Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Találtam egy kutyát. Gáz, ha...

Találtam egy kutyát. Gáz, ha nem keresem a gazdáját?

Figyelt kérdés

Nagyon megszerettem, pont olyan kutya, akire mindig vágytam. Szófogadó (ül-t, feksziket tudja, az ételét ülve várja, míg nem szólok neki, hogy tiéd), ivartalanított, gyönyörűszép. Gáz, ha nem keresem a gazdáját? Pár napja látom kóborolni, először azt hittem, valahonnan kiszökött (mert olyan szép), de egyre soványabb lett, 4 nap után fogadtam be, már 1 hete etetem, szeretgetem, szépen visszanyerte a súlyát.

A régi gazda ha meglátja nálam, köteles vagyok neki visszaadni? Mennyi idő után lesz végleg az enyém? Persze visszaadnám, ha 1-2 esetleg 3 héten belül csengetne, de fájna, később biztos még jobban.

Feladjak azért egy hirdetést? Amiket végigböngésztem a neten, semmi eredményt nem hozott (elveszett kutya hirdetések).

Mit tegyek szerintetek?


2012. febr. 11. 13:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nekem is volt h egy 6 hónap körüli pekingi palotakutyát találtam, elvittem dokihoz chip nem volt benne a nyakán biléta nem volt, nyakörve nem volt, adtam neki inni-enni és elajándékoztam.
2012. febr. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Mailerdeamon ***** válasza:

Szerintem azért hirdesd meg, ha jól nevelt biztos hogy nekik is nagyon hiányzik. Gondold megad az ő helyzetükbe: ha látnád a saját kutyádat egy hónap múlva másnál és nem akarná visszaadni mit szólnál? Jobb megelőzni az ilyet. Szólj be a menhelyre is hogy nálad van, az állatorvoshoz, kisállatkereskedésbe is, tegyetek ki plakátot. Nézesd meg van-e benne chip. Lehet hogy a gazdi nincs a helyzet magaslatán azért nem keresi a neten.


Ha hónapok telnek el és semmi, én chipezném és regisztráltatnám, mert ha menhely fogadta volna be is örökbeadták volna annyi idő alatt.

2012. febr. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
nézesd meg a dokinál van-e chipje és ott tegyél ki hirdetést!
2012. febr. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:

Szerintem nyomtassatok ki papirokat és rakjátok ki a városban/faluban.Akármennyire szereted gondold magad a gazdi helyébe.Vajon hol lehet?Mit csinál?Él még?És biztos jó érzés lesz visszaadni ha meg lesz a gazdija :)

egyébként ha nagyon szeretnél egy kutyust akkor fogadj örökbe vagy vegyetek.

2012. febr. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Igen, nagyon gáz. Csak gondold végig, ha a te kutyád veszne el véletlenül, akit nagyon szeretsz, mit éreznél? A leírásod alapján ezt a kutyát valaki nagyon szerette és nagyon szépen gondoskodott róla. Úgyhogy tessék meghirdetni neten és plakátokon, legfeljebb majd megkéred a gazdit, hogy időnként meglátogathasd.
2012. febr. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Nincs benne chip, első nap levittem a dokihoz. Feltettem egy hirdetést a helyi állatmenhely honlapjára.. De őszintén remélem, nem jön válasz.

Olyan szabályról nem tud valaki, hogy mennyi idő után nem élhet azzal a jogával, hogy övé a kutya? Szóval pl 3 hónap után nem vagyok kötelet visszaadni? Vagy valami ilyesmit..

Tényleg nagyon megszerettem!

2012. febr. 11. 13:53
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, gáz!

Előttem leírták az okokat.

Ha elveszne a kutyám, és kiderülne, hogy valaki befogadta annak ellenére hogy egyértelműen volt gazdája - és pláne vonakodna visszaadni,... hát nem is írom le mi az első reakció ami eszembe jut...



És van menhelyen még annyi olyan, aki Nálad kötött ki...

Tessék chipet nézetni, Noé állatotthonnak (is) szólni a talált kutyáról (amúgy tök rendes vagy, hogy befogadtad, a gazdája biztos nagyon hálás lesz, hogy vigyáztál rá)

utána pedig bemész egy menhelyre és választasz egy másik kutyust!:)

Hidd el, a 80%-uk ugyanúgy tudja az alapparancsokat és ugyanolyan cuki meg kedves...

(A maradék 20%-is, csak mondjuk több türelem kell mert agresszívak lettek stb.)

2012. febr. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nézd meg a neten hogy nem e keresek vahol.

Nézeds meg van e benne chipp vagy valami..

Egy ivartalanított kutyát nem hizsem hogy csak úgy kiraknának...

2012. febr. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Tegyél ki plakátokat és hétfőn telefonáld körbe az összes környékbeli állatorvost, hogy találtál egy ilyen kutyát, nem jelezte e náluk a gazdi, hogy elveszett, hagyd meg a tel. számod is, hogy vissza tudjanak hívni. Ha egy hónapon belül nem jelentkezik senki, oltasd be kombi+veszettség, féregtelenítés talán most se ártana és tetess bele chipet, akkor szerintem a sajátodnak tekintheted.

Igaz én sem örülnék neki, ha másnál lenne a kutyám, de mindent megtennék érte, hogy visszakapjam, plakátolnék, menhelyeket, állatorvosokat hivogatnék akár naponta is hogy hátha valaki megtalálta.

Menhelyen, gyepmesteri telepen is 2hétig jelentkezhet az eredeti gazda a kutyáért, ha egy hónap alatt ezek után se lenne meg én nyugodt szívvel megtartanám. Lelkiismeret furdalásom akkor lenne, ha meg se próbáltam volna megtalálni az eredeti gazdáját.

2012. febr. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Mailerdeamon ***** válasza:
Úgy tudom gyepin két hétig keresik az eredeti gazdáját, utána örökbeadhatják.
2012. febr. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!