Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaharapás. Szerintetek...

Kutyaharapás. Szerintetek csináljak valamit, vagy mostmár hagyjam?

Figyelt kérdés

3 hete "rámengedtek" egy németjuhászt, a néni kinyitotta a kaput, a kutya meg uzsgyi nekem, egyből elkapta a lábam. De megjött a gazdi, és elengedte. Fájt nagyon, sokáig alig tudtam ráállni. Még szerencse, hogy bőrcsizma volt rajtam, cicanadrág, meg 2 zokni. Nem véreztem(!), de a csizmát átlyukasztotta a foga (amit csak később vettem észre).

Nagyon ráfogott. Az egyik fogának a helye még mindig lila, 1forintos nagyságú. Körülötte lila-piros pettyes. Elől pedig úgy fáj a lábam, minthogyha jól beleütöttem volna valahova. Várjak még, és majd elmúlik, vagy kell valami óvintézkedés? Vagy már minek? Feljelentésnek van értelme? Esetleg munkahelyi baleset?



2012. febr. 11. 16:22
1 2
 1/16 anonim válasza:
51%
Tetanusz
2012. febr. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én biztos, hogy tennék valamit, hogy lehetne az ilyet szó nélkül hagyni!? Máskor nagyobb bajod is eshet, vagy másnak! Egyszer nekem a kutyámat támadta meg (ha nincs ott akkor lehet nekem jött volna) egy másik, már bánom hogy nem jelentettem fel.
2012. febr. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Jelentsd fel, ennyi erőből akár egy kisgyereket is megtámadhat a kutya. Én tuti nem hagynám szó nélkül.
2012. febr. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
ugyanígy jártam mint te, csak én 2010 decemberében. Mentem a barátnőmhöz és van 2 egyforma kutyájuk. Abból az egyik mindig meg volt kötve, de akkor épp nem amikor mentem. Rajtam is volt cicanadrág, vastag zokni, vastag naci, meg egy csizma. Ugynanúgy átszakította a csizmát is, viszont a foga nem ment belém. Viszont a mai napig van ott egy lilás folt ahol elkapta a bokámat. Nekemis írtóra fájt, de én nem mentem dokihoz. De szerintem te azért menj el és nézesd meg magad
2012. febr. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
35%
Ha nyílt seb nem lett a tetanusznak nem látom értelmét. Kutyaharapásnál amúgy sincs veszélye a tetanusznak, mivel a kutya nyála fertőtlenítőt tartalmaz, veszettség elleni oltást pedig bizonyára kapott az eb.
2012. febr. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Akiteki ***** válasza:
80%

Ja, fertőtlenítős kutyanyál. Legközelebb azzal mosok fel!

Nekem csak felkarcolta a foga egyszer, mikor ki akartam venni a szájából egy beszorult csontot. Úgy feldagadt a kezem, hogy nem bírtam behajlítani az ujjaimat. Az állatorvos maszkban csinálja a fogkőleszedést, nehogy belélegezze a rengeteg bacit.

Ha nincs nyílt seb, akkor valóban nem kell tetanusz. De nem is kéne szó nélkül hagyni, legközelebb nem csak a csizmát dobhatod ki.

2012. febr. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Én elmennék hozzájuk, és legalább az oltási könyvét megnézném. Ha nem szakította át a bőröd, baj nem lehet, de biztos, ami biztos. Azért jobb lett volna, ha nem három hét után jut eszedbe. Feljelentést tenni, szerintem nem sok értelme van, de én a csizmámat biztosan kifizettetném velük. De Ha az én kutyámról lenne szó, elég hülyén néznék, hogy miért csak ennyi idő után jöttél.

Harapott már meg engem is kutya, azonnal kértem a könyvét. Feljelentést nem tettem, mert előfordul ez néha. Az én kutyám is egyszer harapott, mert aludt, és odaléptek mellé. Ő meg ijedtében odakapott. Persze, ha agresszív a kutya azért csak nem kellene utcára engedniük.

2012. febr. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
28%
Ó, Akiteki, te nagyon tudsz! Mit gondolsz a kutyák miért nyalogatják a sebeiket? És egymáséit? Láttá-e már kutyán olyan sebet, ami elfertőzött olyan helyen, ahol elérte? És azt tudtad-e, hogy abban az időben, amikor még sem a penicillin, sem az antibakteriális szappan nem voltak feltalálva, sőt semmilyen fertőtlenítőszer(voltak ilyen idők, még ha nem is hallottál róla) a fekélyekre, nem gyógyuló nyílt sebekre azt javasolta az orvos a betegnek, hogy hagyja a kutyát, hogy tisztítsa ki. No, most tanultál valamit. Valamikor még jól jöhet. Amúgy a fogorvos a te fogaidról is maszkban szedi le a fogkövet, és nem a bacilusok ellen teszi fel...
2012. febr. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
53%
Különben, ha a kutya foga karcolást ejtett rajtad, és attól feldagadt a kezed gondok lehetnek az immunrendszereddel. Is.
2012. febr. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Én a benzinkútnál voltam és ott volt egy Rotti.Mentem volna be amikor megharapott egy kicsit fájt de csak zsepivel töröltem le hogy ne vérezzen.Egy kicsit még most is látszik (nyoma) de nem fáj,nem lila meg semmi.

SZERINTEM MENNY EL DOKIHOZ.

2012. febr. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!