Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyen kell fizetni?

Menhelyen kell fizetni?

Figyelt kérdés
Pá napja találtunk egy kutyust, de mivel panelban lakunk, és van egy újszülött babánk, nem szeretnénk megtartani. A napokban levisszük a menhelyre, ha nem jelentkezik érte a gazdája, vagy valaki, aki elvinné. Kell fizetni a menhelyen, ha beadjuk a kutyát?
2012. febr. 12. 22:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem. De esélyes lehet, hogy nem tudjátok az első menhelyen leadni, helyhiány miatt.
2012. febr. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Minket a gyepmesterhez küldtek a menhelyesek, ott meg azt mondták, tegyem ki az utcára, hátha valaki befogadja... -.-" Nem sok jót nézek ki az emberekből már, inkább sétálgass vele az utcán, aki megcsodálja, mondd, h ingyen odaadod, meg ilyenek, én egyszer így találtam gazdit egy fajtatiszta(!) skótjuhásznak.
2012. febr. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
na ő most szépen a nyakadon is marad. majd neked kell neki gazdát keresgetni. A menhelyek nem fogják bevenni. Legalábbis én még ahányszor találtam kutyát, sosem segitettek. Mindegy volt ha tél van, ha nyár. ugy vannak vele, ha ez a hülye már befogadta, nem dobja ki megint az utcára.
2012. febr. 13. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor tisztáznék itt pár dolgot, mert vannak kavarodások rendesen.


Sok menhelyen igenis KELL fizetni. Hisz megkapta az oltásokat, féreghajtáűst, van ahol chipet is, azt a doki nem a két szép szeméért rakta be, hanem bizony pénzért. PL a nálam lévő menhelyes kutya örökbefogadási díja 4000 Ft.


A másik: a legtöbb menhely azért nem vesz be egyből kutyát, mert (2 ok is van):


1: ismeretlen a kutya immunizációs szintje, nem tudni h van-e valamilyen fertőző betegsége, és elfertőzheti az egész állományt. Képzeljétek el, ha pl bevisz valaki egy kennelköhögéses kutyát.

Ezért előbb meg kell kapnia a megfelelő oltásokat és a kialakult immunizáció utána mehet. Amelyiket beviszik balesetesen vagy valami, az pedig alapból elkülönítőbe kerül 2 hétre, csak az elkülönítőben sem 100-200 kennel van, hanem kb 10-20. És azoknak is MINIMUM 2 hétig az elkülönítőben kell lenniük.


A másik, ma már FOLYAMATOS a teltház. Mikor úgy volt, h azt is be kell vinni, ami nálam van, mert más nem vállalta volna, akkor telefonáltam az adott menhelynek, h sajnos nem tudom tovább ideiglenesben tartani, bevinném, az immunizációs 4 hét meg már akkor bőven letelt. Kértek még pár nap haladékot, h hátha addig gazdira talál egy kutya és végre felszabadulna 1 kennel. Szóval a helyben igencsak szűkösködik mindegyik.

2012. febr. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves Piroska,

ha figyelmesen olvastad volna a kérdést, látható, hogy a kérdező nem örökbefogadni szeretne, hanem leadni. Ennyit a félreértésről.

2012. febr. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Mailerdeamon ***** válasza:
Ladáskor nem kell fizetni, de kérdés, hogy beveszik-e. Ha nem akartok nagyon kitolni a kutyával az ismerőseitek között vagy a menhely segítségével próbáljatok meg ideiglenes befogadót keresni a részére. Ilyen esetben a kutya költségeit a menhely állja, elég ha valaki csak megengedi, hogy ott legyen nála a kutya a kertben amíg nem lesz gazdája.
2012. febr. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sajnos már 2 hete nem találunk neki gazdát. Mi nem tudjuk tovább megtartani, mert mint írtam, kisbabánk van, és nagyon nehéz őket külön helyiségben tartani, mert a kutya mindenhol ott akar lenni. Sajnálom, de sajnos ez van. Ráadásul fiú kutya, és néha még bepisil, de már majdnem szobatiszta. A férjem dolgozik, ilyen időben macerás nekem levinni sétálni, pici babával meg pláne.
2012. febr. 13. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!