Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik, hogy az oltástól...

Gabrielli kérdése:

Létezik, hogy az oltástól lett daganat a kutyusom tarkójára?

Figyelt kérdés
Egy hete volt beoltva a 4 hónapos kutyusom, golden. Tegnap észrevettem simogatáskor, hogy a tarkójára, oda ahova az oltását kapta lett egy daganat. Elvittem a dokihoz, azt mondta hogy valószínűleg valami féle reakció lehet az olrásra. Lenyírta a környékét és jód tinktúrát adott hogy azzal kenegessem naponta kétszer és ha netalán nem múlik el egy hét alatt akkor menjek vissza vele. Jelzem, hogy a kutyuson nem látszik betegség jele, jó étvágya van, széklete normális, játszik, teljesen úgy viselkedik mint ezidáig. Valaki járt még hasonló módon?

2012. febr. 11. 15:38
 1/9 anonim ***** válasza:
semmi baja a kutyádnak, még a szőrt is felesleges volt róla lenyírni, oltás után sok kutyánál lesz ilyen
2012. febr. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Előfordul, hogy pukli lesz az oltás helyén. Ne piszkáld. Bár sok orvos képes pukli nélkül is beadni az oltást.
2012. febr. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Akiteki ***** válasza:
Ha az oltás helyén lett pukli, akkor igen. A tarkójára kapta az oltást?
2012. febr. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat. Igen, oda kapta a tarkójára, enyhén jobb oldalra, és pont oda lett a csomó is. Eddig nem volt ott, ezért is reménykedek hogy csak az oltás okozta.
2012. febr. 11. 15:59
 5/9 Akiteki ***** válasza:
Máskor az oltás után masszírozd egy kicsit a helyét és jobban szétoszlik. Nálunk az orvos saját maga is megcsinálja, hogy ne legyen dudor.
2012. febr. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
az oltás miatt van nyugi nekem a németjuhászom oldalában lett egy pukli az oltástól és kiderült azért mert rosszul adta be az orvos de nekünk elmúlt 4-5 nap alatt :)
2012. febr. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
létezik. az oltás miatt lehet, ez egy mellékhatás.
2012. febr. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt. Most kezd elmúlni végre. Úgy megijedtem, egyből hívtam is az állatorvost, de mondta, hogy ez elég sűrűn elő szokott fordulni és normális, majd elmúlik.
2012. febr. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A kutyusomnál már teljesen elmult!
2012. febr. 26. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!