Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg nem szabad megfürdetni...

Tényleg nem szabad megfürdetni a kiskutyákat 6 hónapos korig?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam boltban, hogy megvegyek minden fontos dolgot a hamarosan érkező kiskutyának( 10 hetes), és az eladó lebeszélt a kutyasamponról, mivel nem szabad fürdetni mert a bőrén van faggyú és ha megfürdetem, akkor ez lejön és a bőre védekezőképessége legyengül és minden baja lesz (bőr írritáció stb.)

Ez most komolyan így van?!

Ma hozom haza tuti alom szaga lesz..azt terveztem h megfürdetem, de most dilemmába vagyok...Segítsetek!


2012. febr. 11. 11:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz, ha megfürdeted. Csak vigyázz, hogy teljesen száradjon meg, ilyen hidegben gyorsan meg tud fázni.
2012. febr. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Dehogyis :)

Ez badarság :) Túl gyakran fürdetni nem szabad... De ez is samponfüggő...

Biogance My Puppy sampont ajánlom, nagyon jó! :)

2012. febr. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem értem miért tennéd ki rögtön egy fürdetésnek, épp elég neki, hogy elszakítjátok az addigi környezetétől. És akkor mi van, ha alom szaga van?
2012. febr. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Óvatosan, ne áztasd agyon, jó legyen a víz hőmérséklete is, és töröld meg azonnal, végig melegben legyen, nem tudom, lehet-e hajszárítózni?! Mindegy, a lényeg, hogy ne fázzon meg, és ne dörzsölgesd órákon át:)
2012. febr. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Szerintem akkor megfürdetem :)
2012. febr. 11. 11:35
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
Meg lehet fürdetni, de semmiképpen ne az első napon. Elég stressz lesz neki elszakadni az alomtól. Utána viszont nem szabad hetente fürdetni, tényleg nem tesz jót a bőrének.
2012. febr. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Meg szabad fürdetni, csak utána jól szárogasd meg, és egy ideig ne legyen huzatban.
2012. febr. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Megfürdetheted, csak mindenképpen kutya sampont használj hozzá, mert akár milyen márkás tusfürdőd/samponod van az szárítja a kutya bőrét.

Mi nercolajasat használunk, szerintem nézz utána.

Jó kutyázást! :)

2012. febr. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Egyébként mi mindig úgy időzítjük a fürdetést, hogy az utolsó séta után. Megtörölgetjük, betakarjuk, ott van neki az egész éjszaka, hogy rendesen megszáradjon, így még nem volt belőle baj. De szerintem is várj vele pár napot.
2012. febr. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Meg szabad fürdetni.

Csak túl szőrűn nem lehet....

Havi 1x elég fürdetni

2012. febr. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!