Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha sok kutya van egy alomban,...

Ha sok kutya van egy alomban, akkor sokuk hátrányban van?

Figyelt kérdés
2012. febr. 10. 13:57
 1/10 A kérdező kommentje:

Elírtam, bocsánat!

*van egy alomban!!

Szóval, ha pl. van 8 kutya, akkor lehetséges, hogy valamelyik alultáplált lesz? Vagy nem fejlődik rendesen?

2012. febr. 10. 14:22
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Ha nem elég az anya teje, akkor tejpótlóval (kimondottan kutyáknak való tápszerrel) ki kell egészíteni az etetést.
2012. febr. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 zsuzsabazsa ***** válasza:

Igen vannak satnyábbak. Általában az utolsónak születettek.

Az életre valóbb kölykök, mindjárt a legtöbb tejet adó csecshez nyomulnak, így eltaszítva a gyengébbiket, ami kénytelen egy nem olyan bőséges tejet adó cseccsel beérni.

Sőt olyan is van amelyik szinte egyáltalán nem jut tejhez.

2012. febr. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Nekem viszont az a tapasztalatom, hogy az utolsóként született kölykök nagyobbak. Az ujszülött kiskutyáknál a táplálékszerző ösztön a legerősebb. Amelyik nem tud elvergődni a cicihez, az életképtelen. A jó szuka ki is szelektálja. Az első 1-2 nap a döntő. Ilyenkor még ha 1 alkalom is kimarad, akkor már nagyon legyengül a kölyök. Vagy kettéveszed az almot és felváltva szopnak, vagy dajkakutyához adod a felét, vagy rábizod a természetre. Én a mesterséges táplálást nem tartom jó ötletnek.
2012. febr. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
38%
szerintem a természet teszi a dolgát! mármint ha életképtelen vagy annyira satnya kölyök sajnos nem marad sokáig életben, viszont ha mindenkinek jut cici, és az anyaállatnak sok teje van akkor elvileg egyik kölyök sincs hátrányban.
2012. febr. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Aki lepontozott, az biztos nem nevelt még kiskutyákat. Szerintetek normális helyen, ha 12 kiskutya születik azokat hogyan nevelik fel? Hagyják őket meghalni, éhezni?
2012. febr. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Akiteki ***** válasza:
100%
Nálunk volt 9-es alom. A maminak folyamatosan hordtam a kecsketejet, sok vizet itattam vele és napi 3x evett. És nem volt szükség pótlásra. Lehet, hogy ha nem fejlődött volna egyformán mindegyik, akkor pótolni kellett volna a tejet, nálunk szerencsére ilyen nem volt.
2012. febr. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
36%
Én is köszönöm a lepontozást. persze, lehet pótolni, meg cumiztatni. Azután majd lehet 1 évesen ide irogatni, hogy miért allergiás a kutya, meg érzékeny a gyomra stb. Régen 6 kutyát hagytak az anya alatt, több nem is volt törzskönyvezhető sem), ez manapság divat, ha 15-öt ellik azt is felnevelik. Az, hogy az anyakutyát leamortizálják, senkit nem érdekel.
2012. febr. 11. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
61%

8-as!

Akkor ezek szerint te 12-ből 6-ot agyonütnél? Gratulálok! Egy kutya nem beprogramozható, hogy csak 6 kölyke legyen, mert annyi az ideális. Ha kap anyatejet mindegyik kicsi és mellé pótlásnak tápszert, nem lesz semmi bajuk a kicsiknek. Ezt csak akkor, ha az anyának nincs elég teje és éppen azért, hogy az anya, hogy idézzelek ne legyen leamortizálva!

2012. febr. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
66%
nem ütném agyon. Én NEM cumiztatok. ha 12 születik, de abból 6 nem elég erős ahhoz, hogy elmásszon a táplálékforrásig, az nem életképes. Ez a természetben igy van. Ugy hivják, hogy természetes szelekció. Az erős túléli, a gyenge elpusztul. De van állatorvos ám, aki elaltaja őket, és az anyakutya is szelektál. mert a következő az lesz, hogy barbár módon hagyom éhenhalni. És tudod elég régóta tenyésztek, és elég érzékeny fajtát, de amiért ilyen szemét módon csinálom, tőlem még nem került ki beteg, ideggyenge, allergiás, és érzékeny gyomrú kiskutya.
2012. febr. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!