Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiállítási kutyával kapcsolato...

Kiállítási kutyával kapcsolatos kérdésre valaki?

Figyelt kérdés
Yorkshire terrieremet először viszem kiállításra a szombati FEHOVA CACIB-ra, és az lenne a kérdésem h mikor érdemes megfürdetni? Mert amint elkészültünk kb fél másodperc múlva tincsekbe kezd összeállni és nem tudom kifésülni :/ Felkeljek hajnalban vagy csináljam meg este és küzdjek vele a kiállításon? Minden válaszért zöld mancs és előre is köszi :)
2012. febr. 13. 17:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Igaz nem asztalom a kiállítás, de most tanulom a kutyakozmetikát. Ha a kutyádnak ilyen a szőre akkor valamit nagyon rosszul csinálsz.

Neki nem kéne tincsekbe összeállni a szőrének.

A gond forrása rengeteg lehet, pl nem megfelelő étrend, túlzott mosás, nem megfelelő eszközök (sampon is ide tartozik) használata, nem elég alapos kiöblítés, és még millió dolog.


Gondolj a saját hajadra (mivel nekik is hajuk van, nem szőrük). Ha a tiéd így viselkedik, akkor te is gondolom arra asszociálsz, h valami nem okés.

2012. febr. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem csináld meg előző nap a fürdetést, se neked se a kutyának nem jó, ha a kiállítás napján nem pihenheti ki magát és az utazás alatt ugyanúgy szétzilálódik a szőre, mint egy éjszaka alatt. Inkább érjetek oda egy fél órával hamarabb a kiállításra és ott megcsinálod a ringbe lépés előtt a szőrét.

Én úgy szoktam csinálni, hogy előző nap este megfürdetem és már nem is engedem ki, csak a dolgát elvégezni.

2012. febr. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Zannisok segítenek az ügyben, heti 1x van fürdetés, megfelelőek az eszközök is :/
2012. febr. 13. 18:16
 4/9 anonim ***** válasza:
Heti egyszer??? Akkor nem csoda, ha csomósodik a szőre, már ne is haragudj. Lépj kapcsolatba igazi yorki tenyésztőkkel és tanulj sokat az ápolásukról. Egy rossz minőségű szőrzettel rendelkező kutyával kiállításon sem fogsz elérni semmit.
2012. febr. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Heti egyszer????? Jesszumpepi! Hát nem csoda h ez van.

Le kéne redukálni max HAVI egyszeri alkalomra.

A zannisok nem segítenek, hanem jól lehúztak :P

2012. febr. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én még nem tekercselek ezért mindenki azt mondja h heti 1x-i fürdetés jó megfelelő eszközökkel.
2012. febr. 14. 18:01
 7/9 anonim ***** válasza:

A mindenki alatt kiket értesz? Az állateledelbolt eladóját(akiknek nagy százaléka semmi kutyás, neadjisten kiállítási és fajtaspecifikus tapasztalattal nem rendelkezik) vagy a kozmetikumok eladóját, akinek az az érdeke, hogy minél több fogyjon a termékéből? Ezek mindegyike a minél többszöri fürösztést javasolja, amivel később le se lehet majd állni, mert a kutya szőre annyira tönkremegy, hogy gusztustalanul néz ki a szőre ha elmulasztják a fürdést és így még több termék fogy el.

Írj a kutyád tenyésztőjének és tőle, illetve más, hozzáértő YORKI TENYÉSZTŐKTŐL kérj tanácsot.

2012. febr. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Heti egy fürdetés MINDEN kutyának sok, akár tekercselve van, akár nem, akár hosszúszőrű, akár nem, akár lakásban van, akár nem, stb.
2012. febr. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Tenyésztőmmel már beszéltem, illetve más tenyésztőkkel nem csak yorkisokkal is azt mondták ők is így csinálják.
2012. febr. 14. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!