Szerintetek ez jó vétel lenne? (nem lennének betegek meg ilyesmi?)

Megbízható lenne ez a vétel?


köszönöm


2012. febr. 10. 13:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem lenne megbízható ez a vétel. Még egyszer ennyit hozzátesztek és kaptok egy törzskönyves, szűrt, öröklött betegségektől mentes kutyát, tenyésztőtől.

A francia bulldog a nyomott orra miatt amúgy is hajlamos bizonyos betegségekre, jobb leszűkíteni ezek körét azzal, hogy gondosan választasz, jó helyről kiskutyát.

2012. febr. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

francia bulldog elég beteges/problémás fajta ha tenyésztőtől van,ha nem...

ígyis-úgyis kell rá költeni,állatorvosi szempontból.egyébként meg,nagyon sok nem tenyésztőtől vásárolt kutyát ismerek nincs semmi bajuk.nagyon ritka szerintem az ahol vannak eü. problémák.azokkal a pár kirívó esettel riogatnak

2012. febr. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszi.

De lehet itt törkönyvest is venni.


De ajánlanátok akkor egy francia bulldog kennelt.

2012. febr. 10. 13:56
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem sem jó vétel, mert nem nyújt semmiféle biztosítékot, hogy a kutyának nem lesznek öröklött betegségei, és tudvalevő, hogy ennél a fajtánál elég sokfajta betegség előfordul. Utána sokszorosan többet költhetnétek a dokira, mint ha most vesztek egy egészséges kiskutyát tenyésztőtől drágábban. Tessék, néztem neked kenneleket, válaszd ki a neked szimpatikust:


[link]

2012. febr. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem ő megbízható, profi tenyésztőnek tűnik, bár személyes tapasztalatom nincs velük.


[link]

2012. febr. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

hát tényleg jól nézz szét milyen tenyésztőnél veszel francia bulldogot ismerősömék 110 ezer-ért vettek tk-val szűréssekkel egyet tenyésztőtől és neves is volt (mivel van pénzük nem volt kérdés hogy jó tenyésztőtől vesznek kutyát)a kutya meg se élte az egy évet, mert örökletes betegsége lett, amit kezeltek 2-3 hónapig és még az is egy rahedli pénz volt és hatástalan, sajnos a kutyus elpusztult..

nem akarlak ezzel megijeszteni, de jól nézz körül..

2012. febr. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Úgy tudom a szűrések azért szűrések, mert kiszűrik az örökletes betegségeket is. Vagy én tudom rosszul, vagy mégsem volt annyira neves tenyésztő, akitől az ismerősöd vette és átvágták.

Egyébként ilyen esetben a tenyésztő is beszáll a költségekbe. Nyilván ez nem hozza vissza a kiskutyát és a gazdit sem vigasztalja, csak tényként írtam le.

2012. febr. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Eszed ágában ne legyen a kakasfogó kennelből kutyát venni...
2012. febr. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!