Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Izuleti gyulladas lehet? Vagy...

Izuleti gyulladas lehet? Vagy mi lehet?

Figyelt kérdés
Kutyum mikor eszik,es utana(de csak ilyenkor) elkezdi a hatso labait felvaltva kinyujtogatni,majd santit mikor elindul,nem teszi le hatso labat.Megmaszirozom neki,aztan elmulik,de van hogy masszazs nelkul is,par perc utan elmulik,aztan egesz nap semmi.Es ez sem minden nap fordul elo.Fura nagyon.Es multkor volt hugyholyaggyulladasa,es akkor csinalta eloszor ezt a hatso labaval,de akkor kitapintottam egy duzzanatot alul neki,es elmentunk dokihoz,megvizsgalta,es azt mondta hogy nyirokmirigyduzzanat a hogyholyaggyulladastol.Kapott kezelest,elmult neki,voltunk is vissza,minden rendben volt.De most megint kezdodott ez a labhuzogatas,de duzzanat most nincs,es egyeb tunet se,pisiles vagy hasonlo hogy a hugyh.gyulladasert lenne megint.En izuleti gyulladasra gondolok,mert az a szitu,hogy mar a masik kutyamnal is lattam ugyanezt,o idosebb,es neha o is fel fel emeli a hatso labat.Vitaminkurat szoktak kapni,es premium tapot esznek,szoval nem lehet vitaminhiany.De ez a nagy hideg okozhatja az izuleti gyulladast?vagy mi lehet?es elmulik,vagy kell ra kezeles?
2012. febr. 11. 12:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Az én kutyám azért nyújtogatja hátra a lábait evés után, mert jóllakottan feszül a hasa, és így próbál "helyet csinálni".

Kistestű kutyáknál gyakori, hogy pár lépésen át a levegőben tartják a hátsó lábukat és úgy futnak.

A hideg is okozhatja. Ha 1-2 héten belül nem múlik el, vagy máskor is csinálja, vagy láthatóan fájdalma van, akkor mutasd meg állatorvosnak.

2012. febr. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Mailerdeamon ***** válasza:
Kint a hóban van hogy háromlábon ugrálnak, de ha máskor is csinálja én megnézetném dokival
2012. febr. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudtam.Az en kutyum is kistestu,es mindig eves kozben es utan csinalja.Akkor lehet ez az oka.De ha tenylegesen feltunik egyeb tunet is akkor szaladunk dokihoz!Mindenesetre koszonom szepen a valaszokat,mert errol meg nem is hallottam.
2012. febr. 11. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!