Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le erről a...

Hogy szoktassam le erről a kutyámat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy rövid történet: ma venni akartunk a jégkrémestől zöldségeket. Kiszaladt a lábam mellet a boxer kutyám és mire visszahívtuk a csivava volt szabadlábon. A boxerrel nincs semmi baj, Ő a ház előtt marad amúgy is! De a csivava! Most kaptam el, 4-5 utcát végigszaladtam miatta! Erről, hogy szoktassam le? A válaszokat köszönöm! :D
2012. febr. 12. 14:45
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja, és pisilés közbe kaptam el... :(
2012. febr. 12. 14:46
 2/5 anonim ***** válasza:

Gyakorold vele a behívást, hogy mindig és minden körülmények között visszahívható legyen. Ez nem csak bosszantó szokás, hanem a kutya számára életveszélyes is. És ha egy autó elől nem tudod visszahívni? Gondolom, nem akarod, hogy a szemed láttára elgázolják.

A legfontosabb, hogy miután nagy nehezen odament hozzád, vagy netán elkaptad, SOHA ne büntesd meg! Inkább dicsérd meg túláradóan, hadd jöjjön rá, hogy jó biznisz odamenni hozzád.

Tanítsd először a lakásban, aztán az udvaron a "gyere" parancsra, aztán, ha ott már jól megy, az utcán is gyakorolhatod. Jutalomfalattal hamar megtanulják. Olvass kicsit utána a behívásnak neten, sok jó cikket lehet róla találni.

Mellesleg pedig, ha ennyire semmibe vesz a kutya, akkor a falkavezéri pozíciódat meg kéne kicsit izmosítani, mert ha egy 2kilós csivava hülyét csinál belőled, az nem pálya, remélem, érzed. :) [link]

2012. febr. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :)
2012. febr. 12. 15:23
 4/5 anonim ***** válasza:
Az elöző válaszadóval teljesen egyetértek, ő mindent leírt. Én csak egy saját példával élnék: mikor az én kutyusom elszaladt és nem akart visszajönni, amíg még látott engem!-ez fontos én elkezdtem szaladni a másik irányba ő meg bepánikolt, hogy itthagyom és iszkolt utánnam. Ha te futsz utánna azt hiszi ő a falkavezér. Tudom nehéz, ha már 4-5 utcával feljebb jár, de mikor még lát téged akkor szaladj másfele. Jönni fog utánnad. Sose ő irányítson téged, ne ő szabja meg merre menjetek, ne te kövesd őt, hanem fordítva. Amíg nem behívható tényleg ne engedd el, mert nagyon veszélyes!!Az enyémet egyszer majdnem szétszedte egy hatalmas kutya csak úgy menekült meg, hogy elkezdtem futni a másik irányba!! Szerencsére az a kutya nem volt olyan, hogy fusson utánnunk!!!
2012. febr. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, de nem hiszem, hogy menne! Nagyon féltem és ő vissza se néz, csak szalad amerre lát! :'(
2012. febr. 13. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!