Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kitört a kutyám körme. HELP!?

Sophie12 kérdése:

Kitört a kutyám körme. HELP!?

Figyelt kérdés
Valamit nagyon kapart, és közbe kitört a körme.. nem sántít, nem vonyít, mintha nem is fájna neki. Nagyon félek, hogy valami baja lesz. Nem akartam hozzá érni vagy ilyenek.. Mondtam anyunak hogy menjünk állatorvoshoz, de ő azt mondta, hogy nem lesz semmi baja, majd újranő.. Igaz ez? Félek nagyon :/
2012. febr. 12. 18:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Nyugi, nem lesz semmi baja. Fertőtlenítsd le Betadine-nal, pár napig ismételgesd. Egy ideig zavarni fogja meg fájlalja majd a lábát, de egy-két hét alatt kinő újra a körme.
2012. febr. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
időnként levedli a körmét, nem kell megijedni
2012. febr. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

attól függ, mennyire tört ki a körme.

A kutyám 4 éve olyan csúnyán törte ki a körmét, hogy néha emelgette a mellső lábát. Orvoshoz meg azért vittem, mert egyrészt nem volt körömvágó ollónk, másrészt nagyon féltem, hogy belevághatok a sebébe a sima ollóval (és, mert ellenkezett is).

Az orvosnál le kellett fogni a kutyámat, az orvos meg a lábát fogta és óvatosan levágta a körmét, betadinkrémmel fertőtlenítette és befáslizta, mivel havas volt az idő, vigyázni kellett a lábára. Kb. 1500-be került akkoriban.

2012. febr. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az enyémnek nyáron tört le, vagyis inkább leszakította, húsig. Fájhatott neki nagyon, sokat nyalogatta pár napig. Naponta 2-szer fertőtlenítettem. Kinőtt újra. A doki se tudott volna vele mást csinálni, ezért nem vittem el orvoshoz.
2012. febr. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm! Kamillás ronggyal is lehet? Mert jelenleg nincs itthon olyan krém, vagymi, ezért átmenetileg, hogy lehet-e azzal...
2012. febr. 12. 19:04
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha van otthon alkohol, inkább azzal. Valami pálinkára gondolok, vagy valami más erős alkoholra, az fertőtlenít. A kutya viszont ne kortyolja!:) Holnap pedig vegyél Betadint.
2012. febr. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Akiteki ***** válasza:

Ha Neked letörik a körmöd, az is kinő, nem? Ha nem vérzik, vagy nem sántít, akkor ezért tényleg felesleges állatorvoshoz menni.

Bár mindenki szaladna a dokihoz, ha letörik egy köröm, de sokan akkor sem viszik, ha halálán van.

Várj vele holnapig, ha azt látod, hogy csúnya lenne, vérzik, megdagadt, akkor kezelni kell. Minden egyéb esetben csak egy köröm:))

2012. febr. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A kutyámnak a mellső mancsain a belső, ötödik körmei kb. fél évente leesnek. Azok nem tudnak kopni, túlnőnek, és emiatt könnyen letörnek.

Beszéltem állatorvossal, azt mondta, hogy tök felesleges lenne leműteni. Még csak nem is vérzik, amikor eltörik. Pár hét alatt pedig kinő az új köröm.

2012. febr. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Neki vérzett
2012. febr. 13. 07:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!