Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak elméleti kérdés: Ha haza...

Csak elméleti kérdés: Ha haza hozok egy utcán talált kutyát (pl kölyköt) a kutyámhoz ami oltva féregtelenítve stb van, akkor elkaphatnak egymástól betegséget?

Figyelt kérdés
Csak azért jutott eszembe mert panel lakás, van egy kutyusom, de ha az utcán találnék egy másik kutyát, ami elveszett (szoktam nézni ilyen hirdetéseket) vagy mondjuk nem akarnám hogy baja essen, ezért amíg a menhelyesektől ki nem jönnek haza vinném, az esetleges féltékenység stb-n kívül lehetne e valami baja a két kutyának, úgy, hogy tudom az én kutyám oltva van (veszettség ellen és kombináltan is). Nem a férgekre vagy bolhákra gondolok, hanem az olyan betegségekre, mint a parvó meg ilyenek (ez az egy jutott most eszembe).
2012. febr. 10. 14:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Eméletileg egy kutya lehet vírushordozó is és emellett tünetmentes, de ez tudtommal ritka.

Úgyhogy nagy valószínűséggel nem kaphatna el semmit sem a kölyök, legalábbis ami az oltásokkal állna összefüggésben.

2012. febr. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem nagy a valószínüsége.. :)
2012. febr. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem fog elkapni semmit, vagy ha igen, akkor azt az utcán szedte össze. Ugyanazon az utcán járkálnak, mielőtt beviszed a lakásba, úgyhogy az már nem számít, hogy alszanak-e együtt vagy sem.
2012. febr. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Akiteki ***** válasza:

Elég sok kutyát vittem már haza, akiket az utcán találtam.

Mivel az én kutyáim mindig be vannak oltva, soha semmi bajuk nem lett. Ha rég kóborol a kutya, legfeljebb bolhát kaphatna el, de az ellen is könnyű védekezni.

2012. febr. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!