Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyánk süket és néma. Eddig...

Kutyánk süket és néma. Eddig családi háznál volt kint tartva, most lakásba került. Hogyan nevelhetem legkönnyebben szobatisztaságra?

Figyelt kérdés
2012. febr. 10. 18:41
 1/6 anonim ***** válasza:
59%

nagyon rendes tőled, hogy befogadtad!


gondoltál rá, hogy szerezz mellé egy másik, egészséges kutyát? aki törődne vele, nevelgetné?


szerintem a szobatisztasághoz ugyanúgy kell oktató... annyit tudsz tenni, hogy megsimogatod, ha pipil-kalil séta közben, és megjutalmazod. és valami kézjeleket kell kitalálni... amihez kutyaoktató kell, szerintem.


sok sikert!

2012. febr. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem kell oktató.Az én kutyám csak süket, és őt is udvaron tartották, de nagyon hamar lett 100%-ban szobatiszta. Ugyanúgy kell vele mindent csinálni, mint egy halló kutyával. Amikor látod, hogy szaglászik, keresi a helyet, kiviszed és megvárod, míg elintézi a dolgát. A jelbeszédet pedig magadnak találod ki, arra figyelj, hogy egyértelmű legyen a kézjel, nagy gesztusokkal, hogy jól látható, megkülönböztethető legyen. Ő ezt nem érzi fogyatéknak, mert nem tudja, milyen hallani. Ha írsz priviben szívesen küldök neked egyéb segítséget is. Nagyon fontos!!! Mindig pórázon kell tartanod, mivel nem hall, nem tudod megtanítani a behívásra, vagyis meg lehet, spéci dolgokkal.. És soha nem szabad sajnálni, mert nem tudja mihez kötni és összezavarodik!! Sok sikert!
2012. febr. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Mailerdeamon ***** válasza:
Érdemes nagyon odafigyelni és következetesen alkalmazni az érintést is. Ha pl. nem lát téged legyen egyértelmű számára, hogy hogyan jelzed neki, hogy menjen arrébb, hogy épp valami rosszat csinált, stb. Nekünk vak kutyánk van, hiába hallja amit mondok azért az érintésre valahogy jobban reagál.
2012. febr. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Napközben nincs baj a pisivel, sem a kakival. Éjjel egyet csurrant és más egyéb nem szokott lenni. Erről kéne még leszoktatni valahogy! Köszönöm segítséged!
2012. febr. 11. 09:20
 5/6 anonim ***** válasza:
Iktass be egy későbbi sétát is!! Szerintem az megoldás lesz neki! Vagy az utolsót tedd későbbre! Sok sikert!
2012. febr. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mennyi idős?


Egyébként elvileg aki kint volt kutya már magától szobatiszta, nem a megszokott helye a lakás, ezért kint kényelmes neki a dolgait intézni.


Amúgy egy olyan 10 óra körül még kiviszed egy pisire az segíthet. :)

2012. febr. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!