Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azt, hogy kell érteni, hogy...

Azt, hogy kell érteni, hogy egy kutyának kiugrik a szeme? :O

Figyelt kérdés
Most olvastam, hogy mopszoknál és francia bulldogoknál előfordulhat, meg korábban is hallottam, totál ledöbbentem. Szó szerint a szemgolyó kiesik, és ott gurul a padlón? ohh, te jóég! És azt vissza lehet tetetni, vagy mi? Bocsi a hülye kérdésért:D
2012. febr. 10. 13:46
 1/10 anonim ***** válasza:
43%
És a pincsiknél is ki tud fordulni. Nagyobb ütés hatására kifordulhat a szeme. Vissza hogy lehetne tenni?? Ez tényleg buta kérdés volt!! :) Ha egyszer kiesett akkor a kutya már nem fog látni arra a szemére amelyik kifordult. Egyik ismerősömnek volt egy pincsije, és miközben játszott a kutyus egy másik kutyával, kifordult a szeme. :( Elég csúnya látvány volt. Szegénykém...
2012. febr. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
úgy hogy kiugrik!
2012. febr. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

hát elég hülye kérdés tényleg, ne haragudj de fetrengtem a röhögéstől XXD azt hogy kiugrik nem szó szerint kell érteni XD


[link]


te az ectropium-ról beszélsz:)

2012. febr. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A linkesnek üzenem, nem erről beszéltem, hanem amit az első is írt, hogy kiesik a szeme. Csak azt nem értem, hogy azt tartja még kötőszövet a többi részhez, vagy szó szerint értve kiesik, tehát ott lesz a szőnyegen, a kutya meg mittuodomén a másik szobában.
2012. febr. 10. 14:01
 5/10 A kérdező kommentje:
Megtaláltam a választ közben.
2012. febr. 10. 14:05
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem így kell elképzelni. Egyszerűen csak mivel annyira sekély ezeknek a kutyáknak a szemgödre, hogy bármilyen nagyobb ütés, baleset akármi hatására ki tud fordulni. Nem fog elgurulni vagy hasonlók. Egyébként azonnali műtéttel helyre lehet állítani, ha enyhébb az eset, csak nem biztos, hogy látni fog már arra a szemére.
2012. febr. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én pont találkoztam egy gazdival, akinek 2 pincsije volt és ő mesélte, hogy az egyiknek kiugrott már egyszer a szeme. Én sem hallottam még ilyenről azelőtt, de mondta, hogy akkor is ugyanúgy látott vele (ergo még a fején volt, szóval ne a szőnyegről kellett összeszedni:) és egy műtéttel visszarakták neki, és össze kellett varrni a szemhéját is. Na hát én arról a kutyáról meg nem mondtam volna, szóval szépen megcsinálták neki.
2012. febr. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a normális válaszokat, ma is tanultam valamit:)
2012. febr. 10. 14:41
 9/10 zsuzsabazsa ***** válasza:
0%
Én a férfiak szemét láttam kocsányon lógni, a kutyákét még nem. Érdekes.
2012. febr. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy hogy néz ki pontosan, de nem vakul meg tőle automatikusan, nedvesen kell tartani a szemét és rohanni vele a dokihoz, akkor van esély rá, hogy vissza tudja neki tenni. Kicsit morbid, de ez van :D
2012. febr. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!